Connect with us

Magazina

U zune e cfare nuk thane per njeri tjetrin/ Keto jane VIPAT shqiptar qe nuk i del inati e nuk pajtohen me

Published

on

Shume personazhe te njohur te ekranit jane bere pre e vorbulles se debateve. Disa prej tyre kane shkeputur kontaktet totalisht dhe e kane kthyer situaten shume serioze.

Me poshte keni disa nga rastet kur VIP-at “u ngacmuan” me njeri-tjetrin:

Tuna dhe Robert Berisha:

Ne fillim u aludua sikur Tuna kishte shkeputur marredheniet nga Nora Istrefi, qe e kishte shoqe prej vitesh, se fundmi dhe kunate. Pas disa kohesh u fol se ajo nuk kishte marredhenie te mira as me bashkeshortin e Nores, njekohesisht dhe vellain e burrit te saj. Debati i tyre filloj ne ditelindjen e vogelushit Tian. Tuna kishte ftuar vajzen jashtemartese te Robertit i cili nuk e ka pranuar kurre se e ka vajze dhe nenen e saj. Ata deklaruan deklara shume te forta publike dhe tani nuk flasin me me njeri-tjetrin.

Tuna dhe Rudina Magjistari:

Nga deklarata qe beri Tuna ne emisionin “Xing me Ermalin” duket se nisi debati midis dy personazheve.
Ajo tha se nuk do te shkonte asnjehere sa te ishte gjalle ne emisionin e Rudines.

Moderatoja Magjistari ishte e para qe i dha ze konfliktit mes dy familjeve dhe Tuna ishte shume e revultuar. Ne kete situate nisi dhe debati i vajzave. Rudina ne rrjetin social “Instagram” tha se kjo ishte puna e saj prej 10 vitesh dhe se i vinte keq per personat qe e kishin afer Tunen.

Fero dhe Mozzik-Getinjo:

Reperet me te kerkuar te momentit dikur edhe pjese e te njejtit label “On Records” jane perfshire ne nje debat sebashku. Dy vellezerit zgjodhen te largohen nga grupi, ku edhe moren famen qe gezojne gjate diteve te sotme. Feros nuk i ka pelqyer aspak ky veprim dhe tani ata nuk flasin me njeri-tjetrin.

Dua Lipa dhe Rita Ora
Shqiptaret kudo ne bote behen krenar per Duan dhe Rita Oren. Anglia ka qene vendi ku vajzat kane nisur rrugen e suksesit. Dua Lipa dhe Rita Ora nuk kane kontakte te mira me njera-tjetren pasi thuhet se Dua ka marre vendin e Rites si fytyra e “Adidas”. Por nje shkak tjeter sipas “The Sun” eshte se ne fillimet e karrieres Dua ka bere perpjekje qe te hyje ne industrine muzikore. Por dyshohet se Elena motra e Rites, punon ne nje kompani te menaxhimit te muzikes e anashkaloi. Supozohet se kishte friken se mos Dua bente hapa me te larte se Rita.

Tayna dhe Fifi:

Ky ka qene viti i femrave nese flasim per repin shqiptar. Nga Fifi tek Tayna, Rina, Lamar e shume te tjera.
Vajzat nuk i kane pasur punet mire punet mes njera-tjetres. Debatet niseen me diss-e ku ne fillim Fifi I ka bere nje diss ne bashkepunim me Lamar, ku i nxjerr ne dukje Taynes belin e holle, qe ajo e permend shpesh ne kengen “Columbiana”. Debati mes vajzave vazhdoi pasi Tayna nuk e ka kaluar situaten pa nje kunderpergjigje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending