Connect with us

Aktualitet

Po ju turperojne me shoqet/ Keto jane 10 modelet e flokeve qe kane dal nga moda me kohe

Published

on

Jo vetem me origjinen e njerezve por edhe me pamjen e tyre lidhet pjesa e te qenit etike dhe te rregullt.

Ne menyre qe te dukeni me elegante dhe me ne forme keto jane modelet e flokeve qe duhet t’i shmangni:

Gersheta

Nese i pelqeni gershetat dhe doni qe te ngjani vertete bukur , bejeni ato
ne menyren e duhur! Gershetat te bejne te dukesh e vogel,e papjekur dhe zakonisht te krijojne idene e nje vajza 10- 12 vjeçare.

Floket bisht

Floket bisht jane ideal per pune apo edhe per nje shetitje gjithashtu. Perpiquni te shmangni kapjen e flokeve bisht me fjongo te ndezur ose e mbuloni me floke ne menyre qe mos te ngjaj keq.

Leri modelet e vjetra, krijo te reja

Ishte nje trend kur ky model u shfaq fillimisht ,por i iku moda shpejte. Krijoni vet dicka qe mendoni se sa mire mund t’ju ngjaje dhe mos shkoni pas modeleve qe kane shkuar jashte mode.

Karficat dhe jo kapesen

Kur keni nevoje te mblidhni floket para dushit ose gjate pastrimit te shtepise ,nje kapese flokesh eshte nje ndihme e madhe. Ndersa kur dilni per pazar apo dicka tjeter perpiquni te zgjidhni dicka me elegante.

Floket kaçurrela apo onde

Floke te shkurter

Me te vertete qe ky trend eshte i dal jashte mode por ju mund t’i stiloni floket me xhel duke ju dhene nje forme si te lagur. Kjo menyre e flokeve nuk eshte e pershtatshme per zyre dhe nese perdorni shume xhel ato do te duken me yndyre.

Bisht i kapur lart

Duke sfiduar te gjitha llojet tjera qe te bejne te dukesh e veshur dhe stiluar shume lire, floke te holle dhe me yndyre, ka gjithmone disa stile qe te bejne te dukesh elegante. Do ja dilni te dukeni elegante me bishtin e kapur larte.

Model i ngarkuar

Tregoni kujdes dhe ngarkoni koken me dhjetera karfica apo aksesoret qe ju perdorni zakonisht kur doni qe t’i kapni floket. Por me shume elegante do t’ju beje nje kapje e thjeshte por e bere me vend.

Ndiqni moden qe ju pelqen ju

Mendojeni mire qe me pas mos pendoheni nese deshironi te beni nje ndryshim te stilit te flokeve. Kur shikoni vajzat qe ndjekin trendet e fundit dhe nese ju nuk ndiheni mire ne ate lloj menyre do te ishte me mire te mos rrezikoni. Floket kacurrela apo te shkurter nese i krahasojme me floket me onde te plota dhe te gjate nuk duken bukur, te japin pershtypjen e nje zonje qe s’ka kohe per kujdesin personal.

Po me ngjyrat keni guxuar ndonjehere?

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: login in facebook

  2. Pingback: Stablecoins wallet

  3. Pingback: How to order LSD

  4. Pingback: ตู้แปลภาษา

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending