Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 6-12 Korrik i detajuar/ Kjo eshte shenja qe do te kete ndryshime drastike

Published

on

Këtë javë një Hënë e bukur dhe me fat do të shkëlqejë në shenjën e Ujorit dhe ky është një lajm i mirë për të gjitha shenjat e ajrit.

Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë

Dashi: Favorizoni ndjenjat

I nderuar Dash këtë javë qielli favorizon ndjenjat për shenjën tuaj. Venera ndihmon çiftet për të forcuar bashkëveprimin dhe mirëkuptimin e tyre, ndërsa për beqarët premton takime interesante veçanërisht në fundjavë. Ndërsa përsa i përket fushës profesionale do të ketë një ngadalësim për shkak të një pozite jo të favorshme të Jupiterit dhe Mërkurit. Megjithatë Marsi në shenjë ju jep energji ti përballoni këto pengesa.

Demi: Ditët nervoze

I dashur Dem java juaj fillon me tre ditë paksa nervozë: të hënën, të martën dhe të mërkurën një Hënë në një pozitë të pafavorshme rrezikon që ju të humbni durimin me lehtësi. Çdo projekt që mund të keni ta filloni ditën e enjte kur mund të mbështeteni në një Hënë të bukur por edhe falë pozitës së favorshme të Jupiterit dhe Mërkurit të cilët janë të gatshëm t’ju japin lajme të mira dhe kënaqësi në vendin e punës. Suksesi i merituar po afrohet.

Binjakët: Lajm i mirë po vjen

Të nderuar Binjakë planeti Venus ka zgjedhur të qëndrojë në shenjën tuaj dhe këtë muaj: fati në sferën sentimentale sigurishtë që nuk do të dështojë. Jeta në çift është gjithnjë e më e qëndrueshme dhe e gatshme për të bërë plane konkrete. Edhe në vendin e punës lajme të mira do të vijnë, veçanërisht në fillim të javës kur keni një Hënë të shkëlqyeshme në anën tuaj. Ditët e pushimit: E entje dhe e premte

Gaforrja: Më intuitiv se kurrë

E dashur Gaforre Mërkuri në lidhje ju bën më intuiv se kurrë: falë ndikimit të tij, aftësia juaj e lindur për të kuptuar të tjerët edhe të për tu bashkuar me ta do të theksohet, duke ju favorizuar në marrëdhënie ndërnjerëzore në familje, me miq ose në zyrë. E entja dhe e premtja do të jenë dy ditë veçanërisht të favorshëm për emocionet të ‘puthur’ nga një Hënë e bukur. Megjithatë një tension mund të lind në fundjavë.

Luani: Përballë Hënës

I dashur Luan java juaj fillon me tre ditë mjaft të ‘rënda’: të hënën, të martën dhe të mërkurën në fakt do të duhen të ‘mbani në shpinë’ një Hënë kundërshtare e cila mund t’ju bëjë nervoz dhe jo shumë tolerant. Ndërsa fundjava do të jetë shumë ndryshe: e shtuna dhe e djela do të jenë dy ditë plot emocion në të cilat Venera dhe Hëna do të punojnë së bashku për t’ju sjellë fatin në kontekstin e ndjenjave .Marsi i favorshëm ju ndihmon të rikuperoni energjinë.

Virgjëresha: Tensione në çift

E dashur Virgjëreshë qielli është rikthyer për t’ju dhënë buzëqeshje për sa i përket fushës profesionale: Mërkuri i favorshëm së bashku me Jupiterin dhe Saturnin janë të gatshëm të shpërblejnë të gjitha përpjeket e tuaja, duke ju ndihmuar të arrini rezultate të mira. Situata planetare nga pikëpamja e ndjenjave nuk është aq me fat. Venus vazhdon të jetë në një pozitë jo të favorshme duke sjellë grindje dhe tensione në jetën tuaj si çift.

Peshorja: Çfarë stresi

E nderuar Peshore java juaj ka të ngjarë të jetë pak e ‘rëndë’ në fushën profesionale. Hyrja e Marsit në kundërshtim- ku do të mbetet për disa muaj- së bashku me Jupiterin, Saturnin dhe Mërkurin e pafavorshëm krijon blloqe dhe ju bën të ndjeheni të lodhur dhe të stresuar. Për fat të mirë ju mund të mbështeteni në një Venus të bukur të gatshëm për t’ju dhuruar – të paktën në kontekstin e ndjenjave –emocione të bukura. Ditë e pushimet: e shtuna dhe e djela.

Akrepi: Në humor jo të mirë

I dashur Akrep java juaj fillon me tre ditë mjaft të tensionuara ( të hënë, të martën dhe të mërkurën) në të cilat një Hënë nervoze mund të ju sjell disa pengesa dhe humor jo të mirë. Mos u mërzisni pasi duke filluar nga e entja fati do t’ju buzëqesh veçanërisht në ambjentetet ku ju punoni. Dita e premte do të jetë veçanërishtë me fat.

Shigjetari: Forcë dhe energji

I dashur Shigjetar javë fillon me një Hënë të bukur dhe të gatshme për t’ju favorizuar në fillim të javës ( e hënë, e martë dhe e mërkurë) ditë në të cila mund t’ju vijnë supriza. Marsi më në fund i favorshëm ju jep energji dhe forcë për të reaguar në mënyrën më të mirë ndaj krizës sentimentale e cila për fat të keq ka zgjatur disa muaj. Ditët që duhet të keni kujdes janë e entja dhe e premtja kur mund të lind një tension midis jush dhe partnerit tuaj.

Bricjapi: Mos u dorëzoni

I dashur Bricjap rikthimi i Saturnit në shenjënë tuaj është gati të jap frytet por do të duhet akoma disa muaj për të arritur rezultatet e dëshiruar. Ndërkohë për fat të keq ju do të keni një Mars dhe Mërkur në kundërshtim gjë që do t’ju jap një kohë të vështirë. Energjia mund t’ju mungojë ju mund të gjeni disa pengesa më shumë në rrugën tuaj, por mos e humbisni shpresën: fitorja do të jetë e juaja në periudha afatgjate.

Ujori: Ditë romantike

I dashur Ujor java juaj fillon mirë për shkak të Hënës në lidhje me shenjën tuaj: të hënë, të martën dhe të mërkurën do të ndiheni të mbushur me energji, gjithashtu falë kthimit të Marsit të favorshëm do të keni mundësi rikuperoni kohën që keni humbur. Lajm i mirë dhe në frontin e ndjenjave: Venera është në anën tuaj dhe është e gatshme të mbrojë dhe të forcojë marrëdhënien tuaj. E shtuna dhe e djela në veçanti do të jenë dy ditë të mbushura me romanticitet.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer

Të dashur Peshq kjo do të jetë java e shërimit për shenjën tuaj. Hëna do të jetë në shenjën tuaj të enjten dhe të premten kur do të merrni disa lajme të mira. Sfera e punës favorizohet nga Jupiteri dhe Saturni mos kini frikë të bëni plane të mëdha. Ndërsa përsa i përket sferës sentimentale Venusi në një pozitë jo të favorshëm vazhdon t’ju jap kohë të vështira.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: cost for cremation services

  2. Pingback: buy micro dose magic mushroom online for sale overnight delivery in usa canada uk australia cheap

  3. Pingback: best cvv sites

  4. Pingback: floridacornhole

  5. Pingback: บาคาร่า ขั้นต่ำ 5 บาท

  6. Pingback: DevOps as a Service

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending