Connect with us

Magazina

Trupin si ngjale dhe me forma te plota/ Keto jane VAJZAT VIP qe kane trupin me te bukur

Published

on

Keto jane vajzat shqiptare qe kane trupin ideal per syrin e meshkujve, mes tyre edhe nje politikane

Meshkujt i shohin gjerat me thjesht: “Truri yne e percepton trupin e mashkullit si nje te tere, ndersa ate te femres, ne pjese te veçanta” ndersa femrat shqetesohen per celuliten dhe kilet e teperta.
Por cilat pjese te trupit te femrave pelqejne meshkujt me shume ?!
E gjitha qendron tek ‘Harku’

Sipas nje sondazhi te Cosmopolitan meshkujt duan kembet, fundshpinen, g joksin dhe me shume, te pas met e femrave. Te pas met e rrumbullaketa krijojne nje hark te dukshem me shpinen dhe kjo u krijon meshkujve terheqje ndaj nje femre. Harku ideal mes shpines dhe te pas meve duhet te krijoje kendin e 45 gradeve.

Cilat prej vajzave te njohura shqiptare e kane nje hark te tille?

Disa prej vajzave te ekranit shqiptar te njohura per nje fundshpine sensuale jane Nora Istrefi, Elvana Gjata, Aurela Hoxha apo Ilda Bejleri.
50% e meshkujve pelqejne te pa smet tek femrat

50% e meshkujve thane se pjesa qe pelqejne me shume tek femrat, sipas studimit te Arkivave te Sjelljes jane te pa smet.
Per ‘anen B’, aq te preferuar nga meshkujt njihen Luana Vjollca apo Olta Gixhari.

Gjithashtu ato te cilat kane rene ne sy per te pa smet e tyre, gjate paraqitjeve ne skene jane edhe Elvana Gjata, Soni Malaj e Nora Istrefi.
Grida Duma, te cilen e krahasuan me Kim Kardashian nuk do t’i mungonte kesaj liste..

Gjate nje deklarate si deputete fundshpina e saj ra ne syrin e publikut.
38% e meshkujve preferojne gj oksin.

Meshkujt terhiqen ne pavetedije nga femrat pjellore te cilat kane me teper estrogjen, hormoni femeror qe zakonisht perkthehet ne forma te lakuara trupore.

Gjo ksi do te ishte nje tregues i fertilitetit tek femrat dhe meshkujne ky fakt i terheq ,nje gj oks i beshem e i rrumbullaket. 38.5 % e meshkujve, preferojne gjo ksin tek femrat sipas studimit te ‘Arkivave te Sjelljes joshese’.

E paevitueshme ne kete liste me gj oksin e saj te famshem prej 6 numrash eshte Ciljeta Xhilaga.

Kur flitet per femra me gjinj te bollshem, gj oksi i saj eshte i pari qe te vjen ne mendje.

Marina Vjollca apo Armina Mevlani jane ato te famshme te cilat shfaqen me nje dekolte per t’u pasur zili.

Vleren qe ka gjo ksi ne syrin e meshkujve keto vajza mesa duket e kane kuptuar. Nje nder dekoltete me te perfolura ne ekranet shqiptare eshte edhe Enca.Per gj oksin e saj te rrumbullaket te nje mase jo shume te madhe, por jo te vogel njihet gjithashtu edhe Angela Martini.

Arsyeja pse mushkujt u pelqejne femrat e gjate eshte sepse kembet e tyre jane te pafundme. Te parezistueshme me te vertete jane kembet e nje femre te drejta e te tonifikuara. Na vjen menjehere ndermend Ledina Çelo, kur flasim per kembe te gjata e te drejta.

Duke e kthyer fundin e çare ne stilin e saj, ajo ka ditur te vere ne pah kembet e saj.

Eneda Tarifa, ka kembe te gjata e te drejta gjithashtu ndersa Bleona Qereti njihet per kembet e saj kilometrike.

Ato qe shembellejne imazhin qe kemi per Miss-et me kembe te gjata e ne forme jane Diellza Kolgeci, Çiljeta, Angela Martini, Zajmina Vasjari e Suada Sherifi.

Trupi duhet te jete i tonifikuar, por jo muskuloz. Shume vajza te tjera te ekranit jane te preferuara nga shume meshkuj, pavaresisht pjeseve te trupit qe u bien me shume ne sy.

Meshkujt pelqejne trupat e zhdervjellet, qe shembellejne nje femer te shkathet. Duke qene te tonifikuar, por jo teper muskuloze si i Elvana Gjates apo Morena Tarakut jane nder me te preferuarit.

Cili eshte trupi ideal sipas eksperteve te bukurise?

‘Trupi ne forme 8-e’ si trupi me i persosur nga ekspertet. Forma trupore me idealja ne syrin e meshkujve, per shkak te proporcionit te duhur mes shpatullave, gj oksit, belit e vi theve (90-60-90) eshte ajo Marilyn Monroe-se apo Monica Belluçi-t . Bel te holle, dhe vi the e gj oks te rrumbullaket kane femrat me nje trup te tille. Ato qe mund te perfaqesojne kete forme trupore jane Luana e Marina Vjollca, Armina Mevlani e Ilda Bejleri.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending