Connect with us

Magazina

Te bukura por i dashuri i tradhetoi/ Keto jane VAJZAT VIP qe e kane kapur burrin me presh ne dore

Published

on

Disa nga personazhet e njohur publik paten guximin te pranonin se jane tradhetuar nga partneret e tyre.

Por se kush jane ata,lexoni me poshte:

1 .Alberije Hadergjonaj

Alberija eshte e njohur per natyren e saj pa komplekse dhe te cilter. Ajo ka treguar se eshte tradhetuar nga bashkeshorti i saj ne menyre te vazhdueshme.

Kengetarja e njohur kur ishte e ftuar ne “Top Show Magazine ka treguar :
“E kam njohur ish-burrin tim shume shpejt, qe kur une nuk kam pas ditur te puth. Te jem e sinqerte ai ka dash me me lene qe kur jemi martuar. Ai me ka tradhtuar gjithmone.

Alban Dudushi i suprizuar nga deklarata e ka pyetur se çfare bente ajo kur ish-burri e tradhtonte. Alberija ka treguar duke qeshur: “Asnje gje. Fale nje here, mbyll syte njehere, mbyll nje vesh, pastaj u mbylla fare dhe thashe lere fare.”

2. Huyeda El Sayed

E ftuar para disa kohesh ne programin “Top Show Magazine” aktorja dhe balerina e famshme e cila jeton mes Shqiperise dhe Luksemburgut, ka folur per here te pare per ndarjen nga partneri i saj francez, me te cilin ka edhe nje djale. Ajo tregoi hapur se u nda nga biznesmeni, Michael Tamisier pasi ky i fundit e kishte tradhetuar.

Hueyda deklaroi gjate emision : “Qava per dy jave dhe me pas u ngrita”.

3. Arta Memedi

Arta Memedi ,reperja nga Kosova e ftuar ne emision “Thumb”pranoi qe i dashuri i saj Rinori e ka tradhtuar me Taynan. Aulona Musta e ka pyetur reperen e njohur: “Pra mund te themi qe Rinori te ka tradhetuar si nga ana profesionale ashtu dhe private me Taynan”.

Ndersa ajo ka treguar:

“Po. Eshte problemi qe mua nuk me kishte dhembur shume nese me kishte tradhetuar ne anen personale sepse ndodh. Meshkujt gabojne. Na duhet te kuptojme ndonjehere se njerez jemi, gabojme dhe duhet te falim. Mirepo ana profesionale eshte jo qe me ka prekur me shume sepse une me ate synim kam shkuar ne Prishtine. Kam punuar shume. Rrugetimi im per muziken eshte shume i gjate dhe ajo ka qene qe me ka prekur me shume.”

4. Rovena Dilo

Rovena Dilo perfundon lidhjen kater vjecare me te dashurin e saj dhe se fundi ka rrefyer dhimbjen qe i shkaktoi ky moment. Artistja foli nder te tjera edhe per ndarjen nga partneri kur ishte e ftuar ne “Kengo kengen time”.

Duke mos e fshehur nga kjo histori ka mbetur e tradhetuar, e zhgenjyer dhe e lenduar ajo thote:

“Une jam shume besnike ne jete dhe ne pergjithesi, nuk tradhtoj ne jete.I dua njerezit me te cilet jetoj dhe bashkepunoj. Keshtu qe, edhe ne bashkepunimet muzikore, nese nje kompozitor me pelqen, edhe kur ai nuk ben nje material te mire, une perpiqem maksimalisht qe ta nxjerr ate mire.”

Eltioni duke u etiketuar ne komentet qe jane bere nga ndjekesit si “tradhtari”ka preferuar te qendroje ne heshtje rreth kesaj historie.
Burime prane ish- ciftit bejne me dije se nje romance e Eltionit me nje vajze me te re ne rrethin artistik ku ai ushtron profesionin, ka çuar ne prishjen e lidhjes me kengetaren.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending