Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje mundesi qe vjen 1 here ne jete/ Keto jane 2 shenjat e horoskopit me FAT per vitin 2020

Published

on

Dashi

Viti 2020 do të mbahet mend për shumë takime emocionale. Ky do të jetë padyshim një vit në të cilin do të bëni shumë miq të rinj, ose partneritete biznesi. Marrëdhëniet romantike do të kenë një zhvillim premtues. Këtë vit do të përpiqeni të realizoni dëshirën tuaj të vjetër, të paplotësuar të lidhur me blerjen e një sendi të shtrenjtë ose antik. Është e mundur të blini një shtëpi të ree

Ndryshime të mëdha në jetën tuaj do të ndodhin falë njerëzve të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë gjithë vitit, do të përjetoni ngjarje të rëndësishme që lidhen me një vëlla, dhëndër ose ndonjë të afërm tjetër. Disa nga këto ngjarje do të rrezikojnë marrëdhëniet tuaja të mira për shkak të përplasjes së interesave që lidhen me pronën e familjes, kujdesin për të moshuarit dhe më tepër. Shmangni mosmiratimin e marrëdhënieve martesore, pasi kjo mund të rrezikojë ndjeshëm harmoninë në shtëpinë tuaj.

Viti 2020 do të jetë i favorshëm për udhëtimet që do të mendohen mirë dhe planifikohen paraprakisht. Shumica e ngjarjeve të gëzueshme të vitit do të lidhet me udhëtime. Një nga surprizat më të mëdha të vitit do të lidhet me një grua dhe një propozim serioz që ajo do t’ju bëjë juve. Do të jeni të prirur të angazhoheni në punë ose marrëdhënie biznesi me fitime më të mëdha. Gjatë vitit, mos u mbështetni në premtimet ose fjalët e njerëzve nga ana e bashkëshortit. Këtë vit, situatat kryesore të stresit do të lidhen me një fëmijë. Ai mund të jetë Luan, Shigjetar ose Dash. Ata që kanë një partner të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të përjetojnë momente të vështira që lidhen me punën, biznesin ose shëndetin. 2020-ta nuk do të jetë një vit i mirë për marrëdhënien tuaj martesore, kështu që mos lejoni që të mashtroheni. Gjatë gjithë vitit, marrëdhënia juaj me nënën ose të afërmin e nënës do të jetë e vështirë. Një nga surprizat e mëdha këtë vit do të lidhet me një person të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës.

Demi

2020-ta do të shkaktojë ndryshime të ndryshme në shtëpi dhe në punën tuaj. Në disa raste, ato do të kenë lidhje me shfaqjen e njerëzve të rinj në familjen tuaj ose në ekipin e punës. Këtë vit do të keni një kohë të mbarë për të filluar një biznes nga shtëpia. Do të jeni në gjendje të mbështeteni shumë te njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëreshës kur bëni plane që lidhen me shtëpinë ose karrierën tuaj. Jo gjithmonë do të jeni në gjendje t’i mbuloni në kohë shpenzimet që do keni gjatë vitit. Do të ketë momente konfrontimi me të afërmit, pikërisht për faturat.

Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit, ose Shigjetarit do të jenë veçanërisht të ndjeshme. Gjatë gjithë vitit, do të përjetoni momente emocionale që lidhen me shëndetin e miqve ose njerëzve në rrethin tuaj të të afërmve me të cilët nuk keni lidhje gjaku. Statusi shëndetësor i njerëzve të tillë mund të kërkojë trajtim spitalor, ose operacion. Gjatë gjithë vitit do të jeni pjesë e takimeve që lidhen me një ngjarje të rëndësishme në jetën e vëllait, motrës, kushërinjve dhe të afërmve të tjerë. Udhëtimet e shkurtra do të jenë një terapi e mirë.

2020-ta do të ketë një efekt të dobishëm në marrëdhëniet me baballarët ose me të afërmit meshkuj. Vajzat dhe gratë e reja të lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të jenë më të paqëndrueshme ose të prekshmet ndaj gabimeve dhe iluzioneve. Ju mund të përpiqeni të tërheqni vëmendjen ose interesin romantik përmes mjeteve të ndryshme, mashtrimeve ose manipulimeve. Siç u tha edhe në fillim 2020-ta do të jetë një kohë shumë e mbarë për të zhvilluar një biznes familjar, karrierën tuaj personale ose një tjetër biznes. Do të keni ide dhe plane interesante që do të kenë një shans të vërtetë për t’u realizuar këtë vit dhe në vijim. 2020-ta parashikon ndryshime në familje, kryesisht për burrat.

Burrat beqarë Demi do të kenë mundësinë të krijojnë një familje ose të bëhen prindër. Viti mund të sjellë më shumë lindje djemsh ose ngjarje më të rëndësishme që lidhen me burrat në familjen tuaj. Gjatë këtij viti, shmangni bërjen e testamenteve, trashëgimisë apo planet e daljes në pension. Marrëdhënia juaj me të afërmit e bashkëshortit do të përjetojë trazira në lidhje me interesat financiare ose pronën e përbashkët. 2020-ta do të gëzojë shumë prej jush me lindjen e një fëmije. 2020-ta do të jetë i favorshëm për krijimin e një marrëdhënieje romantike përmes rrjeteve sociale. Marrëdhëniet romantike që do të krijohen në vendin e punës ose përmes kontakteve tuaja profesionale do të kenë gjithashtu një zhvillim interesant. Emocione të veçanta do të përjetojnë ata që do takojnë një partner të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Binjakët

Viti 2020 do të mbahet mend për disa ndryshime të rëndësishme në statusin tuaj. Këtë vit, do të keni mundësinë për të zgjedhur një shtëpi të re. Gjatë gjithë vitit, do t’ju duhet të zgjidhni një sërë problemesh shtëpiake. Do keni momente stresuese që janë të natyrshme në situata të tilla. Në vitin 2020 mundësi më të mira financiare do të ketë më shumë gratë sesa burrat e kësaj shenje. Kujdes nga gabimet financiare ose nga ndonjë kredi. Mundohuni të jeni më të pavarur në çështjet tuaja financiare gjatë gjithë vitit, veçanërisht nëse jeni duke bërë disa investime ose duke drejtuar biznesin tuaj.

Disa mund të jenë të ngarkuar emocionalisht dhe mendërisht nga vështirësitë financiare. Gjatë gjithë vitit, do të keni angazhime në lidhje me dokumente të ndryshme financiare që kanë të bëjnë me veprimet tuaja të kaluara, punën e mëparshme, një kredi të marrë kohë më parë, ose raste të tjera të ngjashme. Do të kërkohet vëmendje për marrëdhëniet financiare me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. 2020-ta do të jetë një kohë e pafavorshme për të kaluar në një qytet ose vend tjetër me qëllim të një pune ose studimi të ri. Gjatë vitit, do t’ju ​​shqetësojë një incident i pakëndshëm ndërkohë që udhëtoni. Mund të takoni një romantik e të martoheni menjëherë. Mos u përfshini emocionalisht në asnjë konflikt.

Situata të papritura do të lindin në shtëpinë tuaj. Sido që të jetë ngjarja specifike nuk do të nxitet me qëllim nga dikush tjetër, por thjesht fati është i tillë. Zhvillime interesante përgjatë gjithë vitit do të kenë jetën tuaj shoqërore. Do të merrni një mbrojtje shumë të fortë nga një njeri që mund të jetë udhëheqësi juaj, mentori, mësuesi dhe madje edhe një i afërm. Ky do të jetë një vit i favorshëm për fillimin e një pune të re. Gjatë vitit, do të habiteni nga një ngjarje në jetën e një gruaje të lindur nën shenjën e Akrepit, Gaforres, ose Peshqve.

Gaforrja

Në vitin 2020 do të jetë e rëndësishme të mos keni iluzione sidomos ato që lidhen me paratë. Ka mundësi të bëni shumë përpjekje për gjëra që do t’ju sjellin fitime ose të ardhura me vonesë. Këtë vit do të keni mundësinë të punoni në më shumë se një vend pune dhe kështu të fitoni të ardhura shumë më të mira. Në vitin 2020, do të përjetoni një ngjarje dramatike që lidhet me një të afërm burrë. Ky do të jetë një vit i favorshëm për përfaqësuesit e rinj të shenjave që të largohen nga shtëpia e prindërve dhe të fillojnë një rrugë të pavarur zhvillimi.

Nëse jeni i përfshirë në një çështje gjyqësore, rezultatet do të jenë zhgënjyese. Viti 2020 do të jetë i shkëlqyer për udhëtime në kohën e lirë për kënaqësi. Shumë do të takojnë dashurinë e tyre në një nga këto udhëtime. 2020-ta do të jetë i favorshëm për t`u shpëngulur në një shtëpi tjetër, qytet tjetër, ose për t`u martuar. Pra për të bërë një ndryshim të madh. 2020-ta do të jetë një kohë e trazuar për karrierën tuaj, me ngjarje të ndryshme që do sjellin vendime të papritura. Gjatë një periudhe të tillë, do të jeni në gjendje të mbështeteni në ndihmën e njerëzve në familjen tuaj ose të miqve. Nëse keni një bashkëshort të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve, do duhet të merrni pak nga humori i partnerit. Gjatë gjithë vitit, partneri juaj do të jetë i ndjeshëm ndaj ndikimit të jashtëm, duke besuar në disa informacione.

Këto sprova për martesën tuaj nuk parashikojnë ndarje ose divorc, por do jenë përvoja të vështira që në fund do t`ju mësojnë diçka. Viti 2020 do të jetë i vështirë dhe kompleks. Këtë vit, ju do të jeni më të prirur të merrni pjesë në më shumë ngjarje në komunitet që kanë të bëjnë me zonën, fshatin, ose qytetin ku jetoni. Në veprimet tuaja do të jeni të prirur të ndiqni gratë udhëheqëse dhe të mirëorganizuara. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj shoqërore dhe profesionale do të luajë një grua e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Luani

Në vitin 2020 do të keni disa takime me njerëz që keni humbur kontaktin me kalimin e kohës. Një takim me një njeri në distancë do të jetë një arsye për t`i parë gabimet e të kaluarës në një dritë tjetër. Do të jeni në gjendje të arrini sukses të konsiderueshëm financiar. Do të kërkohet vëmendje për dokumentet që lidhen me paratë. Kërkoni ndihmë kur t`ju duhet, por kryesisht mbështetuni tek vetja. Marrëdhëniet me një grua të re në rrethin e familjes ose të miqve do të vihen në provë. Ky vit do të jetë i favorshëm për fillimin ose zhvillimin e një biznesi familjar.

Ky do të jetë një vit i mbarë për të krijuar një familje ose për të ndërtuar një shtëpi. Nuk do të ketë ndonjë përvojë befasuese në lidhjen tuaj të dashurisë këtë vit. Burrat e pamartuar do të kenë mundësinë të krijojnë një marrëdhënie premtuese me një vajzë ose grua të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Nëse tashmë e keni një marrëdhënie të tillë, mund të shkoni në martesë. Gjatë gjithë vitit do të përjetoni takime interesante me burra të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gratë nuk duhet të lënë pas dore asnjë shqetësim gjinekologjik, veçanërisht nëse kanë përjetuar probleme të tilla ose kanë ndonjë sëmundje kronike.

2020-ta njofton një ndarje të papritur nga jeta të një mikut tuaj. Viti 2020 mund t’ju befasojë me para të papritura. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për shpërnguljen e familjes suaj në fshat, në një qytet ose vend tjetër. Gjatë gjithë vitit, do të gjendeni në një situatë delikate ku do të duhet të konsideroni seriozisht veprimet tuaja, gati të pakëndshme në lidhje me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Virgjëresha

Nëse ke lindur në shenjën e Virgjëreshës, viti 2020 do të mbahet mend për plane dhe përfitime madhore, për ty, por edhe në dobi të familjarëve të tu. Këtë vit duhet të tregosh shumë kujdes me financat. Shpenzimet e tepërta mund të sjellin probleme ose vështirësi të ndryshme. Gjatë vitit mund të të duhen para për të riparuar probleme në shtëpi, që mund të dalin në mënyrë të papritur. Kontaktet me njerëzit të rinj dhe interesantë do jenë të shpeshta dhe pozitive, pasi do të ndihesh më me energji. Nëse ke një fëmijë të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, këtë vit do të kesh më shumë takime, vizita në institucione të ndryshme ose do të zhvendoseni në një tjetër shtëpi.

Viti 2020 sjell disa situata pak stresuese në lidhje me një fëmijë, mund të vijnë nga vetë ju por edhe nga rrethi i miqve ose të afërmve të ngushtë. Do të duhet të shtyni një udhëtim të planifikuar gjatë këtij viti, por mund të bëni një gjë tjetër në vend të kësaj: Të ndryshoni destinacionin. Ki kujdes makinën, mund të bëhet objekt vjedhjeje. Në vitin 2020, do të ketë shqetësime lidhur me një martesë ose fillimin e një bashkëjetese. Shëndeti i të afërmit tuaj do të jetë shqetësim dhe njëkohëisht kujdes intensiv për një periudhë të shkurtër kohe. Këtë vit, për beqarët do ketë ngjarje dashurie, takime, dhe korrespondenca me dikë nga një vend tjetër. Nuk përjashtohen për të lidhurit apo të martuarit sherret, për shkak të premtimeve të paplotësuara nga partneri. Do të lindin mosmarrëveshje me babanë, gjyshin, ose një të afërm tjetër të gjinisë mashkull.

Përpiqu të mos e tejkalosh dhe të gjendet gjuha e përbashkët. Në të kundërt, nuk do të realizohet qëllimi që ti ke. Shumë prej atyre që janë nën shenjën e Virgjëreshës, do të kenë mundësi për njohje, lidhje romantike dhe apo bashkëshort të ardhshëm. Sidoqoftë, nuk duhet të shihet si qëllim më vete, por gjërat të lihen të ecin vetë. Një person nga rrethi i miqve apo i të afërmve të miqve do të ndërrojë jetë, por më shumë se dhimbje, do të ndihet çlirim për shkak të vuajtjeve nga sëmundja e rëndë. Nëse aktualisht po punon jashtë vendit, do të ndodhë një kthim i papritur, por nuk përjashtohet mundësia e humbjes së papritur të vendit të punës. Në shumë mënyra, viti 2020 do të jetë konstruktiv dhe përparimtar, do jesh në gjendje të përfitosh nga shanset, për tu ngritur në karrierë apo për të fituar admirimin e personave që nuk të njohin dhe aq mirë.

Nëse je politikan, ky vit shënon sukses, por vetëm nëse ke zgjedhur drejtimin e duhur. Çdo veprim i pandershëm ose i pahijshëm do të pasohet me ndëshkim, sipas rrethanave. Trego shumë kujdes në trajtimin e grave të lindura nën shenjën e Peshores, Binkjakëve dhe Ujorit. Do befasohesh nga një shumë e papritur parash nga një grua ose përmes veprimeve apo një pune te suksesshme të saj.

Peshorja

2020-ta do të mbahet mend me një ndryshim të madh në jetën e një fëmije. Ky nuk është viti më i mirë për të ngjizur një fëmijë, por nëse kjo ndodh, tregohuni të kujdesshëm në lidhje me shtatzëninë dhe ndiqni këshillat e mjekut tuaj në mënyrë rigoroze. Ata që kanë fëmijë të rritur duhet të përgatiten, sepse fëmijët do jetojnë të pavarur duke dalë nga shtëpia. Të presësh një ndihmë nga miqtë mund të jetë një zhgënjim i madh për ju, dhe në disa raste edhe një konflikt i pakëndshëm. Në vitin 2020 mund të shikoni përpara për mundësi të mira dhe premtuese në karrierë.

Me lehtësi më të madhe përgjatë gjithë vitit do të keni një rritje të të ardhurave tuaja. Do të jeni në gjendje të siguroni burime shtesë të të ardhurave financiare. Gjatë vitit do të keni marrëdhënie të rëndësishme financiare me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Viti 2020 mund t’ju bëjë përgjegjës për problemet profesionale të një burri në familjen tuaj që mund të jetë babai, vëllai, dhëndri, djali ose burri juaj. Këtë vit do ​​surprizoheni për keq nga një problem shëndetësor serioz të një burri ose djali në familjen tuaj. Do keni shpenzime të mëdha mund t`ju duhet të merrni edhe kredi. Po bëni kujdes me dokumentat që do firmosni. 2020-ta do të jetë një periudhë sfiduese për të zhvilluar planet tuaja. Në vitin 2020 do të ftoheni të paktën në një dasmë, e cila do të kërkojë përgatitjen tuaj.

Ky do të jetë një vit shumë i fortë dhe i suksesshëm për planet e familjes suaj, pasi rrethana të ndryshme do të ndihmojnë në realizimin e tyre. Do të jetë një vit i mbarë për martesë me një partner të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Në vitin 2020 do të bëni një udhëtim. Mund të presësh emocione dhe përvoja të këndshme. Fatkeqësisht, në vitin 2020, jeta e dashurisë së Peshores do të vihet në provë për shkak të intrigave. 2020-ta do të jetë shumë i dobishëm dhe i suksesshëm për karrierën e grave, pavarësisht nga mosha e tyre. Këtë vit, mund të filloni një punë të re, një biznes ose një njohje. Në shumicën e rasteve, marrëdhëniet tuaja profesionale me gratë do të jenë me vlerë për ju. Burrat e kësaj shenje duhet të jenë të kujdesshëm me çdo shqetësim shëndetësor dhe të mos i injorojnë fjalët dhe këshillat e mjekut të tyre.

Akrepi

Viti 2020 do të testojë durimin tuaj për shkak të njerëzve që me karakterin e tyre, pothuajse gjithmonë krijojnë tension në shtëpinë tuaj ose në vendin e punës. Gjatë gjithë vitit, do të hasni vështirësi në komunikimin me burra të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës, të cilët mund t’ju bëjnë të qani. E ardhmja e marrëdhënieve të tilla do të jetë tërësisht në duart tuaja. Gjatë gjithë vitit, planet tuaja financiare do të përfshijnë vëmendjen e një gruaje që është e etur për të arritur diçka të mirë në jetën e saj.

Ajo do të ketë nevojë për ndihmë financiare, por në realitet ajo nuk do të jetë e gatshme për një ndryshim të tillë. Do të varet nga ju se si bisedoni me të për të shpjeguar faktin se ajo ende nuk është e gatshme të fluturojë në drejtimin që ka zgjedhur. Viti 2020 do të mbahet mend për përpjekjet dhe veprimet e suksesshme me një grua nga rrethi juaj i të afërmve që do t’ju sjellin përfitim financiar. Të ardhurat e familjes suaj mund të ndikohen në mënyrë të favorshme nga veprimet e një gruaje. E njëjta gjë vlen edhe për biznesin tuaj personal, nëse keni një të tillë. Gjatë vitit, do të ketë tension në marrëdhëniet tuaja me gjyshin, babanë ose dikë tjetër. Stuhia mund të jetë shumë e fortë. Viti 2020 do të kujtohet pa dyshim për ngjarje fatale në jetën tuaj të dashurisë. Këtë vit do të përjetoni një situatë stresuese në shtëpinë tuaj.

Incidente mund të ketë në shtëpi. Mund të ketë një nevojë të papritur për t’u zhvendosur në një shtëpi të re. Këtë vit, shumë do të vendosin të kthehen në një punë të mëparshme ose në një pozicion të mëparshëm, ku paga do të jetë më e mirë ose faktorë të tjerë do të jenë më të pranueshëm. Nëse po planifikoni të blini një pronë, kini kujdes me kushtet e kontratës ose situatën politike apo natyrore në atë vend. Viti 2020 do t’u ofrojë burrave mundësi të favorshme për avancimin e karrierës, jetës shoqërore ose politike.

Gjatë gjithë vitit do të monitoroni çështjet serioze shëndetësore të një personi në familjen tuaj. Mund të jetë një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit, por jo domosdoshmërisht. Disa nga surprizat e këtij viti do të kenë të bëjnë me miqtë tuaj, një martesë të papritur ose lindjen e një fëmije.

Shigjetari

Viti 2020 do të jetë i rëndësishëm në jetën tuaj. Do të jeni në gjendje të gëzoheni suksesin tuaj, të shfrytëzoni përfitimet që ju vijnë dhe të bëni plane të reja. Ky është viti i vendimeve dhe ndryshimeve të rëndësishme. Mendoni me mençuri. Këtë vit, do të duhet të përballeni me një situatë të pakëndshme me fëmijën tuaj ose një person tjetër në familjen tuaj. Ky person mund të jetë i shenjës së Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Një grua do udhëtojë nga larg drejt jush këtë vit. Këtë vit, do të ketë tension në marrëdhëniet tuaja me një burrë me të cilin do të keni marrëdhënie personale, profesionale ose financiare.

Në këtë situatë, ose do të luani rolin e autoritetit, ose tjetri do ta luajë atë rol me ju. Viti 2020 do të mbahet mend për ndarjen nga jeta të një njeriu në rrethin tuaj të miqve. Do ruani kujtimet më të mira nga ky njeri. Gjatë këtij viti do të përjetoni situata të ndryshme në lidhje me karrierën ose biznesin tuaj. Do të përballeni me kolegë të pandershëm ose dashakeq. Viti 2020 sjell një ngjarje të pakëndshme duke përfshirë një grua nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të kenë vështirësi në martesën e tyre. Në vitin 2020, shëndeti juaj do të kërkojë vëmendje, sepse çrregullime të ndryshme do t’ju tregojnë se ju duhet të ndryshoni diçka në stilin e jetës tuaj.

Këshillat mjekësore janë të domosdoshme dhe duhet t`i respektoni. Gjatë vitit, qëndrimi në spital ose përfshirja në një lloj terapie të veçantë nuk përjashtohet. Marrëdhëniet e biznesit me të huajt do të jenë të paqëndrueshme ose do t’ju shkaktojnë ankth më të madh. Në punën tuaj do të përjetoni probleme emocionale ose largimin nga puna të një kolegu të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Këtë vit do të merreni me probleme të pakëndshme shtëpiake që do të kërkojnë veprim të shpejtë nga ana juaj.

Bricjapi

Shqetësimi kryesor ose tensioni gjatë vitit do të jenë çështjet e parave. Nëse keni fëmijë, do të ketë kosto të papritur. Nëse keni fëmijë më të rritur, do të keni konflikte të ndryshme me ta që do të ndikojnë në marrëdhëniet tuaja financiare. Megjithatë do keni edhe mundësi për t`i zgjidhur disa nga ngërçet ekonomike. Çështjet monetare me Dashin, ose Luani do të kërkojnë vëmendje pasi ato do të kalojnë një periudhë trazirash përpara se të gjeni një zgjidhje praktike dhe të favorshme për ju. Viti 2020 do sjellë një ngjarje të rëndësishme për një grua në rrethin tuaj të të afërmve: motra, tezja, kushërira apo dikush tjetër. Gjatë vitit, mund të merrni pjesë në një fejesë, martesë ose festën e një përvjetori për një grua nga familja juaj e ngushtë.

Gratë do të kenë një vit të favorshëm për të blerë një shtëpi të re. Në vitin 2020, do të keni një përvojë interesante në lidhje me prindërit ose të afërmit e babait tuaj. Ky do të jetë një vit i mirë për t`u martuar me një partner që vjen nga një vend tjetër. Këtë vit mund të planifikoni një ndryshim në punën tuaj, ose nisjen e një biznesi. Në kërkim të një partneri të ri, do të gjeni një njeri të veçantë nga një person i lindur nën shenjën e Peshqve, Akrepit ose Gaforres. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për martesë.

Ky do të jetë një vit i mbarë për zgjidhjen e dokumenteve që kanë të bëjnë me marrëdhëniet financiare ose të pronës. Marrëdhëniet tuaja me të huajt ose planet që lidhen me situatat jashtë vendit do të kenë një zhvillim të mirë gjatë gjithë vitit. Gjatë vitit, do të përjetoni një ndarje të papritur nga një person i lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Këto tre shenja të zodiakut do të sjellin surpriza të ndryshme në jetën tuaj.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, viti 2020 do të mbahet mend për disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Këtë vit, durimi juaj me njerëzit që ju ngarkojnë me problemet e tyre do të arrijë kulmin . Kjo do të jetë një arsye tjetër për ndarjen nga njerëzit që nuk sjellin asgjë pozitive në jetën tuaj. 2020- ta do të jetë një kohë e pafavorshme për trashëgiminë ose testamentet. Emocionalisht, ky vit do të jetë më i dobishëm, veçanërisht nëse tashmë keni një lidhje romantike ose keni vendosur të investoni më shumë energji në gjetjen e partnerit të duhur për ju. Këtë vit, fati gjithashtu do t’ju ndihmojë të takoni personin e duhur. Mos kini pritshmëri shumë të larta.

Ky është një vit në të cilin në një marrëdhënie dashurie ose martesë mund të arrihet harmonia. Ju mund të filloni një biznes të përbashkët me partnerin ose të shijoni suksesin e një ndërmarrjeje të përbashkët. Viti 2020 do të sjellë ndryshime në shtëpinë tuaj që mund të lidhen me njerëz të rinj në familjen tuaj, një kafshë të re, mobilje ose pajisje të reja. Disa nga përfaqësuesit e kësaj shenje do të investojnë kursimet e tyre në një pronë nga e cila do të presin të ardhura. Në vitin 2020, disa prej jush do të angazhohen për të marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me një pronë që kanë pasur të parët tuaj. Është e mundur që ta këmbeni atë për një pronë tjetër që është e përshtatshme për ju, ta merrni me qira ose të merrni një ofertë të mirë për shitje. Për sa i përket çështjeve të dashurisë ky vit do t’ju ndihmojë të gjeni partnerin e duhur. Shumë prej jush do të marrin një propozim për martesë.

Këshillat janë që të mos nxitoheni në një situatë të tillë, të mendoni me mençuri dhe të mendoni për të ardhmen tuaj. Shanse të tilla nuk do t’ju jepen çdo ditë, çfarëdo shprese apo pritshmërie që keni. Në punën tuaj, shmangni zënkat me një menaxher (veçanërisht nëse ajo është një grua) e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Kjo mund të rrezikojë seriozisht pozicionin tuaj dhe në disa raste edhe t’ju detyrojnë të kërkoni një punë të re. Viti 2020 do t’ju ngarkojë emocionalisht me një problem serioz shëndetësor për një burrë në familjen tuaj, i cili mund të jetë i shenjës së Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Zhvillimi i një sëmundje të tillë mund të mos jetë i njëjtë për të gjithë gjithë të lindurit e shenjave, por patjetër që do të kërkojë kujdes dhe trajtim specifik. Burrat e Ujorit duhet të jenë të kujdesshëm me dokumentet financiare, kreditë, marrëdhëniet monetare me të afërmit ose njerëzit e lindur nën shenjat e Dashit, Shigjetarit dhe Luanit.

Mos u joshni nga ofertat që kanë të bëjnë me punën jashtë vendit ose të punoni me të huajt në vendin ku jetoni. Realiteti mund të jetë shumë më ndryshe dhe mund t`ju zhgënjehen pritshmëritë. Merrni vendime të rëndësishme në lidhje me propozime të tilla pasi të keni bërë një studim të kujdesshëm. Këtë vit, gratë do të kenë një kohë të favorshme për të udhëtuar në lidhje me punën, një trajnim ose një specializim në një qytet ose shtet tjetër. Gjatë gjithë vitit, shumë prindër të lindur nën shenjën e Ujorit do të kenë ndarje nga një fëmijë tashmë i rritur, i cili do të marrë drejtimin e vet. Disa nga surprizat e këndshme të këtij vitit do të lidhen me sukseset për të cilat më parë keni pasur një parandjenjë më parë.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, viti 2020 do të përmbushë shumicën e planeve tuaja. Lajmet e rëndësishme, një sugjerim ose një dokument që do të merrni nga një grua do të jenë faktor i rëndësishëm në përmbushjen e qëllimeve. Mbi të gjitha, viti do të jetë i favorshëm për rritjen tuaj nga ana personale. Viti 2020 do të jetë i favorshëm për çështjet tuaja financiare, veçanërisht kur jeni në procesin e lidhjes së një kontrate financiare apo nënshkrimit të dokumenteve të tilla. Ju mund të lidhni një kontratë shumë të rëndësishme që do t’ju sjellë stabilitet ose avantazhe financiare për këtë vit ose në të ardhmen e afërt.

Disa do të përballen me zgjedhjen për fillimin e një karriere të re me paga më të mira dhe një perspektivë më të mirë të zhvillimit, por do t’ju duhet të bëni kompromise të vështira (p.sh. transferimi në një qytet ose vend tjetër). Këtë vit, do të ndërmerrni një udhëtim me miqtë ose me familjen që nuk do të planifikohet por do të ndodhë rastësisht për shkak të një nevoje të papritur. Ky udhëtim mund të ketë të bëjë me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ju mund ta shtyni një udhëtim gjatë vitit pasi do të lindin detyra të reja më të rëndësishme. Viti 2020 do t’ju fuqizojë mendërisht dhe emocionalisht, pasi një problem shëndetësor i një gruaje në familjen tuaj, do të zbulohet me vonesë dhe trajtimi i duhur do të vonohet për shkak të faktorëve të ndryshëm.

Gratë me këtë shenjë të zodiakut do të duhet të jenë të kujdesshme, pasi mund të preken nga sëmundjet që mund të jenë të trashëguara. Në përgjithësi gjatë vitit, shëndeti juaj do të kërkojë vëmendje serioze; shmangni vetë-diagnostikimin bazuar në informacionin e lexuar në internet, shmangni përdorimin e ilaçeve për të cilat nuk keni marrë një rekomandim nga një mjek ose specialist. Do të shpenzoni më shumë para për shtëpinë tuaj dhe ato mund të vijnë jo vetëm nga ju por edhe nga familjarët e tu. Burrat e kësaj shenje do të kenë një vit të favorshëm për të blerë një shtëpi, pronë shtesë ose për të investuar. Disa do të kenë mundësinë të kthehen në një punë të vjetër ose të fillojnë të bëjnë diçka që e kishin bërë më parë. Aftësi dhe njohuri të tilla mund të jenë një bazë e mirë për të filluar biznesin tuaj nëse keni një dëshirë të tillë. Viti 2020 do të ketë përvojat e tij të këndshme, të paharrueshme, por edhe vështirësitë dhe problemet e veta.

Gjatë vitit, do të keni një ndarje emocionale në familje, me të afërmit ose me miqtë tuaj. Ndarja mund të jetë për arsye të ndryshme, por me dhimbje për të gjithë. Nëse jeni prind dhe keni fëmijët tuaj, ky vit do t’ju sjellë një sërë polemikash ose problemesh me djalin ose vajzën. Gjatë gjithë vitit do të përjetoni një ngjarje të trishtuar që përfshin një burrë i cili është i afërm nga ana e bashkëshortit/ bashkëshortes ose nga ana e të dashurës / të dashurit. Këtë vit, marrëdhëniet tuaja me të huajt dhe njerëzit e kombësive të tjera do të jenë më të ndërlikuara për shkak të rrethanave të ndryshme (përfshirë ato të shkallës ekonomike ose politike). Jini të kujdesshëm me të lindurit e shenjës së Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës që jetojnë jashtë vendit, pasi një konflikt i pakëndshëm me një person të tillë është i mundur.

Këtë vit do të jeni shumë më të hapur për jetën sociale në mjedisin ku jetoni. Do të jeni shumë më komunikues dhe mikpritës me fqinjët tuaj,me të afërmit e partnerit tuaj, dhe me miq të rinj dhe të vjetër. Viti 2020 do të testojë miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja me njerëzit nga jeta juaj e përditshme. Përvojat në lidhje me pronën e përbashkët, biznese apo interesat e tjera materiale do t’ju tregojnë se cilët njerëz janë miqtë tuaj të vërtetë. Këtë vit do të kaloni një situatë stresuese ose ndryshim të papritur në punën tuaj dhe kjo do të lidhet me një person të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending