Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor nga PAOLO FOX/ Kjo jave do te beje ndryshimin e madhe per kete shenje

Published

on

Dashi:

Duke filluar që nga dita e hënë, Marsi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë atje përgjatë gjithë vitit 2020. Prania e këtij planeti do t’ju japë forcë dhe energji, aq sa do të jeni të pandalshëm. Këtë javë do të jeni të favorizuar edhe në aspektin e ndjenjave, falë Venusit të bukur që do t’ju sjellë fat, sidomos gjatë ditës së enjte dhe të premte.

Demi:

Ditën e mërkurë, planeti Saturn do të kthehet nga shenja e Bricjapit dhe ju do të ndiheni në paqe. Periudha në vijim do të jetë e mbarë, sidomos për sa i përket aspektit profesional. Jupiteri dhe Mërkuri në anën tuaj do t’ju ndihmojnë të mbyllni një marrëveshje. Aty nga mesi i javës do të jeni disi të stresuar, pasi Hëna do të jetë në pozicion të pafavorshëm.

Binjakët:

Më në fund planeti Mars nuk do të jetë më një pengesë për shenjën tuaj. Do të ndiheni sërish energjikë dhe më pak të stresuar. Do të gjeni forcën për të bërë gjithçka, edhe për t’u përballur me sfida të reja. Bëni kujdes ditën e enjte dhe të premte, pasi Hëna nuk ju favorizon. Gjithçka duket se do të shkojë mirë në sferën e ndjenjave, sidomos në fundjavë.

Gaforrja:

Ditën e mërkurë planeti Saturn do të kthehet në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Do të keni zvarritje të punëve dhe do t’ju duhet të lodheni më shumë se zakonisht për të arritur objektivat tuaja. Por kjo s’do të thotë se nuk do t’ia dilni mbanë. Do të keni gjithsesi mbështetjen e Mërkurit, i cili ju favorizon. Do të keni bashkëpunime të frytshme me njerëz që do të rezultojnë të dobishëm në punën tuaj.

Luani:

Tani mund të merrni frymë të lehtësuar. Duke filluar që nga dita e mërkurë, planeti Saturn nuk do të jetë më armik i shenjës suaj. Kjo do të thotë se pak nga pak do të rifitoni kohën e humbur dhe të konsolidoni atë që e keni arritur me shumë mund deri më sot. Edhe Marsi do t’ju buzëqeshë gjatë kësaj jave, duke ju bërë më entuziastë se kurrë, të gatshëm për fitore të reja.

Virgjëresha:

Duke filluar që nga dita e hënë, planeti Mars nuk do të jetë më kundërshtar i shenjës suaj. Përnjëherësh do të ndiheni më pak të lodhur e të stresuar, duke gjetur sërish forcën që së fundmi ju kishte munguar. Lajme të mira do të keni dhe në aspektin profesional, falë Saturnit aleat dhe Jupiterit e Mërkurit që gjithashtu ju favorizojnë. Situata sentimentale nuk parashikohet e mbarë.

Peshorja:

Për fat të keq, këtë javë planeti Mars do të kalojë në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj dhe kjo do të vazhdojë përgjatë gjithë vitit 2020. Ju presin disa muaj të lodhshëm fizikisht dhe mendërisht. Por kjo nuk do të thotë se nuk do të arrini t’i fitoni betejat tuaja, vetëm se do t’ju duhet të mundoheni pak më shumë, duke qenë se dhe Saturnin do ta keni kundër. Kurse në dashuri do t’ju prijë fati. Ky është momenti për të kaluar më shumë kohë në shtrat.

Akrepi:

Duket se këtë javë qielli do t’ju buzëqeshë. Ditën e mërkurë planeti Saturn do të kthehet në shenjën tuaj, duke jua bërë më të lehtë arritjen e objektivave, sidomos kur bëhet fjalë për punën. Edhe Jupiteri, edhe Mërkuri do të jenë gjithashtu në anën tuaj. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë me shumë fat, pasi dhe Hënën do ta keni aleate. Pritet që gjatë këtyre ditëve të merrni një lajm të mirë. Edhe fundjava do të jetë e mbarë.

Shigjetari:

Erdhi dita që të merrni frymë të lehtësuar. Venusi, për fat të keq, do të vazhdojë të jetë dhe për disa kohë në disonancë me këtë shenjë. Por të paktën planeti Mars do të veprojë në favorin tuaj, duke ju dhuruar forcë dhe energji. Pritet që të merrni lajme të mira, sidomos në aspektin profesional. Ditët me fat të javës do të jenë e enjtja dhe e premtja, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi:

Këtë javë do të merrni një lajm të mirë dhe një lajm të keq. Lajmi i mirë është se duke filluar nga dita e mërkurë, planeti Saturn do të kthehet nga shenja juaj, duke ju shtruar rrugën kësisoj që gjysma e dytë e vitit të jetë e mbarë. Do të merrni më në fund frytet e punës suaj. Lajmi i keq është se planeti Mars do të vendoset në pozicion të pafavorshëm, duke ju shkaktuar stres dhe lodhje.

Ujori:

Këtë javë planeti Saturn do ta braktisë shenjën tuaj për t’u kthyer në atë të Bricjapit. Mos u shqetësoni, sepse në vitin 2021 do të kthehet sërish te ju, duke ju dhënë më shumë forcë se më parë. Ndërkohë shijoni faktin që qielli ju favorizon, gëzojuni projekteve të reja dhe fatit në dashuri. Venusin do ta keni aleat dhe së bashku me partnerin do të jeni më të fortë se kurrë. Bëni kujdes vetëm ditën e enjte dhe të premte.

Peshqit:

Planeti Mars do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Dashit. Por mos u shqetësoni, sepse do të vazhdoni ta ndjeni forcën dhe energjinë e tij. Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni në pozicion të favorshëm do t’ju ndihmojnë në aspektin profesional. Së shpejti do të merrni rezultate të mira në punë. Ditët me fat të javës do të jenë e marta dhe e mërkura, kurse ato më me pak fat e enjtja dhe e premtja.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: ketamine for sale

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending