Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje fillim te ri kete muaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Ju pret një ditë interesante në dashuri, në sajë të ndikimit pozitiv të Venusit. Nëse jeni vetëm, përfitoni nga situata dhe dilni, pasi mund të përjetoni emocione të bukura. Në punë, mos hiqni dorë nga ndryshimet.

You May Like

Dhimbje në kyçe? Ekziston një ilaç i thjeshtë shtëpie!
Mgid
Demi

Ndikimi i kundërt i Hënës mund të krijojë disa probleme në mëngjes, në raportin në çift. Ata që janë vetëm paraqiten mjaft mirë dhe mund të kenë takime interesante. Në punë do të ketë zhvillime pozitive.

Binjakët

Dita e parë e muajit do ju ballafaqojë me partnerin/en dhe duhet të sqaroni disa keqkuptime. Mundohuni që të mos tregoheni prepotent. Ata që janë vetëm mund të kenë një takim së shpejti. Në punë duhet të përkushtoheni shumë, pasi ka një sërë gjërash për të bërë.

Gaforrja

Ata që janë vetëm duhet të përveshin mëngët, pasi mundësitë nuk do të mungojnë, në sajë të kalimit tranzit të Diellit. Do të keni mundësi që të zgjidhni një problem në punë.

Luani

Kjo është një periudhë e favorshme për dashurinë, ku do të keni mundësi që të bëni zgjedhje ose projekte të rëndësishme në raportin në çift. Në punë duhet të përkushtoheni më shumë, pasi mund të zgjidhni çështje të rëndësishme.

Virgjëresha

Kjo ditë do të sjellë ndonjë tension ose shqetësim në dashuri, ndaj mundohuni që të zgjidhni disa çështje të mbartura. Ndërsa në punë do të ketë rifitim terreni, por mundohuni që të mos lodheni.

Peshorja

Dashuria është mjaft e favorizuar nga Venusi në çdo drejtim, ku do të stimulohen projektet e rëndësishme. Emocionet mund t’iu përfshijnë totalisht. Ndonjë problem do të shfaqet në sferën ekonomike, ndërsa në sferën profesionale, periudha paraqitet mjaft pozitive.

Akrepi

Në dashuri gjërat do të ecin mirë dhe do të përmirësohen më tej. Mundohuni që të shoqëroheni me njerëz të rinj. Mund të keni probleme ligjore dhe vendime të cilat do të jenë të vështira.

Shigjetari

Në dashuri ka disa momente tensioni si dhe probleme të shkaktuara nga jashtë, të cilat krijojnë shqetësime. Duhet të programoni diçka të re dhe të rishikoni jetën tuaj.

Bricjapi

Ndikimi i kundërt i Mërkurit dhe Diellit do të shkaktojë shqetësim në sferën sentimentale dhe do të përkeqësojë humorin, shkruan noa.al. Në punë, duhet më shumë organizim.

Ujori

Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar nga ndikimi i Venusit, ku do të rigjeni dëshirën për të bërë gjëra të reja. Duhet të mësoni si ti menaxhoni më mirë paratë, sidomos nëse doni të bëni projekte të rëndësishme.

Peshqit

Mundohuni që të mos i shkatërroni gjërat në dashuri, duke u përfshirë në polemika. Në sferën profesionale mund të keni disa dyshime, sidomos nëse jeni duke punuar me projekte të reja.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: white house market link

  2. Pingback: usa dumps shop

  3. Pingback: custom cornhole boards

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending