Connect with us

Aktualitet

Kane per te shkelqyer ne cdo drejtim/ Keto jane 2 shenjat me FAT te muajit Korrik

Published

on

Muaji korrik sapo ka nisur dhe ne nuk e dimë si kanë qenë për ju ditët e para, por dimë t’ju themi se cilat janë shenjat më pa fat për këtë muaj, shkruan Class.

Sipas astrologëve, dy janë shenjat e pafata të horoskopit për muajin korrik – Peshorja dhe Virgjëresha.

PESHORJA

Vendin e parë si shenja më pa fat për muajin korrik e mban Peshorja. Ky muaj do të jetë i vështirë për Peshoret për shkak të pozitës së pafavorshme të shumë planeteve. Do të ketë ndikime negative, sidomos në vendin e punës dhe Peshoret, si shumë të lidhura me profesionin, do t’i përjetojnë shumë.

Saturni në Bricjap do të ngadalësojë çdo gjë. Nga ana tjetër, Jupiteri dhe Mërkuri e bëjnë të vështirë gjetjen e kontakteve dhe mundësive të reja për ndryshime.

VIRGJËRESHA

Për të gjithë të lindurit e Virgjëreshës, muaji korrik i këtij viti do të jetë kritik, veçanërisht për sa u përket ndjenjave. Venusi është i pafavorshëm, për këtë arsye tensionet në çift, të përjetuara tashmë nga Virgjëresha sidomos në muajt e fundit, do të theksohen edhe më shumë.

Por merreni si një gjë pozitive, si diçka që vë në provë lidhjen me partnerin. Mbase kjo periudhë do t’ju ndihmojë të reflektoni për marrëdhënien tuaj.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: microdose mushrooms online

  2. Pingback: central shop cvv

  3. Pingback: buy Bubba Kush Strain for sale Oregon city,

  4. Pingback: dumps with pin 2022

  5. Pingback: wow slot

  6. Pingback: sbobet

  7. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Marredhenia mes ketyre shenjave te horoskopit sipas parashikimeve te Susan Miller

Published

on

Marrëdhënia e Peshores dhe Shigjetarit në shumicën e rasteve është një lidhje e dobishme që u lejon këtyre partnerëve të zhvillojnë botën e tyre emocionale të brendshme dhe të ndërtojnë jetën e tyre pa ndikime negative. Sidoqoftë, ekziston një betejë arketipale mes tyre, sepse Saturni lartëson Peshoren dhe nuk kujdeset për të birin e tij, Jupiterin, sundimtarin e Shigjetarit. Kjo lehtë mund të çojë në një luftë për epërsinë dhe një betejë mes tyre për të arritur pozitën në pushtet. Kjo vjen si një vazhdimësi e diellit të Peshores, dhe një Shigjetar do të përshtatet në mënyrë të përkryer me nevojën për të dhënë çdo ndjenjë krenarie nga disa bindje fëmijërore. E vetmja mënyrë që ata të jenë të lumtur së bashku është ta respektojnë njëri-tjetrin plotësisht dhe ta lejojnë njëri-tjetrin të bëjë atë që duhet të bëjnë. Peshorja duhet t’i përmbahet marrëdhënieve dhe dashurisë së tyre, të sunduar nga Afërdita, ndërsa Shigjetari duhet t’i përmbahet bindjeve dhe gjerësisë së tyre, të sunduar nga Jupiteri, duke shumëzuar dashurinë e Peshores.

Besimi

Siç u tha më lart, sundimtarët e Peshores dhe Shigjetarit janë të lidhur ngushtë me Neptunin dhe sfida e besimit është një nga përvojat më të rëndësishme që jep kjo marrëdhënie. Ata të dy mund të shkojnë në ekstreme, ose duke pasur besim joreal në njëri-tjetrin ose duke mos u besuar çdo fjale dhe çdo veprimi që është bërë. Mënyra e vetme për të mbajtur imazhin e besimit për këto shenja duket të jetë gjithmonë qëndrimi në një gjendje përralle dhe jorealiste, dhe kjo është diçka që një Shigjetar nuk do të dëshirojë kurrë ta bëjë. Nëse e vërteta nuk është jetuar, asgjë në botë nuk është e bukur për një Shigjetar. Sapo të fillojnë kërkimin e tyre për diçka të ndryshme, Peshorja do të ndiejë ndryshimin dhe do të bëhet e hutuar nga paaftësia e tyre për të krijuar një lidhje me një partner që ata duan.

Komunikimi

Është e mrekullueshme të shikosh sa e dobët është Peshorja, duke harruar për Saturnin dhe përgjegjësinë e tyre, pasi që natyra fëminore e Shigjetarit shkrin zemrën e tyre. Edhe nëse kjo nuk është diçka me një të ardhme premtuese, sepse askush nuk mund të dalë nga natyra e tyre e vërtetë, kjo do t’i sjellë atyre gëzim dhe lumturi së paku për pak kohë. Partneri Peshore do të jetë në gjendje të relaksohet pranë dikujt që nuk gjykon, dhe partneri i Shigjetarit do të ndjehet sikur energjia e tyre është e fokusuar mirë tek dikush që ka nevojë për disa gjëra të reja, ngrohtësi, dritë, optimizëm dhe kreativitet në jetën e tyre. Për aq kohë sa ata nuk i fshijnë problemet e egos, komunikimi i tyre dhe pajtueshmëria intelektuale janë të dhëna. Problemi kryesor që do të paraqitet dhe duhet të trajtohet është në forcat e diellërave të tyre. Dielli i Peshores është i dobët dhe ata me lehtësi do t’i japin rrota dikujt tjetër që do të marrë vendime pozitive dhe do të lëvizë për ta. Shigjetari ka shumë energji të zjarrtë në Diellin e tyre, duke vepruar aktiv dhe gjithmonë i përgatitur për të dhënë diçka edhe nëse askush nuk e ka kërkuar atë në radhë të parë. Kjo mund të çojë në një situatë delikate, të fshehur, do të imponojë dhe një ndryshim të karakterit që do t’i lërë të dytë të plagosur për respekt mbi këtë çështje.

Emocionet

Ky është një nga çiftet më të pajtueshme kur është fjala për anën emocionale të marrëdhënies së tyre. Nuk është e lehtë për asnjërin prej tyre të gjejë dashuri dhe ta ndajë me dikë. Në fund të fundit, ato janë një shenjë ajrore dhe zjarri. Edhe pse Peshorja është e sunduar nga Afërdita, ajo është e lidhur me proceset mendore, përshtatjen shoqërore dhe komunikimin përmes elementit të saj, ndërsa Shigjetari ka ndjenja të pasionuara, por përdor kokën e tyre duke përhapur filozofinë e tyre më shumë se ndjenja e vërtetë. Kur ata lidhen së bashku, duket se janë në gjendje të gjejnë një ekuilibër në të cilin të dy përdorin vetëm kokat e tyre dhe i japin njëri-tjetrit hapësirë ​​të mjaftueshme për të lindur dashuria. Kjo është një lidhje që i jep të dy partnerëve mundësinë për të kuptuar se sa thellë mund të shkojnë emocionet e tyre, pasi sundimtarët e mirëfilltë krijojnë mundësinë që ndjenjat të shfaqen në një atmosferë mbështetëse. Edhe pse marrëdhënia e tyre nuk është gjithmonë e destinuar të jetë ajo që do të qëndrojë përgjithmonë, mund t’i përgatisë ata për një dashuri që ata kërkojnë, duke u dhënë atyre një paraqitje të shkurtër të asaj për të cilën janë të aftë.

Vlerat

Këta partnerë do të vlerësojnë forcën e mendjes në një mënyrë që është e kuptueshme vetëm për ta. Peshorja nuk duket si një person krijues për të tjerët, por një Shigjetar e sheh intelektin e tyre përmes komunikimit dhe i motivon ata që të tregojnë ngrohtësinë e tyre. Kjo çon në vlerën e përbashkët të të gjithë marrëdhënieve të tyre dhe një mirëkuptim intelektual që u jep atyre hapësirë ​​për të ndërtuar filozofinë e tyre të përbashkët. Edhe nëse nuk e fillojnë marrëdhënien e tyre në të njëjtin vend, ata do të kenë mundësinë për të ndërtuar vlera të ngjashme në kohë, duke i treguar njëri-tjetrit se çfarë është me të vërtetë e rëndësishme.

Edhe pse mund të supozojmë lehtësisht se Peshorja dhe Shigjetari do të kenë shumë gjëra për të bërë së bashku, ekziston mundësia që zgjedhjet e tyre të aktiviteteve të mos jenë aq të ngjashme. Peshorja dëshiron të qëndrojë në rutinën e tyre të zakonshme dhe të bëjë udhëtime për gjërat që i interesojnë nga koha në kohë. Shigjetari dëshiron të lëvizë nga çdo rutinë dhe të jetojë një jetë duke udhëtuar nëpër botë. Natyrisht, ekzistojnë përjashtime në këtë rregull, ka Peshore që do të dëshirojë të udhëtojë nëpër botë, aq sa ka edhe përfaqësues të Shigjetarit që duan të ndjekin një gjurmë të caktuar, duke fantazuar për realitetin e tyre. Megjithatë, në shumicën e rasteve, nevojat e tyre nuk do të përshtaten aq mirë dhe ata me siguri do të përballen me sfidën e betejës së tyre të zakonshme të egos ndërsa zgjedhin se çfarë duhet të bëjnë së bashku.

Continue Reading

Aktualitet

Ja shenjat qe i pershtaten njera tjetres sipas horoskopit / Parashikimet nga Susan Miller

Published

on

Binjakët dhe Luani mund të kenë aq shumë kënaqësi së bashku sa që mund t’i bëjnë ziliqarë pjesën tjetër të zodiakut. Ata të dy e konsiderojnë ditën e tyre më të mirë të shpenzuar në qeshje dhe nëse ata e ndajnë miq, ata mund të duken si një çift i përsosur. Sfida kryesore e tyre është ndryshimi në qasjen e tyre për ndryshim dhe të dytë duhet të bëjnë hapësira për përshtatje të vogla në sjelljen e tyre nëse duan që marrëdhënia e tyre të zgjat. Luani do të duhet të bëjë hapësirë ​​për më shumë lëvizje dhe të kuptojë atë që duket të jetë “guxim” i partnerit të tyre të ndryshueshëm Binjakëve, ndërkohë që Binjakët do të duhet të kuptojnë që Luani në fakt është duke i mbajtur ato së bashku për aq kohë sa ata kanë për qëllim të zgjasin. Respekti i tyre i ndërsjelltë zakonisht mund të kapërcejë çdo kufi, dhe ata duhet të vazhdojnë të argëtohen dhe të ndërtojnë marrëdhëniet e tyre mbi një bazë solide të gëzimit fëminor.

Besimi

Të dytë mund të jenë dëgjues të këqinj kur bëhet fjalë për nevojat e njerëzve të tjerë. Njëri prej tyre është i hutuar nga gjithçka dhe tjetri fokusohet vetëm në nevojat e tyre. Për shkak të kësaj, ata mund të përfundojnë në një situatë në të cilën marrëdhënia e tyre nuk ka besim dhe mund të duhet pak kohë për ta njoftuar, sepse ata nuk do ta pyesin njëri-tjetrin në fillim. Për shkak të natyrës së tyre, ata mund të humbasin, secili prej tyre duke përmbushur nevojat e tyre. Kjo do të çojë në të gjitha llojet e situatave që ata nuk duan të ndajnë me njëri-tjetrin, madje edhe kurorëshkelje. Është me rëndësi të madhe që ata të ndajnë dhe të dëgjojnë njëri-tjetrin që në fillim, në mënyrë që të dy ata të jenë në gjendje të kënaqin nevojat e partnerit të tyre në vend që t’i lënë ata të largohen.

Komunikimi

Binjakët dhe Luani janë të dytë racionalë dhe të përqendruar në aktivitetin e tyre mendor. Luani ka një sfond të thellë emocional, por i kushton shumë vëmendje fjalëve dhe forcës intelektuale të partnerit të tyre. Kjo është ajo ku Binjakët kërcejnë si një ndjekës besnik për të admiruar partnerin e tyre Luan dhe për t’u mësuar atyre një gjë ose dy. Nëse ata gjejnë veten në një marrëdhënie emocionale me njëri-tjetrin, ndoshta do të flasin për gjithçka tjetër përveç ndjenjave të tyre. Luani mund të ketë nevojë, në përgjithësi, por partneri Binjakë lehtë do t’i joshë ata për të shkuar në një drejtim tjetër. Ata të dy nuk kanë shumë përdorim për biseda të ëmbla dhe nëse Binjakët përpiqen të përdorin mënyrën se si ata e kanë me fjalë, mund të punojë vetëm deri në një pikë ku fillojnë të tingëllojnë si të rremë. Nuk ka shumë vend për mbingarkesë, dhe të dytë ndoshta do të thonë gjënë e parë që u vjen në mendjen. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndërtuar besimin mes tyre nëse nuk gjykojnë njëri-tjetrin në proces dhe ndajnë disa emocione përgjatë rrugës.

Emocionet

Ngrohtësia që Luani është i gatshëm t’i japë partnerit të tyre të Binjakëve vështirë se do t’i lërë indiferentë, ndërsa hijeshia dhe natyra fëminore e Binjakëve do të shkaktojë emocione të mrekullueshme në Luan, ditë pas dite. Megjithëse cilësia e ndryshueshme e partnerit të Binjakëve nuk shkon mirë me cilësinë fikse të çdo shenje, me Luanin mund të jetë një ndeshje e përsosur për shkak të natyrës së tyre të ngrohtë, mbështetëse dhe respektuese. Nëse Luani ka durim të mjaftueshëm për të pritur që emocionet e Binjakëve të dalin në sipërfaqe, ata mund të fitojnë më shumë sesa që kanë arritur. Bukuria e marrëdhënies së tyre është ndërgjegjja e të dyve duke çuar në shfaqjen verbale të emocioneve, pasi që ata ndihen të sigurt me njëri-tjetrin. Nëse ata të dy e njohin dashurinë, kjo është një histori e mrekullueshme, dashuri e mbushur me mbështetje dhe respekt, diçka ku gjithmonë ka për të diskutuar.

Vlerat

Shumica e të gjithë atyre dy shenjave vlerësojnë inteligjencën dhe qartësinë. Si dy shenja të sunduara nga planetët përgjegjës për sjelljen tonë mendore dhe racionale, ata do t’i plotësojnë nevojat e njëri-tjetrit në mënyrë të përkryer. Binjakët vlerësojnë pavarësinë e partnerit të tyre dhe lirinë e tyre, dhe kjo është pikërisht ajo që Luani mund t’u japë atyre. Nga ana tjetër, Luani gjithmonë vlerëson fëmijën e brendshëm të partnerit të tyre dhe kjo është pikërisht ajo që ata do të marrin në Binjakët e tyre.

Continue Reading

Aktualitet

Vetem disa nga shenjat tona te horoskopit kane fat ne dashuri kete vit / Flet astrologia Meri Shehu

Published

on

Dashi

Do të hyni në një hap më vendimtar në vitin 2022. Do të vendosni synim për të përmirësuar marrëdhënien me partnerin dhe do të kujdeseni për shumë gjëra që nuk keni arritur t’i zgjidhni vitin e kaluar. Do të gjeni një mënyrë praktike për të zgjidhur pothuajse çdo problem që ju del përpara. Përveç kësaj, nga pranvera do të jeni të hapur për mundësi të reja. Do t’i propozoni partnerit disa gjëra për të cilat ai mund të jetë i tmerruar në fillim. Nëse nuk keni qenë ende bashkë me pushime, këtë vit do të keni një rrugëtim dhe nëse deri tani i keni shmangur festat familjare, të dy do të jeni të hapur ndaj kësaj ideje.

Demi

Shumë gjëra kanë ngecur. Do të ndaleni në çështjet e shtëpisë, komunikimin dhe madje edhe në sferën intime. Nëse e shihni problemin në një afat të gjatë kohor, mund të jeni në gjendje ta shtyni marrëdhënien përpara. Megjithatë, ekziston rreziku i madh që përgjegjësinë për problemet tuaja t’ia kaloni partnerit. Gjatë gjysmës së parë të vitit mund të keni vështirësi edhe për gjëra të vogla dhe për këtë do të fajësoni partnerin. Ndoshta është koha që ju të shikoni me objektivitet sjelljen tuaj. Nëse jeni beqar, dashurinë e vërtetë do ta gjeni vetëm në verë.

Binjaket

Kuptoni se çfarë ju nevojitet nga një marrëdhënie e ardhshme. Punoni me veten, hiqni qafe kufizimet që ju pengojnë të dilni nga marrëdhënia e mundimshme dhe e palumtur dhe ndaloni së idealizuari realitetin nëse nuk është ajo që prisni. Receta për një marrëdhënie të suksesshme nuk është marrëdhënie detyruese, por gatishmëria për të pranuar dashurinë. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm se çfarë partneri dëshironi për veten tuaj, çfarë mund t’i ofroni dhe nuk keni vizionin e një lidhjeje të ardhshme, atëherë do ta keni të vështirë të mbani një marrëdhënie të qëndrueshme në të ardhmen. Po, nëse një marrëdhënie që dështon, një dashuri tjetër mund të presë afër qoshes, por ju nuk do të shijoni stabilitetin dhe ndjenjën e përmbushjes.

Gaforrja

Viti 2022 do të sjellë shumë situata të vështira në ndjenja për të cilat jo të gjithë do të jeni të përgatitur. Në muajin e pestë të vitit mund të ndjeni ftohjen e papritur nga ana e të dashurit tuaj dhe largimin domethënës nga ju. Ky vit nuk do të jetë një kohë prosperiteti. Shpesh do të vini re indiferencë në qëndrimin e partnerit dhe do t’ju mungojë interesi dhe dashuria nga ana e tij. Ia vlen t’i përgjigjeni krizës në mënyrë që të mos humbni plotësisht të dashurin tuaj. Beqarët në gjysmën e parë të vitit do përballen me dështime në fushën e ndjenjave. Njerëzit single do të duhet ta llogarisin veten vetëm në gusht.

Luani

Pothuajse i gjithë viti 2022 do të jetë shumë i lumtur. Beqarët do kenë mundësinë të nisin një flirt apo romancë të re në gjysmën e parë të vitit. Një ndjenjë më serioze do të shfaqet rreth korrikut. Ka shumë mundësi që një person që takoni në verë të mos jetë thjesht një aventurë pushimesh, por të ndalet në jetën tuaj për më gjatë. Në marrëdhëniet e përhershme, veçanërisht në martesat me përvojë shumëvjeçare, ndjenjat do të lulëzojnë në fillim të vitit. Zbatimi i ndërmarrjeve të përbashkëta do t’ju afrojë me partnerin. Pjesa më e madhe do të shkojnë për arratisje romantike dhe udhëtime të gjata për të përmirësuar marrëdhëniet me të dashurit e tyre. Nuk do kurseni për këto lloj kënaqësish, sepse të dy do të zbuloni se asgjë nuk ju afron më shumë se udhëtimet e gjata dhe të shkurtra.

Virgjeresha

Do të hyni në kohën e transformimit dhe metamorfozës. Këtë vit do t’ju duhet të mësoni aftësitë e përulësisë dhe të pritjes. Nga ana tjetër, më këmbëngulësit do të shpërblehen me romancë më të gjatë në dimër. Marrëdhëniet e gjata mund të tronditen seriozisht. Nëse të dy nuk kujdeseni për ndjenjat tuaja dhe nuk punoni në komunikim, njëri prej jush mund të jetë në kërkim të mirëkuptimit dhe një dëgjuesi aktiv jashtë marrëdhënies. Në marrëdhëniet që kanë qenë në krizë për një kohë të gjatë, viti 2022 mund të jetë koha vendimtare.

Peshorja

Besoni tek vetja juaj dhe fitoni besimin më të madh te partneri juaj. Nëse kohët e fundit keni pasur dyshime për ndjenjën dhe vazhdimin e mëtejshëm të marrëdhënies, atëherë këtë vit partneri do t’ju japë shumë prova të ndjenjës së tij. Baza e një marrëdhënieje të suksesshme do të jetë partneriteti dhe respekti reciprok. Ajo që i dërgoni një personi tjetër do të shpërblehet. Gjithashtu, mos kini frikë të futni rregulla të reja në marrëdhënien tuaj, ndoshta të dy keni ende shumë për të mësuar. Për ata që janë në kërkim, ky vit do të jetë gjithashtu i suksesshëm. Nëse mendoni se nuk jeni ende gati për një marrëdhënie të qëndrueshme, merrni kohën tuaj, takoni njerëzit dhe rishikoni pritshmëritë tuaja. Mos harroni se vetëm kur të gjeni paqen dhe të pranoni veten, atëherë do të ketë një person që do t’ju dojë po aq shumë.

Akrepi

Shumë njerëz mund të largohen nga partneri për të përmbushur përgjegjësitë e tyre të përditshme. Rutina mund të çojnë në ankth dhe emocione të forta te partneri. Jini të vetëdijshëm për dyshimin, xhelozinë, keqkuptimin e situatës dhe nevojën për të korrigjuar atë që është lënë pas dore. Nuk do të ketë shumë arsye për të qenë të kënaqur në vitin 2022.

Shigjetari

Për vajzat që kanë pritur ndryshime, viti 2022 do të sjellë përparim në çështjet afektive. Nëse marrëdhënia juaj ka qëndruar në vend numëro për një kohë të gjatë dhe çështjet e pashpjegueshme kanë ngecur, bisedimet për përparimin do të nisin në fillim të vitit. Mos harroni se disa gjëra kërkojnë kohë dhe do t’ju duhet të prisni deri në qershor për një përparim në marrëdhënien tuaj. Prisni deklarata më serioze nga partneri juaj në gjysmën e dytë të vitit. Fati përgatit një lëkundje emocionale dhe një mori ndjesish emocionale. Gjysma e parë e vitit do të jetë njohja e gjysmës së duhur. Koha për stabilizim nuk do të vijë deri në vjeshtë dhe atëherë vajzat e pavendosura do të binden se kë kërkojnë.

Bricjapi

Viti 2022 nuk do të nisë pozitivisht. Njerëzit single që kërkojnë vazhdimisht dashurinë do të përballen me dështime dhe zhgënjime në sferën emocionale. Kjo mund të jetë për shkak të pritshmërive shumë të larta. Nga ana tjetër, në marrëdhëniet e përhershme do të ketë situata në të cilat partneri do kapet në pandershmëri dhe mungesë sinqeriteti.

Ujori

Shumë paqartësi dhe dyshime që ju janë grumbulluar muajt e fundit do të zhduken gradualisht me fillimin e vitit. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ju dhe partneri do të gjeni një marrëveshje. Jini të përgatitur për një përparim të pafavorshëm në marrëdhënien tuaj. Shumë gjëra do të sqarohen, por mund të jetë keq për ju. Mund të bëni një pushim për t’i menduar gjërat. Nëse vendosni të luftoni për dashurinë, atëherë në verë do të filloni të formoni përsëri jetën së bashku. Përndryshe, do të filloni një lidhje të re në vjeshtë. Dashuria ju pret larg shtëpisë.

Peshqit

Viti 2022 do të sjellë shumë trazira dhe një kërcim emocionesh në ndjenjat e tyre. Beqarët do luftojnë jo vetëm me vetminë deri në fillim të pranverës, por mund të ndiejnë edhe një lloj refuzimi nga seksi i kundërt, gjë që do të ndikojë ndjeshëm në mirëqenien dhe perceptimin e tyre. Lëvizja në sferën e dashurisë nuk do të fillojë deri në pranverë. Vetëm vera dhe vjeshta do të sjellin një shans për një romancë më të gjatë. Në marrëdhëniet që janë duke luftuar dhe në krizë për një kohë të gjatë, mund të ndodhë një ndarje e pakthyeshme. Ata që janë braktisur do të shërohen shpejt nga trauma e tyre dhe do të gjejnë dashuri të re.

Continue Reading

Trending