Connect with us

Aktualitet

Do te filloni nje pune te re/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje pas eklipsit te 3 te henes

Published

on

KY ESHTE EKLIPSI I TRETE DHE I FUNDIT I KETIJ VITI

Mbas nje Qershori te veshtire ku te gjitha fenoment sollen shqetesime shpirterore sentimentale shqetesim ne deshira dhe permbysje planesh arrijme tek Eklipsi i trete dhe i fundit per kete vit

Behet fjale per Eklipsin e Henes ne Bricjap

Zakoniaht Eklipset ndodhit ne cift RRadhe ndodhin nje here ose tre here

Ky Eklips i henes ndodh ne shenjen e dobesise se tij pra ne piken me te dobet

Fusha e ndjenjave eshte shume e kushtezuar ne shenjen e Bricjapit. Por gjithcka do filloj si perzgjedhje jona personale apo si reagim e kunder reagim apo si pergjegjesi

Nga kompozimi i planeteve rreth eklipsit e kaluara nen ndikimin e Merkurit te kundert deri ne dt 12 do na coj drejt trishtimit melankolise dhe mendimeve te kqija

Apokalipsis apo pervoja te veshtira do dalin ne drite

Ndjejme qe nuk do kete shume shanse ose nuk i shikojme shanset si predispozite e te ardhmes se aferme

Marsi ne Dash i shton tendencen e betejes. Por kombinimi i shenjave kardinale Bricjap Gaforre dhe Dash do mbeshtet pozitivisht nga Urani ne Dem

RRugezgjidhja vjen nese kunderveprojme ndaj kushteve dhe kushtezimeve ne bashkepunime apo marredheneie qe na mbivendosen

Eklipsi i henes ne Bricjap ne aspektin pozitiv sjell

1pergatitje per fillim te nje pune te re

2Mundei te reja ekonomike

3Zoterimin pas shume kokesh e lidhje qe jemi perpjekur

4E drejta per tu gezuar

5Inisiative nen presionin e nje emocioni te madh

ne aspektin negativ

1Shperberje ne marredhenie dhe mabshkepunime

2Pasion dhe xhelozi

3antagonizem

4Nervozizem

5 Mungese respekti

6Fobi dhe kujtime te hidhura

Dashi

Nje parapergatitje per nje ngjarje te rendesishme ne jeten tuaj ne lidhje me prindrit apo punen dhe karrieren tuaj do jete e rendesishme dhe do ju ndryshoj jeten

Demi

Nje ndryshim i madh ne menyren se si do vijne gjerat e reja ne jeten tuaj dhe si do veproni ne te ardhmen persa i perket ecurise se jetes tuaj ne biznes e bashkepunime shanse

Binjaket

Nje kthese e forte ne jeten tuaj do permbysi sigurine e deri tanishme dhe do kerkoj nga ju te gjeni menyra te tjera per tu ndjere te plotesuar dhe te lumtur Kujdes me ekonomine

Gaforrja

Ndarje apo bashkim ne nje kendveshtrim te ndryshem nga cdo hhere tjeter do sjelli nje modernizim apo faze te re ne jeten tuaj personale Kujdes nga antagonizmi i tepruar

Luani

Parapergatitje per nje jete te re ne kushte te reja dhe ne nje rruge apo
lagje te re te mendjes shpirtit apo qytetit tuaj Puna dhe jeta ndryshon rrjedhe

Virgjeresha

Sot do plotesoni ditet apo vitet e nevojshme qe ju kane mbajtur peng ne nje lidhje e cila qe nga e kaluara do ju lendoj edhe nje here perfundimisht dhe do largohet nga jeta juaj pergjithmone

Peshorja

Do kerkoni dicka te re ne jeten tuaj si nje shans apo mundesi per te bere nje fillim te ri apo nje biznes me veten tuaj ne menyren si do ta manaxhoni me sukses

Akrepi

Ne nje kendveshtrim te ri do jeni me te vendosur ne kerkesat tuaja dhe ne ate cfarre kerkoni nga te tjeret dhe cfarre ju jep kenaqesi bukuri dhe qetesi

Shigjetari

Do ju duhet me patjeter te ndryshoni neutropi ne menyren se si i keni fituar ceshtjet ekonomike deri tani dhe sa te kenaqur jeni Tashme duhet te beni nje ndryshim te madh ne kete drejtim

Bricjapi

Do plotesoni te gjitha ato mangesi qe kishit ne aspektin shpirteror por edhe paqartesite nga e kaluara dhe kjo ndoshta do ju beje te kerkoni dicka te re ne jeten tuaj ndoshta edhe me force

Ujori

Deshire e madhe e juaja ne kete periudhe per tu plotesuar shpirterisht duke gjetur nje aktivitet apo veprimtari shpirterore qe ju kenaq dhe ju mbush diten Mund te jete dicka e thjeshte por askush nu ka thene qe e thjeshta nuk eshte gjeja me e perkryer

Peshqit

Dy gjera te rendesishme ju presin Nderim dhe respekt ne jeten sociale ose thashetheme dhe skandale qe ju prishin gjithcka qe keni arritur deri tani

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: buy psychedelics online

  2. Pingback: relx

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending