Connect with us

Aktualitet

”Jave e re kismet i ri”/ Ky eshte parashikimi i astrologut Paolo Fox per javen 6-12 Korrik

Published

on

Dashi:

Këtë javë do t’ju ecë mbarë në sferën e ndjenjave. Venusi do të ndikojë pozitivisht në marrëdhënien tuaj, kurse për beqarët parashikohen takime të reja, sidomos në fundjavë, sepse dhe Hënën do ta keni aleate. Në aspektin profesional do të keni zvarritje të punëve, për shkak se Jupiteri dhe Mërkuri do të jenë në pozicion të pafavorshëm. Kurse Marsi në shenjë do t’ju dhurojë shumë energji.

Demi:

Gjatë këtyre ditëve do të ndiheni të nervozuar. Në krye të javës Hëna do të jetë e kthyer në pozicion të pafavorshëm dhe me raste mund të humbisni durimin. Por, duke filluar nga dita e enjte, situata do të ndryshojë, sepse Hëna, Jupiteri dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën tuaj dhe do të merrni kënaqësi në aspektin profesional. Shumë shpejt do të mund të vilni frytet e punës suaj dhe suksesi është i garantuar.

Binjakët:

Planeti Venus do të vazhdojë të qëndrojë në shenjën e Binjakëve dhe për këtë muaj, duke bërë kësisoj që të keni fat në dashuri. Lidhja juaj sa vjen e bëhet më e fortë dhe shumë shpejt do të bëni plane së bashku me partnerin. Edhe në aspektin profesional pritet që të merrni lajme të mira, sidomos gjatë tri ditëve të para të javës, sepse Hëna do të jetë e kthyer nga shenja juaj. E enjtja dhe e premtja nuk do të jenë ditë fort të mbara.

Gaforrja:

Mërkuri në shenjën tuaj do t’ju bëjë më intuitivë dhe empatikë se kurdoherë. Është në natyrën tuaj që t’i kuptoni të tjerët dhe prandaj do të jeni të favorizuar në marrëdhëniet me ta, në familje dhe me kolegët në punë. Ditët me fat të javës do të jenë e enjtja dhe e premtja, sepse do të jeni të favorizuar në sferën e ndjenjave. Të shtunën dhe të dielën mund të përjetoni çaste tensioni.

Luani:

Java nuk do të fillojë e mbarë. Gjatë tri ditëve të para të saj Hëna do të jetë e vendosur në pozicion të pafavorshëm, duke ju bërë të ndiheni nervozë dhe toleranca nuk do të jetë pika juaj e fortë. Situata parashikohet më e mirë në fundjavë. E shtuna dhe e diela do të jenë të mbushura me emocione, sepse Venusi dhe Hëna do t’ju sjellin fat në dashuri. Edhe Marsi do t’ju mbështesë, duke ju bërë të ndiheni më energjikë.

Virgjëresha:

Yjet do t’ju buzëqeshin sërish për sa i përket aspektit profesional. Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni do t’ju ndihmojnë që të arrini rezultate të mira në punë. Por në sferën e ndjenjave nuk do të keni fat. Venusi do të vazhdojë të jetë në pozicion të pafavorshëm dhe do të ndikojë që të keni zënka dhe tensione në çift. S’ju mbetet veçse të bëni durim.

Peshorja:

Nuk pritet që kjo të jetë një javë e mbarë në aspektin profesional. Marsi do të vazhdojë të jetë në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj për disa muaj me radhë. Duke qenë se dhe Jupiteri, Saturni dhe Mërkuri do të ndikojnë për keq, do të keni vonesa dhe zvarritje të punëve, që do t’ju bëjnë të ndiheni të lodhur e të stresuar. Për fat Venusin do ta keni aleat dhe do të përjetoni emocione të forta në dashuri. E shtuna dhe e diela nuk do të jenë ditë pozitive.

Akrepi:

E hëna, e marta dhe e mërkura do të jenë ditë të tensionuara për të lindurit në shenjën e Akrepit. Hëna në pozicion të pafavorshëm do t’ju bëjë të ndiheni në humor të keq. Situata pritet që të jetë më e mirë pas ditës së enjte. Do të jeni me fat sidomos në aspektin profesional dhe do të merrni shumë kënaqësi nga puna juaj . Dita më me fat e javës do të jetë e premtja.

Shigjetari:

Java do të fillojë e mbarë me Hënën të vendosur në pozicion të favorshëm. Të martën dhe të mërkurën pritet që të keni surpriza. Marsi më në fund do të kalojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar forcë dhe energji për të përballuar krizën sentimentale që, për fat të keq, zgjat prej disa muajsh. Bëni kujdes sidomos ditën e enjte dhe të premte, sepse mund të keni mosmarrëveshje me partnerin.

Bricjapi:

Rikthimi i Saturnit në shenjën tuaj do të ndikojë për mirë, por që të merrni rezultatet që dëshironi do t’ju duhet të prisni dhe ca kohë. Ndërkohë Marsi dhe Mërkuri do të jenë të vendosur në pozicion të pafavorshëm, duke ju bërë të ndiheni më pak energjikë dhe duke ju nxjerrë pengesa në rrugën tuaj. Mos u shqetësoni, sepse në planin afatgjatë do të dilni gjithsesi fitimtarë.

Ujori:

Java do të fillojë bukur me Hënën në shenjën tuaj gjatë tri ditëve të para të saj. Do të ndiheni energjikë, sepse dhe Marsi do t’ju favorizojë. Tani do të keni mundësinë që të rifitoni kohën e humbur. Edhe në sferën e ndjenjave pritet që të merrni lajme të mira. Venusi do ta mbrojë dhe do ta bëjë më të fortë lidhjen tuaj. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë shumë romantike.

Peshqit:

Këtë mund ta quajmë fare mirë një javë rikuperimi për Peshqit. Të enjten dhe të premten Hëna do të kthehet nga shenja juaj dhe gjatë atyre ditëve mund të merrni një lajm të mirë. Në aspektin profesional do të jeni të favorizuar nga Jupiteri dhe Saturni. Mos kini frikë të merrni përsipër projekte të rëndësishme. Vetëm në sferën e ndjenjave nuk do t’ju ecë mbarë, sepse Venusi vazhdon t’ju bëhet pengesë.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: read about remove bg

  2. Pingback: Digital Transformation Strategies

  3. Pingback: best dumps 101 store

  4. Pingback: Institutional Repository

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending