Connect with us

Aktualitet

Jeni ne drejtimin e gabuar/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Vetepermbajtje

Sot e Marte dhe Marsi ne Dash na jep nje super energji per te vepruar dhe vrapuar

Kjo do jete e mire deri diku deri ne momentin ku ta shikoni veten se po shpenzoni energji ne drejtimin e gabuar apo pa ndonje qellim te qarte

Do jete njesoj sikur te keni marre nje makine e te rrotulloheni neper qytet pa e ditur pse

Sot ne fakt dikush deshiron tju nervozoj me qellim qe te provokon tek ju reagim te gabuar dhe tju beje fajtor

Kujdes duhet te kene Peshoret dhe Bricjapet Gaforret dhe Dashet
Ndoshta Gaforret Binjaket dhe Virgjereshet do jene strumbullari i ngaterresave dhe keqkuptimeve

Dashi

Cdo inisiative qe merrni sot do shikoni se do duan ta komplikojne dhe ta prishin ne menyre qe ju te vaxhdoni te shpenzoni akoma kohe dhe energji me njerez te afert familjare apo ngaterresa ne cift

Demi

Sot do merrni nje lajm qe nuk do durroni dot por do donit ta ballafaqonit me ata qe mendoni se jane kundershtaret tuaj ne pune Ju presin debate dhe permbysje planesh

Binjaket

Nje mbeshtetje ekonomike e premtuar do dal bllof dhe do nevozoheni kaq shume sa do provokoni nje sherr ne nje rreth shoqeror spo social

Gaforrja

Disa komplikime qe do dalin ne jeten tuaj personale do vene ne veprim kundershtaret spo eproret tusj te cilet do ju sulmojne ose do bejne antagonizem te deklaruar Kujdes ne marredheniet ne cift apo permbysje planesh

Luani

Nje energji e mire ne planrt tuaja komplikohet dhe bllokohet nga nje person qe njehe nje prapaskene apo gabim tuajin apo nje te fshehte qe mbartni

Virgjeresha

Do rikthehen prrseri situata si dezha vu ne jeten tuaj por qe vihrni perseri ne dilema apo filloni perseri te beni te njejtin gabim nga fillimi sifomos ne jeten personale dhe shoqerore

Peshorja

Rikthehet nje problem ne nje ceshtje biznesi spo ceshtje familjare i cili provokohet nga nje bashkepuntor ose partneri jusj ne cift

Akrepi

Shume energji ne lidhje me punen dhe do cani perpara me shpaten tuaj Ajo qe duhet te keni kujdes eshte te mos emocionoheni dhe te humbni kontrrollin

Shigjetari

Ne dashuri duket diku gjithcka po merr per mire Kujdes vetem nga persona nga e kaluara qe duan tju prishin kete moment argetimi dhe energjie

Bricjapi

Ne lidhje me shtepine do merrni drejtimin por ne lidhje me bashkepunimet apo partnerin ne cift do keni ngaterresa dhe debate e keqkuptime

Ujori

Do jeni di nje makine sportive qe se ndal askush Plot energji dhe ide te reja Nuk duhet te ngecni ne situata te semura ne lidhje me punen dhe perditshmerine

Peshqit

Nje ebrrgji e plote ne ceshtjet ekonomike dhe erotike Ajo qe nuk duhet te beni eshte te shpenzoni per udhetime apo per vende e situata qe ju kane lodhur edhe me perpara.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending