Connect with us

Magazina

U ndane pas marteses se gjate/ Keto jane VAJZAT VIP qe u bene te forta e i dhane fund me ish bashkeshortin

Published

on

Ndarjet edhe pse te trishta zene nje pjese te mire te publikimeve ne mediat roze.

Fatkeqesisht keto kohe pati shume ndarje te bujshme te cilat mund t’i lexoni me poshte:

Eneda Tarifa dhe Erjon Zaloshnja

Eneda Tarifa kengetarja e njohur shqiptare dhe partneri i saj prej shume vitesh, Erjon Zaloshnja i japin fund marteses se tyre per 18 vitesh. Sipas miqve me te afert ata gezonin nje marredhenie shume te shendetshme dhe te gjithe u shprehen te habitur. Asnjeri prej tyre nuk foli publikisht per ndarjen.

Jonida Maliqi dhe Gent Prizreni

Jonida Maliqit dhe biznesmeni Gent Prizreni i japin fund marteses se tyre te gjate pas 17 vitesh.

Maliqi gjithmone e rezervuar per jeten e saj preferoj te heshti dhe ne lidhje me kete gje por ajo ka deklaruar: “Ne momentin qe pretendon te nisesh nje marredhenie pritet jo qe te perfundoje, por t’i shkosh deri ne fund. Rasti im nuk ishte i tille, jeta keshtu eshte”.

Albi Nako & Klaudia Pepa

Koreografi Albi Nako dhe balerina e njohur shqiptare Klaudia Pepa i dhane fund romances se tyre shumevjeçare, pas shume kohe se bashku dhe pas nje martese te lumtur. Cifti rezultoi ne divorc dhe vete artistet e pranuan ndarjen me deklaratat e tyre.
Mardhenia e tyre nuk haset shpesh tek ndonje cift i ndare sepse raporti i mire mes tyre vazhdon edhe sot.

Bora Zemani dhe Vin Veli.

Padyshim nje nga me te bujshme ne boten e showbi-it eshte ndarja mes Bores dhe Vin Velit. Dj i njohur dhe moderatorja i dhane fund lidhjes se tyre. Ata kane nje djale bashke qe quhet Arbor dhe sipas te dyve ndarja erdhi dhe pse ata u perpoqen qe t’ja dilnin.

Beatrix Ramosaj & Ervi Cenolli

Po ashtu nje teme diskutimi ne mediat roze ishte dhe ndarja e kengetares Beatrix Ramosaj nga partneri i saj Ervi Cenolli . Ndarja e tyre ishte e papritur dhe Ramosaj nuk zbuloi arsyet e ndarjes pavaresisht pyetjeve te shumta. Ajo permendi qe vazhdon te ruaj respektin per ish te dashurin.
Klipi “Pa ndjenje” qe u perfol per skena te nxehta qe permbante u aludua qe ishte nje projekt i kushtuar ish-it.

Faton Shoshi Era Istrefi

Era Istrefi,kengetarja e cila na beri krenare te gjithe shqiptareve me kengen e saj “Bon Bon” arriti te fitoje miliona klikime ku edhe debutoi ne tregun nderkombetar. Fale menaxherit qe ka pasur i cili njeherish ishte edhe i dashuri i kengetares, lidhje kjo e cila u mundua te mbahej e fshehur mendohet se ka arritur i gjithe sukses. Ndarja personale e Era Istrefit dhe Faton Shoshi ishte po ashtu edhe profesionale pas shume sukseseve dhe bashkepunimeve shumevjeçare.

Arbana Osmani u nda nga bashkeshorti i saj pas disa viteve martese dhe bashkejetese. Ajo tani eshte e lidhur dhe e lumtur me Eduartin dhe po presin nje femije.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending