Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm qe e keni pritur/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Xhelozia dhe posesivitet ka rrezik t’iu prishe pune gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale. Here pas here do ketë edhe debate te forta te cilat do ju mërzitin pa mase. Beqaret bëjnë mire t’i marrin gjerat shtruar ne mënyrë qe te mos kenë probleme ne te ardhmen. Financat duhet t’i keni kujdes ne çdo moment sepse shpenzimet e tepërta mund te sjellin tronditje.

Demi

Jupiteri, planeti i lumturisë, pritet që të influencoje se tepërmi sot jetën tuaj sentimentale. Do kaloni çaste te mrekullueshme te cilat do ju çojnë ne qiell te shtate. Beqarët do jene me shume fat se kurrë ne dashuri dhe gjerat do fillojnë te marrin një tjetër drejtim. Financat do jene shume delikate. Shmangni çdo lloj shpenzimi te tepruar sepse situata mund te dale tërësisht jashtë kontrollit.

Binjakët

Konfigurimi i yjeve do jete harmonik gjate kësaj dite dhe gjerat do ecin me mire se me pare. Do ndiheni krenare për partnerin dhe do e dashuroni me më shume pasion atë. Beqaret duhet te tregohen me vigjilente dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te hedhin hapa te pamenduara. Ne planin financiar nuk duhen ndërmarrë rreziqe vetëm për ta stabilizuar situatën.

Gaforrja

Do ta lini shume pas dore partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ka rrezik qe ai te mërzitet tej mase. Ndryshoni sa me shpejt rutinën nëse nuk doni qe ai te bjere ne krahët e dikujt tjetër. Beqaret nuk do ndihen ende gati te ndryshojnë statusin dhe do vazhdojnë jetën si gjithmonë. Financat nuk do varen vetëm nga ju. Gjithsesi bëni aq sa keni mundësi për te ruajtur qëndrueshmërinë.

Luani

Rutina do ju krijoje shume probleme gjate kësaj dite juve qe keni ne një lidhje. Duhet patjetër te flisni me partnerin dhe te mendoni te provoni eksperienca te reja. Beqaret do kenë mundësi pa fund për takime dhe ka mundësi ta ndryshojnë njëherë e mire statusin. Financat do jene disi me te mira se kohet e fundit megjithatë serish duhet pasur kujdes.

Virgjëresha

Dite shume impulsive kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni mosmarrëveshje te shumta me partnerin dhe do ndiheni keq. Beqaret do ndihen me shume se kurrë gati për ta filluar një lidhje serioze. Mundësitë do jene te mrekullueshme. Financat do kenë përmirësime te vogla fale ndihmës qe do iu japin disa familjare. Falënderojini dhe mendoni qe t’ua shpërbleni një dite.

Peshorja

Do ndiheni gati te filloni një lidhje serioze gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje dhe shume gjera kane për te ndryshuar. Beqaret me ne fund do e gjejnë shpirtin e tyre binjak. Gjithçka do marre një tjetër pamje dhe një tjetër kuptim. Ne planin financiar duhet ta hidhni çdo hap te mirëmenduar. Sot do jeni te detyruar te kryeni disa shpenzime te konsiderueshme, por te nevojshme.

Akrepi

Emocionet qe do përjetoni sot ne jetën tuaj ne çift do jene te njëpasnjëshme. Ne krahët e partnerit tuaj do ndiheni si ne parajse. Beqaret qe ne orët e para te mëngjesit do kenë takime mbresëlënëse. E gjithë dita do ju ece mbare. Financat do përmirësohen ndjeshëm fale gjithë përpjekjeve qe keni bere se fundmi. Do ndiheni krenare dhe do kryeni ndonjë shpenzime me tepër.

Shigjetari

Nga njëra ane Jupiteri do e mbroje jetën tuaj sentimentale, e nga ana tjetër Marsi do ju beje kokëfortë dhe aspak tolerante. Do jeni te dyzuar dhe situata nuk do jete aspak e qete. Beqaret duhet te mendojnë për te nesërmen dhe jo te përfitojnë nga çdo mundësi për aventure. Gjendja financiare do jete mjaft delikate. Nuk do kryeni dot as disa shpenzime te domosdoshme.

Bricjapi

Marrëdhënia ne çift do jete me harmonike dhe me e bukur se kurrë sot. Do qëndroni me shume kohe se bashku dhe do flisni hapur për gjithçka. Beqaret nuk do kenë as kohen dhe as durimin e duhur për te dale neper takime. Financat do favorizohen gjithë kohës nga Plutoni. Gjendja do vazhdoje te mbetet e mire dhe aspak shqetësuese.

Ujori

Nëse jeni ne një lidhje te qëndrueshme dhe afatgjate, nuk do prekeni aspak nga ndikimi negativ i Hënës. Nëse nga ana tjetër marrëdhënia juaj ne çift ka kohe qe është delikate, sot situata do behet edhe me problematike. Beqaret do kenë te tjera synime ne jete dhe nuk do kërkojnë me ngulm princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar shtrëngojeni pak rripin e shpenzimeve.

Peshqit

Ka rrezik qe situata ne çift te jete katastrofike gjate kësaj dite. Do debatoni për çdo gjë me partnerin tuaj sepse nuk do bini dakord për disa pika. Beqaret ka gjase te hedhin hapat e para drejt një lidhjeje te qete dhe afatgjate. Financat do jene shume te turbullta. Nuk është ende koha për te kryer çmenduri. Ruajeni veten qe te mos bini ne humnere.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending