Connect with us

Uncategorized

Zbardhni lekuren si porcelani/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO ne kushte shtepie

Published

on

Disa prej shkaqeve kryesore qe çojne ne shfaqjen e njollave kafe ne fytyre jane crregullimet hormonale,ekspozimi i vazhdueshem ne diell dhe perdorimi i produkteve kozmetike jo cilesore.

Keto njolla nuk shfaqen vetem tek nenat shtatzena ashtu si shume femra mund te mendojne por shfaqen edhe ne fytyrat e vajzave dhe grave te ndryshme.

Por nga se shkaktohen njollat kafe? Ato shkakohet nga mbiprodhimi i melanines ku bashke me qelizat pergjegjese per prodhimin e saj (melanocitet) jane pergjegjeset e drejtperdrejta per pigmentin (ngjyren) e lekures.

Maska qe do te lexoni ne kete artikull eshte ajo qe ju duhet nese edhe ju jeni nje nder ato femra qe ka njolla kafe ne fytyre dhe jeni lodhur duke provuar kremera dhe trajtime jo te efektshme.

Perberesit:

6 aspirina

50 gr kos dhe

2 luge gjelle mjalte

disa pika leng limoni (me deshire)

Shtypeni aspirinen derisa te kthehet ne trajte pluhur dhe me pas bashkojeni me kosin dhe mjatin.

Pasi te jete krijuar nje mase homogjene ruajeni ne nje vazo te vogel qelqi dhe lereni per 24 ore ne temperature ambienti. Kjo maske rekomandohet te perdoret dy here ne dite , ne darke para se te shkoni ne shtrat dhe ne mengjes perpara se te aplikoni kremin kundra diellit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uncategorized

Horoskopi i shendetit i detajuar / Ja si do ta presin shenjat e horoskopit vitin 2021

Published

on

Ky vit ka qenë nga ata që na ka bërë të reflektojmë më së shumti për shëndetin. Pa një shëndet të mirë, as sferat e tjera të jetës nuk mund të shkojnë mirë. Lexoni ç’thonë yjet për shëndetin tuaj këtë fundvit….

Dashi

Në fund të vitit duhet të bëni kujdes në planin psikofizik, sepse mund të përjetoni momente sikleti dhe nervozizmi. Mund të përballoni me sukses problemet me reumatizmin. Do të nervozoheni për shkak të shpenzimeve të tepërta, të paparashikuara, që mund të shkaktojnë debate familjare.

Demi

Krishtlindja dhe Viti i Ri janë festa veçanërisht të favorshme për ju, për shkak të ndikimit të Hënës në shenjën tuaj. Duhet t’i kushtoni rëndësi ushqyerjes. Mund të filloni terapi për të qenë më mirë, sidomos pas datës 21. Ata që duan të nisin një kurë, mund të fillojnë javën e fundit të dhjetorit për rezultate më të mira.

Binjakët

Gjatë muajit do të ndieni lodhje psikofizike, si dhe nevojën për të rifituar pak qetësi. Do të ketë ditë që do të humbni vërtet toruan, por më mirë shmangini udhëtimet e gjata dhe tensionet. Fundi i vitit do t’ju sjellë më shumë qetësi, ndërsa viti 2021 do të jetë edhe më interesant për ju.

Gaforrja

Duhet kohë për të parë përmirësime në problemet shëndetësore të krijuara përgjatë dy vjetëve të fundit. Duhet të bëni kujdes që të mos krijoni konflikte me familjen. Më datë 22 dhe 23 është më mirë të shmangni shpërqendrimet. Përreth nuk keni më të njëjtët njerëz, keni kaluar shumë peripeci, por tani jeni më të fortë.

Luani

Bëni kujdes me shëndetin, sepse muajin e fundit te vitit do të jeni të tensionuar dhe polemik. Do ta keni të vështirë të ruani qetësinë. Në familje do të ketë njëfarë tensioni, me njerëz që i takoni shpesh gjatë fundjavave.

Virgjëresha

Bëni kujdes me pjesën e dytë të dhjetorit, pasi në ditë të caktuara, si data 23, mund të mos keni shumë forcë fizike. Megjithatë, bazuar në ato që keni ndërtuar në vitin 2020, do të nisë një vit i rëndësishëm,. Më datë 27 duhet të shmangi shpërqendrimet. Viti 2021 parashikohet i mbushur me shpresa dhe mundësi të reja.

Peshorja

Më në fund, tani do të buzëqeshni dhe madje mund të kapërceni edhe një problem të vogël shëndetësor. Duhet të shmangni disa shpërqendrime në datat 21 dhe 31. Mundohuni të ruani sa më shumë qetësinë, të merrni fuqi. Ka ardhur momenti të merrni sërish në dorë jetën tuaj. Do të keni sukses personal që do t’jua shtojë vetëvlerësimin, ndaj mos kini frikë!

Akrepi

Nga këndvështrimi fizik është mirë të largoni çdo lloj lodhjeje. Viti i Ri këtë vit është më i favorshëm se Krishtlindja, ndaj parashikohet shumë argëtim dhe qetësi. Viti 2021 parashikohet me zgjedhje të rëndësishme, por edhe me shumë punë dhe angazhime, ndaj duhet të filloni që tani të kurseni energji.

Shigjetari

Pozicioni i ri i Saturnit është i rëndësishëm për ata që vuajnë nga reumatizmi, sepse do të shërohen më mirë, duke ju bërë kështu edhe më pozitivë për të ardhmen. Ata që janë më të kujdesshëm ndaj fizikut mund t’i nënshtrohen ndonjë ndërhyrjeje të vogël estetike.

Bricjapi

Duhet të merreni me meditim, nëse s’keni filluar tashmë ndonjë aktivitet shpirtëror që ju bën më të qetë. Pjesa e dytë e dhjetorit është më e këndshme dhe nga Krishtlindja do t’ju rikthehet energjia dhe mundësia për ta parë të ardhmen me më shumë pozitivizëm. Reflektimet tuaja, njësoj si idetë, mund të jenë shumë të çmuara në të ardhmen. Ky është një vit në rritje, ndaj muajt e ardhshëm do të jenë të volitshëm dhe duhet t’i shfrytëzoni në maksimum!

Ujori

Gjatë dy javëve të fundit të dhjetorit duhet të kujdeseni për formën tuaj, sikundër duhej të keni filluar që në fillim të vitit. Duhet të jetoni të tashmen, të përballeni me problemet, të kapërceni zemërimin dhe frikën që mund të keni në jetë. Mirëqenia lind nga njohja e vetes. Nga data 19 do të jeni më të qartë.

Peshqit

Pjesa e pare e dhjetorit ishte e lodhshme, por mund të stresoheni edhe për shkak të parave ose për çështje profesionale. Por nga data 21, shumë gjëra do të sistemohen. Tensioni në pjesën e parë të muajit nuk është krejtësisht negativ

Continue Reading

Uncategorized

Dikush do te perpiqet tju vere shkopinj ne rrota/ Ky eshte horoskopi javor i dashurise 7-13 Dhjetor

Published

on

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut të ujit do të jetë e ndërlikuar. Do të befasoheni nga një thashethem apo intrigë në lidhje me to ose një person që njohin.

Demi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jeta juaj e dashurisë do të provokojë tema të ndryshme për bisedë, do t’ju duhet të merrni një vendim ose të veproni sipas premtimeve specifike të dhëna tashmë. Marrëdhëniet e dashurisë me njerëzit që jetojnë në një qytet ose vend tjetër mund të jenë të paqëndrueshme. Një njohje / marrëdhënie e re mund të përfundojë shumë shpejt për ju për arsye të ndryshme: zhgënjim, pabesi, mungesë interesash dhe pikëpamjesh të përbashkëta për jetën dhe më shumë.

Binjakët

Gjatë javës, shumë do të angazhohen në një mbledhje ose takim në lidhje me të afërmit, një fejesë ose martesë, përvjetor ose ngjarje tjetër të rëndësishme.

Gjatë javës do të dëshironi të kaloni më shumë kohë duke u takuar dhe biseduar me miqtë me të cilët keni një njohje interesante ose me të cilët do të merrni pjesë në ngjarje të ndryshme.

Gaforrja

Disa përvoja dhe ngjarje dashurie ose familjare mund të jenë një arsye për emocione të këndshme gjatë javës. Gjatë javës, bazuar në përvojën e mbledhur tashmë të jetës nga një situatë e tillë, lehtë do të merreni me një problem të pakëndshëm në marrëdhëniet e rëndësishme personale.

Luani

Paqëndrueshmëria juaj emocionale gjatë këtyre shtatë ditëve do të provokojë lehtësisht telashe ose marrëdhënie të komplikuara, veçanërisht me njerëz të panjohur ose të vështirë. Mos përkeqësoni problemet me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut, sepse nuk do të fitoni asgjë.

Virgjëresha

Jeta e dashurisë e të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës do të jetë interesante, veçanërisht nëse vlerësoni cilësitë pozitive të partnerit tuaj dhe nuk vështroni thjesht të metat që ka secili prej nesh në të vërtetë. Kjo do të jetë një javë e mbara për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike, për të marrë vendime në lidhje me bashkëjetesën ose martesën.

Peshorja

Gjatë javës do të merrni lajme interesante në lidhje me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. E mira e kësaj jave është që të gjitha problemet do të jenë “nga dita në ditë” dhe nuk do të kenë një efekt të qëndrueshëm tek ju.

Gjatë javës, shumë do të përjetoni një ngjarje ose takim në lidhje me një person që ka qenë pjesë e së kaluarës tuaj. Eshtë e mundur që dikush me të cilin jeni ndarë në të kaluarën për arsye të ndryshme të kërkojë kontakt me ju.

Akrepi

Ju jeni përpjekur të jepni më të mirën tuaj, por në këtë periudhë do të jetë e nevojshme të bëni edhe disa përpjekje. Shprehjet e dashurisë mund të jenë një mënyrë e mirë për t’i bërë njerëzit përreth jush të kuptojnë se ju jeni aty për to.

Shigjetari

Do të ketë një mosmarrëveshje mbi një blerje ose dhuratë që planifikoni t’i bëni dikujt për Krishtlindje ose Vitin e Ri. Mbi të gjitha, ndiqni preferencat e personit të cilit do t’i jepni, nëse vërtet dëshironi të sillni gëzim me zgjedhjen tuaj. Problemet emocionale që do të lindin këtë javë do të jenë të zgjidhshme.

Bricjapi

Kërkoni mirëkuptim më të madh te njerëzit dhe në dashurinë e atyre që ju rrethojnë. Jeni në një situatë të veçantë, në të cilën keni shumë nevojë të siguroheni. Mos ki turp për këtë. Çiftet do të kenë shumë për të bërë, edhe pse periudha është e komplikuar për projekte të mëdha. Në çdo rast, ju mund të keni rezultate të mira me një dozë të mirë konkretiteti.

Ujori

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e favorshme për udhëtime ose kontakte me njerëz nga vende të ndryshme, përmes të cilave do të përjetoni emocione të papritura.

Peshqit

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, duke u përpjekur të ndërtoni diçka me njerëzit që doni. Ata janë duke u mbështetur tek ju dhe ju jeni në disponimin e duhur për të kaluar në hapin tjetër. Çiftet do të përpiqen të marrin vendimet më të mira gjatë kësaj kohe konfuze. Ata do të kenë sukses vetëm nëse shkojnë mirë . Kjo do të jetë sfida për të fituar këtë javë.

Continue Reading

Uncategorized

Muaji Nentor do ju sjell FATIN qe ju ka munguar/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

DASHI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Dashë të dashur, Nëntori është një muaj që duket shumë më “paqësor” se tetori, pasi ndryshimet astrologjike parashikojnë zhvillime dhe ngjarje të lumtura. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe të gjatë keqkuptimesh dhe hamendësimesh me bashkëpunëtorët dhe të dashurit tuaj. Më 11/11 ai hyn në shenjën e Akrepit, duke treguar se në periudhën tjetër vlen të përqendroheni në menaxhimin financiar pasi në këtë fushë duket se do të dilni fitimtarë. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11 tregon sektorin profesional dhe mund të sjellë mundësi për njohje profesionale dhe sociale.

Një lajm shumë i mirë për këtë muaj që ju shqetëson drejtpërdrejt është se në 15.11 Marsi do të kthehet në rrugën e duhur në shenjën tuaj të zodiakut, duke i dhënë fund vonesave dhe pengesave që mund të jenë shfaqur në periudhën e mëparshme. Më 22/11 Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit që ndryshon skenën, duke krijuar socializim dhe humor për të komunikuar me të dashurit tuaj dhe për të investuar kohë në mësimin e një gjuhe të huaj apo edhe të fillojë seminare / çertifikata që do të ndihmojnë shumë puna jote. Muaji mbyllet me Hënën e plotë / eklipsin e Hënës që do të ndodhë në aksin Binjakët-Shigjetari, “duke treguar” se çështjet që lidhen me arsimin, udhëtimet, planet tuaja për të ardhmen si dhe disa çështje të njerëzve në mjedisin tuaj më të gjerë, do të vijnë në plan të parë.

Dashuria

Me kthimin e Mërkurit dhe Marsit në rrugëtimin e duhur përkatësisht më 4 dhe 15/11, duket se ky muaj nuk do të ketë aq shumë pengesa as për sa i përket komunikimit, as pengesa në veprimin tuaj, siç kishte ai i mëparshmi. Kështu që tani do të jetë më e lehtë ose t’i afrohesh dikujt që të intereson, të mbulosh boshllëkun e komunikimit që ekzistonte në të kaluarën ose të fitosh një person të ri.

Nëse jeni i lirë, gjysma e parë e muajit mund të ketë disa vështirësi, por premton edhe njohje të reja.Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Akrepit në 21/11, duket se ju presin ditët dhe netët e pasionit, pavarësisht nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një lidhje. Në rastin e dytë, këto ditë do të jenë shumë të mira për ju dhe partnerin tuaj dhe do të ndezin përsëri flakën e dashurisë suaj. Në fund të muajit me eklipsin e hënës që do të ndodhë, duket se ka shumë të ngjarë që të takoni një person të ri përmes njerëzve të mjedisit tuaj më të gjerë dhe kjo njohje tregon se do të jetë karmike.

Puna dhe Ekonomia

Ditët e para të këtij muaji në punë mund të jenë paksa të vështira pasi duket se mund të mos keni komunikimin që dëshironi. Shtyrjet, vonesat dhe keqkuptimet në diskutimet profesionale janë një skenar i mundshëm por nuk do të zgjasin për shumë ditë, pasi në 4/11 Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores.

Kështu që do të jetë më e lehtë për ju të zgjidhni disa çështje në të cilat kishte pengesa në të kaluarën dhe të mbylleni këtu dhe tani në pritje të punës. Me rrugëtimin e duhur të Marsit në shenjën tuaj të zodiakut nga 15/11, ditë më të mira do të vijnë për çështje profesionale si dhe aksioni juaj do të jetë më i synuar dhe do të sjellë rezultatin që dëshironi. Nga 11/22 me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit, shfrytëzoni mundësinë dhe investoni kohë në çështje edukative, çertifikime dhe seminare që mund t’ju ??ndihmojnë shumë në punën tuaj.

DEMI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Dema, Nëntori është një muaj që do të ketë surpriza për ju por edhe njohje me njerëz të rinj qoftë profesionalisht apo personalisht. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe gjatë së cilës kishte trazira në jetën tuaj të përditshme, të cilat në fakt krijuan lodhje dhe acarim. Më 11/11, Merkuri hyn në shenjën e Akrepit dhe tregon se si pjesa tjetër e muajit do t’ju shqetësojë shumë me marrëdhëniet që keni me partnerët ose partnerin tuaj. Tani është koha për të bërë disa diskutime që do të ndihmojnë në normalizimin e marrëdhënieve që kanë pasur probleme në të kaluarën.

Më 15/11, krijohet Hëna e re në shenjën e Akrepit, e cila tregon në mënyrën më të mirë se si mund të ketë një fillim të ri në jetën tuaj personale. Nëse jeni duke kërkuar për një person që do t’ju frymëzojë dhe do t’ju krijojë ndjenja të bukura, ka të ngjarë që do të ketë diçka të mrekullueshme afër ditëve të Hënës së re. E mira e këtij muaji është se Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në të njëjtën ditë dhe u jep fund vështirësive dhe veprimeve në prapaskenë që ekzistonin gjatë periudhës së mëparshme.

Më 22/11 hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit tregon se në fund të muajit vlen të përqendroheni në çështje që lidhen me sektorin financiar, si dhe gjithçka që lidhet me çështje të kaluara ose financiare.Dita e fundit e muajit pret Hënën e plotë / Eklipsin e Hënës në boshtin Binjakët-Shigjetari i cili mund të nxjerrë në sipërfaqe disa pasiguri.Sigurisht që kjo mund të jetë arsyeja për të vendosur më mirë zonat nga vijnë dhe eventualisht t’i lëmë pas.

Dashuria

Këtë muaj do të vini re se do të jetë më e lehtë për të zgjidhur disa çështje që ishin një ndikim për ju dhe partnerin tuaj muajin e kaluar, veçanërisht nëse këto çështje kishin të bënin me jetën e përditshme. Nëse jetoni nën të njëjtën çati me partnerin tuaj pas 4/11 duket se do të jetë më e lehtë të bëni “injeksione tonike” në jetën tuaj të përditshme me të, duke gjetur aktivitete të bukura që kërkojnë kohë minimale! Nëse jeni të lirë në 15/11 me Hënën e re në shenjën e Akrepit, është e mundur të takoni një person me të cilin do të hapni një kapitull të ri në jetën tuaj personale.

Kjo Hënë e re formon aspekte ndihmuese me shumë yjet që ekzistojnë në shenjën e Bricjapit (Jupiteri, Saturni, Plutoni), diçka që ndihmon në fillime të reja dhe të qëndrueshme. Ndërsa ditët e muajit kalojnë, duket se do të ketë më shumë mundësi për çështjet tuaja romantike, pasi disa ditë pas hyrjes së Afërditës në shenjën e Akrepit (21/11) mundësitë për njohje të reja, marrëdhënie të reja dhe ndryshimi i tij klima në jetën tuaj personale për mirë, filloni të rriteni! Pavarësisht nëse jeni beqar apo tashmë jeni në një lidhje, duket se dhjetë ditët e fundit të muajit do të jenë shumë të mira për t’u afruar me atë që dëshironi.

Puna dhe Ekonomia

Çdo gjë që lidhet me punën do të jetë në qendër të interesit tuaj të paktën gjatë dy javëve të para të muajit dhe duket se pas 4/11 me rrugëtimin e duhur të Mërkurit në shenjën e Peshores, do të jetë shumë më e lehtë për të zgjidhur disa çështje që u paraqitën disa vështirësi në të kaluarën. Komunikimi me njerëzit në mjedisin tuaj të punës do të jetë jashtëzakonisht i dobishëm, kështu që përfitoni nga rrethanat që do të ekzistojnë për të mbyllur çështjet e punës.

Me hyrjen e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11, e Hënës së re që do të ndodhë dhe asaj të Akrepit më 15/11 por edhe e Afërditës do të hyjë në të njëjtën shenjë më 21/11, duket se marrëdhëniet e biznesit dhe bashkëpunimet tuaja do të jenë një çështje që do t’ju pushtojë shumë. Një propozim për një bashkëpunim të ri është një skenar i mundshëm pasi njohjet e reja profesionale shfaqen në plan të parë. Në fakt, nuk përjashtohet që mund të ketë një lajm pozitiv në punën që jeni tashmë në të, ose diçka që do t’ju ofrojë një shpërblim për përpjekjen dhe mundin tuaj. Nga fundi i muajit për shkak të eklipsit të Hënës që do të ndodhë, përpiquni të shmangni vendimet përfundimtare, pasi emocionet e forta mund t’ju çojnë në veprime të gabuara.

BINJAKËT MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për Binjakët Nëntori është një muaj që mund të rikthejë disa gjendje emocionale nga e kaluara, pasi Mërkuri do të jetë akoma në shenjën e Peshores (nga 4/11 e në vazhdim në rrugëtimin e duhur).Më 11/11, me hyrjen e Mërkurit në shenjën e Akrepit, duket se interesi juaj zhvendoset nga jeta juaj romantike në çështje pune, si dhe në të gjitha këto detyrime që keni ndërmarrë.

Hëna e re që do të zhvillohet dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 krijon kushtet e duhura për të hedhur një hap të ri në një çështje pune, për të ndryshuar jetën tuaj të përditshme për mirë dhe për të dëgjuar trupin tuaj! Tani është koha e duhur për të filluar një sport ose një aktivitet që do t’ju lehtësojë si fizikisht ashtu edhe emocionalisht. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit, duke i dhënë një shtysë energjisë tuaj.

Më 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe nga pozicioni i tij i ri sjell në plan të parë marrëdhëniet personale dhe bashkëpunimet. Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin tuaj (Binjakët-Shigjetari) ju shtyn të përqendroheni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe të ndryshoni gjëra që nuk ju pëlqejnë në to, diçka që nuk do të jetë e lehtë, por do të jetë shumë e dobishme gjatë rrugës.

Dashuria

Dhjetë ditët e para të muajit duket se do të ketë shumë lajme në lidhje me çështjet personale dhe emocionale pasi qëndrimi i Mërkurit në shenjën e Peshores thekson këtë zonë. Një flirt i ri, një takim i ri dhe një njohje me një person që ju tërhoqi interesin, janë skenarë të mundshëm për fillimin e muajit. Nga 11/11 që Mërkuri do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe më pas do ta ndjekë atë në të njëjtën shenjë dhe Afërdita (21/11) tregon se gjysma e dytë e muajit do të ketë disa punë dhe detyrime që do t’ju çojnë të largoheni pak mbrapa jetën tuaj personale. Dashuria ka të ngjarë të ju gjejë në mjedisin tuaj të punës ose në një vend ku do të jeni për një punë. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, shmangni lënien e saj te “autopiloti”, diçka që mund të ndodhë në vorbullën e jetës së përditshme. Më 11/30 eklipsi i hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj nxjerr në pah pikat e dobëta të marrëdhënieve personale dhe tregon se mbase ka ardhur koha për disa ndryshime.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të ketë çështje profesionale që do t’ju krijojnë një presion në rritje ndaj ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë menaxhimit të tyre. Hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11, ose Hëna e re që do të ndodhë në të njëjtën shenjë më 15/11 por edhe hyrja e Afërditës atje në 21/11, tregojnë në çdo mënyrë që Nëntori do të ketë shumë çështje pune dhe detyrimet e jetës së përditshme ndërsa nuk përjashtohet që të shfaqen edhe disa punë shtëpiake. Përqendrimi në atë që duhet të bëni do të jetë A dhe Z për t’i arritur ato dhe kjo është diçka që nuk duhet ta harroni. Nga fundi i muajit nuk përjashtohet që të ketë disa mosmarrëveshje në marrëdhëniet profesionale ose në një bashkëpunim dhe komunikimi juaj, si dhe aftësitë tuaja diplomatike do të ndihmojnë shumë në zgjidhjen e tyre.

GAFORRJA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju Gaforre, Nëntori është një muaj që do të përqendrojë interesin tuaj në jetën tuaj personale pasi do të vini re se do të ketë lëvizje në të, veçanërisht pas dhjetë ditëve të para të muajit. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe që kishte shumë introversion dhe diskutime që nuk çuan askund. Më 11/11, hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit sjell lajme të cilat kanë të bëjnë me një person që është i interesuar për ju ose është e mundur të krijoni një flirt.

Më 15/11 Hëna e re që zhvillohet dhe ajo në Akrep mund të krijojë kushtet e duhura që një njohje e re të lulëzojë, ka shumë të ngjarë të ketë një dashuri të rrëmbyeshme që shumë shpejt do t’ju çojë në një marrëdhënie. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit dhe ndihmon në zgjidhjen e çështjeve profesionale, të cilat kishin disa pengesa në të kaluarën. Më 11/22 klima ndryshon në mënyrë drastike ndërsa Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe zmadhon emocionet, ankesat, pasiguritë dhe pasionin! Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari do të nxjerrë në pah disa pasiguri që mund të bazohen në disa supozime ekonomike

Dashuria

Ditët e para të muajit kanë nevojë për vëmendje në mënyrë që të mos ketë keqkuptime në jetën tuaj personale, pasi Mërkuri i kundërt do të ndikojë shumë në komunikim. Më 4/11 ai kthehet në rrugëtim e duhur në shenjën e Peshores dhe disa ditë më vonë (11/11) hyn në shenjën e Akrepit. Nga kjo shenjë do të krijojë një atmosferë shumë të mirë në çështjet romantike nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një marrëdhënie. Në kombinim me rrugëtimin e saktë të Marsit në shenjën e Dashit nga 15/11 dhe hyrjen e Afërditës në Akrep më 21/11, duket se nëntori do të ketë më shumë mundësi për zhvillimin e çështjeve romantike por edhe për njohjet e reja. Në fakt, është shumë e mundur nëse jeni të lirë të takoni një person i cili do të krijojë frymëzim që do të lartësojë ndjenjat tuaja!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj ju duhet t’u jepni përparësi çështjeve që janë çështje profesionale të së kaluarës pasi ato duket se kanë një shkallë vështirësie deri më 15/11.Kushtojini vëmendje të veçantë komunikimit gjatë gjysmës së parë, pasi është e mundur të krijoni pengesa për shkak të keqkuptimeve ose keqkuptimeve në çështjet profesionale.Nëse keni të bëni me diçka që kërkon frymëzim dhe imagjinatë nga 15/11 e tutje, duket se do të keni disa ide, të cilat do të ndihmojnë sektorin profesional. Kushtojini vëmendje pjesës financiare të punëve profesionale në dhjetë ditët e fundit të muajit pasi hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 dhe eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11, mund të sjellë të dhëna të reja në sektorin financiar.

LUANI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Luanë, Nëntori është një muaj që do të krijojë kushte të favorshme në disa zona të cilat nga ana tjetër do të ndihmojnë shumë në zhvillimin e çështjeve, veçanërisht ato që shqetësojnë ju dhe njerëzit e afërt me ju. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugën e duhur në shenjën e Peshores duke dhënë “frymëmarrje” në komunikim dhe disa ditë më vonë në 11/11 do të hyjë në shenjën e Akrepit. Nga ky pozicion do të përqendroheni në çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj, disa çështje familjare dhe është e mundur që të ketë disa diskutime me njerëz në familjen tuaj.

Hëna e re që do të zhvillohet dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 krijon kushte të favorshme për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme ose me disa ndryshime kryesore në planin tuaj ditor ose me fillimin e një aktiviteti të ri. Në të njëjtën ditë, Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit, duke i dhënë fund klimës “së luftës” që ekzistonte gjatë gjithë periudhës së mëparshme dhe mund të ketë krijuar tensione midis jush dhe njerëzve në mjedisin tuaj më të gjerë. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 ju mbush me optimizëm pasi duket se sjell mundësi për jetën tuaj personale! Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari, do t’ju bëjë të kuptoni rolin e rëndësishëm që luan në lëvizjen në të njëjtën gjatësi vale, ose me partnerin tuaj ose me njerëzit përreth jush.

Dashuria

Nëntori është një muaj që lëviz me dy shpejtësi pasi në dy javën e parë duket se do të jeni më të mbyllur në vetvete, diçka që nuk do të ndihmojë në zhvillimin e njohjeve të fundit dhe të reja, por në gjysmën e dytë duket se do të ketë një gjendje shpirtërore komunikimi. gjë që do t’ju ndihmojë të afroheni me njerëzit për të cilët jeni të interesuar të njiheni më mirë. Rrugëtimi i saktë i Marsit në shenjën e Dashit nga 15/11 do t’ju ndihmojë të sqaroni disa çështje që ishin ende në pritje dhe që kanë të bëjnë me sektorin romantik. Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit më 21/11 tregon se disa sqarime mund të mos jenë aq të lehta, por ato do t’ju ndihmojnë të keni një pasqyrë të qartë të personave të veçantë. Nëse jeni tashmë në një lidhje duket se do të kaloni shumë kohë në shtëpi, me partnerin tuaj dhe kjo do t’ju ndihmojë të afroheni me të përmes diskutimeve dhe kontakteve aktuale që do të zhvillohen. Nëse jeni i lirë nga 22/11 me hyrjen e Diellit, shenjën e Shigjetarit por edhe me eklipsin që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetarit më 30/11, duket se do të shfaqet një person i cili do të ndryshojë plotësisht botëkuptimin tuaj. për lidhje romantike!

Puna dhe Ekonomia

Mbyllja në vetvete që do të ekzistojë në fillim të muajit mund të ndikojë në disa çështje profesionale pasi do të krijojë një atmosferë të ftohtë në mjedisin tuaj profesional. Mundësitë duket se shfaqen në dy javët e dyta të nëntorit pasi rrugëtimi i saktë e Marsit në shenjën e Dashit në 15/11 do të luajë një rol të madh në energjinë tuaj por edhe në disponimin që ju duhet t’i qaseni çështjeve që lidhen me punën. Një çështje edukative, një udhëtim pune apo edhe një propozim biznesi në lidhje me jashtë duket se janë ëndrra që marrin formë përsëri ose – nëse ato ekzistonin tashmë në plan – tani duken më të realizueshme. Në fund të muajit me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe eklipsin e Hënës, duket se do të merrni vendime që do të ndikojnë në sektorin profesional në të ardhmen e afërt, ndaj duhet të keni kujdes që të mos jeni rezultat i impulsit.

VIRGJËRESHA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju VirgjëreshënNëntori është një muaj që do të kthejë vëmendjen tuaj në sektorin financiar pasi lëvizjet planetare që do të ndodhin gjatë tij, do t’ju shtyjnë të riformatoni buxhetin tuaj. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores më 4/11, duke treguar se pengesat e periudhës së mëparshme, të cilat kishin të bënin me negociata financiare dhe marrëveshje, do t’i lënë vendin diskutimeve të frytshme. Më 11/11 hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit sjell komunikim me njerëzit e afërt dhe tregon se muaji do të jetë shumë i hapur.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11 ka kënd interesante dhe të dobishme që mund të krijojnë nga një marrëdhënie e re miqësore në një dashuri të re. Në anën pozitive të Hënës së re është kthimi i Marsit në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit pasi ky kthim do të ndikojë pozitivisht në humorin tuaj! Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 shënon një periudhë krejtësisht të ndryshme nga ajo e mëparshme dhe nxjerr në pah çështje që kanë të bëjnë me familjen dhe shtëpinë. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetari mund t’ju vendosë në procesin e një ndryshimi në shtëpi dhe është e mundur të filloni të mendoni për mundësinë e një lëvizjeje.

Dashuria

Fakti që Merkuri do të jetë në rrugën e duhur nga 4/11 e tutje është diçka që do të ndihmojë shumë në komunikimin me njerëzit që ju interesojnë, pasi Hermes është gjithashtu sundimtari juaj. Nga 11/11 që do të kalojë në shenjën e Akrepit, duket se mund të sjellë njohje të reja përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj të ngushtë. Hyrja e Afërditës në të njëjtën shenjë në 21/11 krijon një humor të mirë dhe një flirt midis jush dhe një personi që ju e njihni mirë! Nëse jeni tashmë në një lidhje në dhjetë ditët e fundit të muajit, duhet të keni kujdes, pasi mund të ketë disa çështje që mund të krijojnë polemikë mes jush. Nëse jetoni me partnerin tuaj nën të njëjtën çati, është e mundur që idetë për një lëvizje të bien në tryezë ose nëse nuk jetoni së bashku, ka shumë të ngjarë që të ketë diskutime për një bashkëjetesë!

Puna dhe Ekonomia

Humori juaj i komunikimit që ndryshon për më mirë këtë muaj mund të sjellë zhvillime të këndshme edhe në çështjet profesionale. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur më 4/11 dhe tregon se kontakti me njerëzit në mjedisin tuaj profesional do të bëhet me kushte më të mira, pasi nuk do të ketë keqkuptime dhe keqkuptime të periudhës së mëparshme. Takimet e biznesit, udhëtimet e punës dhe gjithçka që lidhet me punën do t’ju shqetësojë shumë deri më 20/11, në fakt duket se do të ketë ndryshime që do të jenë në avantazhin tuaj. Mbani informacione që do të arrijnë në veshët tuaj, por mos u besoni atyre njerëzve për të cilët nuk jeni të sigurt. Ajo që duhet të shikoni në nëntor në përgjithësi është rrjedhja e diskutimeve rreth çështjeve të punës.

PESHORJA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Ju Peshore Nëntori është një muaj shumë më i qetë dhe më i arritshëm sesa Tetori dhe do t’ju japë mundësinë për të korrigjuar disa “tekste të gabuara” ose të marrëdhënieve ndërpersonale ose të çështjeve të biznesit që kanë lindur në të kaluarën. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugëtimin e duhur në shenjën tuaj të zodiakut, diçka që do të përmirësojë shumë komunikimin që do të keni me të tjerët. Tani nuk përjashtohet që diskutimet profesionale, të cilat kishin disa pengesa në të kaluarën, të zhbllokohen. Më 11/11, Merkuri hyn në shenjën e Akrepit dhe në të njëjtën kohë intensifikon dyshimin që do të ndikojë në gjendjen shpirtërore dhe sjelljen tuaj ndaj njerëzve të veçantë.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit në 15/11 “ndriçon” disa çështje që ju kishin shkaktuar shqetësime në periudhën e mëparshme, veçanërisht ato në lidhje me sektorin financiar. Në të njëjtën ditë, kthimi i Marsit në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit tregon se do të ketë një atmosferë më të mirë midis jush dhe të tjerëve në një kontekst të përgjithshëm, pasi të tjerët nuk do të jenë aq hakmarrës ndaj jush si në të kaluarën. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 krijon kushte edhe më të mira për të komunikuar me një person që ju intereson dhe për të forcuar marrëdhëniet tuaja me njerëzit që janë afër jush. Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari më 30/11 ju vë në procesin e rishikimit të marrëdhënieve me njerëzit në mjedisin tuaj të menjëhershëm dhe më të gjerë.

Dashuria

Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi për jetën tuaj personale, veçanërisht gjatë gjysmës së tij të parë, ku Mërkuri do të jetë në rrugëtimin e duhur dhe Afërdita do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Përfitoni nga rrethanat që do të paraqiten për t’u afruar me një person që është i interesuar për ju nëse jeni i lirë ose për të zgjidhur disa çështje që kanë lindur midis jush dhe partnerit tuaj, nëse jeni tashmë në një lidhje. Nga 15/11 e tutje, kur Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit, duket se do të jetë më e lehtë për të kapërcyer disa pengesa që ekzistonin në çështjet emocionale gjatë periudhës së mëparshme. Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit në 21/11 ju bën më të mbyllur në vetvete, por edhe më të sigurt për atë që kërkoni, diçka që do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura dhe lëvizjet e duhura në fushën romantike. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 tregon se do të afroheni nga njerëz që do të vijnë tek ju përmes njohjeve të zakonshme!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të përqendroheni më shumë te puna dhe gjithçka që lidhet me pjesën e saj financiare pasi shumë yjet që do të ekzistojnë në shenjën e Akrepit tregojnë shqetësim për çështjet financiare të marrëveshjeve të reja ose ekzistuese profesionale. Dhjetë ditët e para të muajit do të jenë më kërkuese sesa pjesa tjetër e muajit, pasi duket se mund të ketë disa diskutime që do të krijojnë një pamje tjetër për çështje specifike të biznesit. Nga 15/11, kur Marsi do të kthehet në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit, do të ketë një atmosferë më të mirë në punë, diçka që do të ndihmojë si performancën tuaj, ashtu edhe komunikimin që do të keni me të tjerët.

AKREPI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Akrepa të dashur, Nëntori është një muaj kur do të ketë një yjëzim të shumtë në shenjën tuaj që duket se ju aktivizon si në çështjet profesionale ashtu edhe në ato personale. Më 4/11, Merkuri kthehet në vijën e duhur në shenjën e Peshores, duke krijuar një humor shumë të mirë në diskutime të cilat do të zhvillohen pa keqkuptime të periudhës së mëparshme. Nga 11/11, kur Mërkuri do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, nuk përjashtohet që diskutimet dhe veprimet në prapaskenë që kishin ndodhur prapa skenave në periudhën e mëparshme të dilnin në pah. Tani duket se do të merrni një imazh më të mirë si të fytyrave ashtu edhe të situatave që dukeshin konfuze pak kohë më parë.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut në 15/11 ka kënde shumë ndihmëse të cilat tregojnë se ka njerëz përreth jush të gatshëm për t’ju ndihmuar në gjithçka që ju nevojitet. Mbështetja e njerëzve përreth jush do të jetë shumë e dobishme jo vetëm psikologjikisht por edhe praktikisht. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, diçka që do t’i japë një frymë sektorit financiar. Më 22/11 hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit sjell ide që mund të ndryshojnë për mirë në fitimet tuaja financiare.Një bonus pune ose disa të ardhura shtesë është një skenar i mundshëm për këtë muaj. Sigurisht që duhet të jeni shumë të kujdesshëm me menaxhimin e tyre, pasi Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin Binjakët-Shigjetari tregon se disi në fund të muajit fondi do të jetë “varkë e barabartë, ujë i barabartë” .

Dashuria

Fakti që Merkuri kthehet në vijë të drejtë tek Peshorja më 4/11 krijon pritshmëri të mëdha për këtë muaj pasi duket se komunikimi do të luajë një rol të rëndësishëm në kontaktin tuaj me njerëzit për të cilët jeni të interesuar. Nga 11/11 kur Mërkuri do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, duket se do të keni një bisedë ose me partnerin tuaj ose nëse jeni i lirë me një person për të cilin jeni të interesuar, i cili do t’ju zbulojë shumë dhe do t’ju ndihmojë të merrni ato vendimet e duhura. Me hyrjen e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut në 21/11, fillon një periudhë e re shpresëdhënëse për jetën tuaj personale, me një humor të ngritur dhe shumë mundësi. Nuk përjashtohet që mund të ketë një romancë të re ose një flirt të fortë! Nëse jeni tashmë në një lidhje, përpiquni të kaloni më shumë kohë me të dhe partnerin tuaj dhe është e sigurt që do të fitoni.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj do të vini re se do të gjeni përsëri gjendje për të hequr qafe disa çështje profesionale të së kaluarës dhe nga mesi i muajit duket se do të ketë rrethana të tilla në mjedisin tuaj profesional, të cilat do të jenë shumë të favorshme për ju dhe për punën tuaj. Një rol të rëndësishëm në këtë do të luajë rrjedha korrekte e Mërkurit nga 4/11 por edhe rrjedha e drejtë e Marsit në 15/11 ku ata krijojnë përsëri një rregullsi e cila ishte zhdukur në periudhën e mëparshme. Komunikimi me kolegët tuaj, zgjidhja e çështjeve të biznesit që keni marrë së bashku, si dhe klima në punë do të jetë shumë më e mirë, diçka që mund të sjellë vetëm lajme pozitive.Me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11, është e mundur që të ketë një ndryshim pozitiv për ju në punë siç është ngritja në detyrë, një bonus ose njohja e përpjekjeve tuaja.

SHIGJETARI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për Shigjetaret Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi por gjithashtu do të ketë sfond të mjaftueshëm në çështjet që ju shqetësojnë dhe atje duhet të tregoni vëmendjen e nevojshme. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur më 4/11 në shenjën e Peshores, diçka që do të ndihmojë në zgjidhjen e disa keqkuptimeve që ishin krijuar në të kaluarën në mjedisin tuaj miqësor. Tani gjithashtu duket se disa plane që lidhen me aktivitete në grup ose disa plane që keni pasur me miqtë tuaj do të zhbllokohen. Më 11/11, Merkuri do të hyjë në shenjën e Akrepit dhe do të përurojë një periudhë në të cilën disa gjëra do të ndodhin prapa skenave.

Më 15/11, një Hënë e re që do të zhvillohet gjithashtu në Akrep favorizon çështje që lidhen me marrëveshjet financiare dhe burimet tuaja në një kontekst të përgjithshëm. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë disa diskutime në prapaskenë që do të shqetësojnë sektorin financiar. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në rrugë të drejtë në shenjën e Dashit, duke i dhënë fund një periudhe të gjatë, gjatë së cilës duket se kishte disa pengesa në planet tuaja. Më 22/11 Dielli kalon në shenjën tuaj të zodiakut, duke përuruar muajin e ditëlindjes tuaj dhe duke sjellë mundësi të jeni në qendër të interesit të të tjerëve! Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj (Binjakët-Shigjetari) ju shtyn drejt sqarimeve në lidhje me marrëdhëniet personale dhe bashkëpunimet. Mosmarrëveshjet që keni pasur me njerëz të veçantë në të kaluarën duket se luajnë një rol katalitik në mbylljen e disa qarqeve.

Dashuria

Rrugëtimi i drejtë i Merkurit nga 4/11 është një ngjarje shumë e favorshme pasi do të ndihmojë komunikimin me njerëzit për të cilët jeni të interesuar dhe komunikimin me partnerin tuaj. Përfitoni nga periudha deri në 20/11 kur Afërdita do të jetë në shenjën e Peshores, pasi duket se do t’ju ??afrojë me njerëz që do të kenë qëllime, ëndrra dhe ambicie të përbashkëta dhe në fakt njohja me një person specifik duket se bën ndryshim.

Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie mos harroni se gjëja më e rëndësishme që duhet të ekzistojë midis jush dhe partnerit tuaj është e zakonshme që unë dua pasi ato do të jenë “ngjitës” midis jush. Më 21/11, Afërdita hyn në shenjën e Akrepit dhe përuron një periudhë kur pjesa romantike do të fillojë të nxjerrë një ajër misterioz. Nuk përjashtohet mundësia që të lindin disa flirte që nuk do të jenë aq të qarta ose që mund të ketë diskutime në prapaskenë në lidhje me çështje emocionale, si dhe disa data sekrete! Nëse tashmë jeni në një lidhje, shmangni skenarin e mësipërm nëse nuk doni ta rrezikoni. Eklipsi i hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj më 30/11 ju tregon se disa çështje emocionale kanë nevojë për vëmendjen tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të ketë një sfond në diskutimet profesionale dhe çështjet që lidhen me punën, diçka që duhet ta keni në mendje për të zgjidhur më mirë disa çështje që duket se kanë një shkallë të vështirësisë. Kthimi i Mërkurit në vijë të drejtë do të jetë veçanërisht i dobishëm për diskutime profesionale, por nga 11/11 e tutje, kur kalon në shenjën e Akrepit, duket se do të ketë disa diskutime në prapaskenë. Nëse përfshiheni në to duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi nëse dalin në pah duket se do t’ju ??lënë të ekspozuar. Në çdo rast, ky muaj nuk është i dobishëm për “kurthet” në punë, pasi ka të ngjarë të ketë rrjedhje diskutimesh dhe sekretesh.

BRICJAPI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Bricjapë Nëntori është një muaj që ju fton të përqendroheni gjatë gjysmës së parë në çështjet familjare dhe gjatë gjysmës së dytë në marrëdhëniet me publikun! Nga 4/11 Merkuri do të jetë në vijë të drejtë në shenjën e Peshores, diçka që do të ndihmojë veçanërisht në zgjidhjen e çështjeve që shqetësojnë ose personat e familjes suaj ose çështjet e shtëpisë. Më 11/11 Merkuri do të lëvizë në shenjën e Akrepit dhe do të krijojë nevojën që ju të keni më shumë komunikim me njerëzit përreth jush. Tani fillon një periudhë e mirë si për kontaktet personale ashtu edhe për ato profesionale, pasi do të dilni fitimtarë prej tyre. Hëna e re që do të ndodhë dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 tregon se njerëzit që janë në mjedisin tuaj të ngushtë do të luajnë një rol të veçantë në punët që ju shqetësojnë.

Të afërmit, miqtë dhe të njohurit mbështesin vendimet tuaja dhe ndihmojnë në mënyrën e tyre. Në anën pozitive të Hënës së re është kthimi i Marsit në vijë të drejtë në shenjën e Dashit pasi tani disa çështje që kishin bllokuar periudhën e mëparshme do të dalin nga akulli. Sidomos nëse keni pasur në mendje një lëvizje ose një ndryshim në shtëpi dhe gjithçka po shfaqte probleme, përpiquni ta shihni përsëri në gjysmën e dytë të muajit, pasi periudha do të jetë shumë pozitive.Më 22/11/11, Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit dhe ndriçon disa shqetësime, të cilat nuk duhet t’i lini të rriten.

Kjo do të arrihet nëse nuk e lini mendjen tuaj të futet në një rreth vicioz skenarësh negativë për çështje që ju shqetësojnë. Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari nxjerr në sipërfaqe lodhjen fizike dhe emocionale të periudhës së mëparshme.

Dashuria

Ky muaj do të jetë shumë i dobishëm në zgjidhjen e disa keqkuptimeve në lidhje me çështje emocionale që mund të kenë lindur në tetor. Kthimi i Merkurit në rrugëtimin e drejtë nga 4/11 është një ngjarje shumë pozitive që do të përmirësojë gjendjen e komunikimit dhe atmosferën midis jush dhe partnerit tuaj ose-nëse jeni të lirë- ndaj një personi për të cilin jeni të interesuar. Hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11 dhe Hëna e re do të bëhet në të njëjtën shenjë më 15/11 por edhe hyrja e Afërditës në Akrep disa ditë më vonë (21/11) tregojnë se njerëzit përreth jush, në ambienti juaj i ngushtë, do të luajë një rol vendimtar në ngjarjet e jetës suaj romantike për periudhën tjetër.

Këshillat dhe mendimi i tyre për ato që ju shqetësojnë, do t’ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura nëse jeni beqar apo tashmë në një lidhje. Në fakt, nëse jeni i lirë, është e mundur të takoni një person interesant përmes njohjeve të zakonshme! Nga fundi i muajit mund të ndiheni të lodhur nga jeta e përditshme dhe kjo është kur duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje jetës suaj personale, pasi kontakti me personin për të cilin jeni të interesuar do t’ju lehtësojë!

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe gjithçka që lidhet me të duket se ju zënë shumë gjatë gjysmës së parë të muajit, por përveç çështjeve të biznesit, mund të ketë disa çështje familjare që kanë nevojë për rregullimin tuaj. Ju duhet të mbani ekuilibrin e nevojshëm midis këtyre dy fushave në mënyrë që të jeni në gjendje të përballoni njësoj mirë me të dyja!

Nga 15/11, kur Marsi do të kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, do të jetë më e lehtë të ndërmarrësh veprime për disa çështje dhe në fakt ky veprim do të jetë në drejtimin e duhur. Nuk përjashtohet mundësia që të bëni një propozim për të ndërmarrë një projekt të ri profesional ose të vëreni se tani është më lehtë të zbatoni disa ide që keni pasur dhe kanë të bëjnë me punën. Në çdo rast, duhet të shmangni veprimet impulsive, pasi ato janë të vetmet që mund të dëmtojnë çështjet profesionale.

UJORI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju Ujorë Nëntori është një muaj që do të sjellë mundësi për të zgjidhur çështje që lidhen me jetën tuaj personale dhe fushën romantike, por për ta bërë këtë duhet të keni sqaruar disa çështje të pazgjidhura që ekzistojnë në këtë kohë. Nga 4/11, kur Mërkuri është në vijë të drejtë në shenjën e Peshores, do të lehtësojë komunikimin, veçanërisht me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë, të cilët në periudhën e mëparshme ishin larguar për shkak të disa keqkuptimeve.

Më 11/11, Merkuri kalon në shenjën e Akrepit dhe tregon se punët tuaja profesionale dhe çështjet që lidhen me punën në përgjithësi, do të jenë në qendër të vëmendjes për pjesën tjetër të muajit. Hëna e re që do të ndodhë dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 sjell mundësi për çështje që kanë të bëjnë me sektorin profesional, por që të ekzistojnë këto, duhet të keni sqaruar disa çështje të pazgjidhura në të.

Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në vijë të drejtënë shenjën e Dashit, diçka që do të lehtësojë shumë udhëtimet, takimet, udhëtimet e biznesit dhe gjithçka që kishte pengesa në të kaluarën. Më 22/11/11, Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit, duke krijuar socializim dhe nevojën për t’u kthyer te aktivitetet dhe njerëzit që janë “burime” gëzimi për ju.

Njerëzit në mjedisin tuaj miqësor do të luajnë rolin e tyre të rëndësishëm në disponimin tuaj drejt fundit të muajit. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari tregon se ka pastrime në çështjet konfuze romantike. Mendimi dhe kontributi i miqve tuaj të dashur dhe njerëzve në mjedisin tuaj miqësor do të luajë një rol të rëndësishëm në vendimet tuaja.

Dashuria

Fakti që Merkuri kthehet në rrugëtimin e drejtënë ditët e para të muajit është shumë pozitiv për të rifituar komunikimin e mirë me partnerin tuaj dhe për të zgjidhur keqkuptime të vogla dhe të mëdha që mund të jenë krijuar në periudhën e mëparshme.Më 15/11, Marsi kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Dashit dhe mund të “rindezë” përsëri një romancë që ekzistonte në të kaluarën me një person që është afër jush, por për ndonjë arsye nuk kishte evoluar. Afërdita do të jetë në shenjën e Peshores deri në 20/11, diçka që do të favorizojë situatat romantike si dhe njohjet e reja.

Nëse jeni i lirë, duket se do të takoni një person përmes njohjeve të zakonshme ose përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj më të gjerë. Nëse tashmë jeni në një lidhje pas 20/11 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Akrepit, duket se do të përqendroheni më shumë në imazhin shoqëror të marrëdhënies dhe është e mundur të filloni të mendoni për hapin tjetër. Eklipsi i hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin Binjakët-Shigjetari do të tregojë rrjedhën e një romance romantike.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj, puna do të jetë një përparësi për ju pasi yjëzimi i shumtë që do të ekzistojë në shenjën e Akrepit tregon se do të përqendroheni në njohjen shoqërore dhe imazhin që i jepni mjedisit tuaj profesional. Nga 11/11 kur Merkuri hyn tek Akrepi, do të fillojë një periudhë e përshtatshme, në mënyrë që të bëni disa lëvizje në një nivel profesional, të cilat do t’ju ndihmojnë ose të rrisni punën tuaj ose të tregoni aftësitë tuaja.

Njohja profesionale është një skenar i mundshëm sidomos pas 15/11 që Marsi do të jetë në vijë të drejtë në shenjën e Dashit dhe do të ndihmojë aksionin tuaj. Dhjetë ditët e fundit të muajit duket se mbajnë surpriza pozitive për ju, pasi prania e Afërditës në shenjën e Akrepit tregon se po fillon një periudhë shumë e mirë për sektorin profesional.Kjo periudhë duket se ka mundësi për të rritur njohjen tuaj profesionale dhe ndoshta fitimet tuaja financiare.

PESHQIT MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Peshq të dashur Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi për të forcuar marrëdhënien tuaj me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë, për të zgjidhur disa keqkuptime të së kaluarës por edhe për t’u përqëndruar në çështjet e dijes, informacionit dhe edukimit në përgjithësi. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugë të drejtë në shenjën e Peshores dhe menjëherë pas 11/11 do të zhvendoset në shenjën e Akrepit duke treguar mundësi për të zgjidhur disa keqkuptime me njerëzit përreth jush. Nëse jeni duke studiuar ose nëse keni disa provime arsimore gjatë kësaj periudhe, duket se do të jetë shumë e dobishme të riktheheni në një program dhe ta fitoni atë.

Hëna e re do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11, duket se do t’ju vërë në procesin e të menduarit për një hap të ri që ka të bëjë ose jashtë vendit ose arsimit. Në anën pozitive të Hënës së re është se atë ditë Marsi kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, diçka që do të japë “frymë” në sektorin financiar.

Më 11/22, Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit dhe tregon se në dhjetë ditët e fundit të muajit mund të ketë lëvizje të fortë në çështjet profesionale. Duhet të mbani mend se “asnjë e keqe nuk ka të mirë të pastër”, pasi kjo lëvizje mund t’ju japë mundësinë të tregoni aftësitë tuaja duke ndërmarrë një projekt të vështirë profesional. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetar sjell në plan të parë çështje që lidhen me fushën karrierë-familje dhe ju shtyn drejt hapave dhe vendimeve të reja.

Dashuria

Fakti që Mërkuri do të jetë në vijë të drejtënga 4/11 në shenjën e Peshores dhe më pas në 11/11 do të kalojë te Akrepi është diçka që do të lehtësojë shumë komunikimin që do të keni me një person për të cilin jeni të interesuar. Në fillim të muajit do të keni mundësinë t’i afroheni përsëri një personi që e kishit larguar nga periudha e mëparshme dhe në fakt është e mundur të bëni një njohje të re përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj më të gjerë. Hëna e re që do të zhvillohet në 15/11 në Akrep ndihmon në fillimet e reja që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale.

Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit më 21/11 tregon se periudha tjetër do të ketë emocione të forta dhe pasion të veçantë qoftë të lirë, apo jeni tashmë në një lidhje. Në rast se e keni gjetur tashmë partnerin tuaj, përpiquni të investoni kohë në marrëdhënien tuaj dhe mos e lini autopilotin. Në fund të muajit duket se do të ketë diskutime në lidhje me një bashkëjetesë ose-nëse tashmë jetoni nën të njëjtën çati me partnerin tuaj- për një rinovim të hapësirës tuaj!

Puna dhe Ekonomia

Aftësitë tuaja të komunikimit do të ndihmojnë shumë në çështjet që lidhen me punën për këtë muaj dhe kjo është diçka që nuk duhet ta harroni. Komunikimi do të jetë shumë i dobishëm sidomos nga 11/11 e tutje pasi prania e Mërkurit në shenjën e ujit të Akrepit, do t’ju ndihmojë të dëgjoni të tjerët dhe të tjerët t’ju dëgjojnë. Mundohuni të ndërtoni ura për pajtim me disa njerëz nga të cilët jeni larguar kohët e fundit dhe janë në mjedisin tuaj profesional.

Dhjetë ditët e fundit të muajit me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit por edhe me eklipsin që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetarit, mund të ketë një ndryshim në “rrugëtimin e lundrimit” në një çështje profesionale. Ka mundësi të filloni të mendoni për ndryshime edhe më të thella, por do të ishte mirë të mos nxitoni për të marrë një vendim që duket se është i rrezikshëm.

Continue Reading

Trending