Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje filim te ri/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

MARSI NE DASH QE NGA DT 28 QERSHOR

ME FLOGA DHE PASION PER NJE FILLIM TE RI

NDERKOHE QE po mbaron ciklin e tij muaji i veshtire i Qershorit me shume planete te kundert dhe me eklipse te fuqishme dhe Marsi perfundon ciklin e tij dhe fillon nga Dashi

Duke dhene frymemearje per nje Pranvere te Re

Marsi per te gjithe ne eshte nje burrim Drite

Marsi ne Dash eshte i rrembyeshem Luftarak dhe i drejteper drejte
Njgan sikur na pret nje fushe me Lule me Marsin ne Dash

Pasi shenja e Dashit eshte fillimi i Pranveres

Kimia e Natyres dhe Farat duket sikur gjejne ne kete shenje formen e tyre
Antagonizem do kete pasi rreth nesh do egzistoj tendenca e betejes
Ne jeten personale do jemi shume pasionante zoterues dhe xheloz

Marsi i kundert ne Dash
ne kete periudhe Marsi do qendroj gjate ne shenjen e Dashit deri ne javen e pare te 2021

Kjo pasi do ktheht i kundert ne 9 Shtator deri ne 14 Nentor. Gjate kesaj periudhe do perjetojme ngjarje Karmike

Marsi ngjan me nje vegel e cila ne fakt mund te na shkepusi nga e kaluara nese e perdorim sakte Per te hapur rruge te reja perpara per te ardhmen

Por ne disa momente do beje lidhje te veshtira me Jupiterin dhe plutonin e Saturnin ne Bricjap

Por edhe me planete qe do kalojne nga Gaforrja e Peshorja

Dashi

Nje energji e shumepritur do ju ngreje moralisht dhe do ju jap fuqi dhe shanse per te bere gjera te reja en jeten tuaj si ne planin personal ashtu edhe ne ate profesional Duhet tu shmangeni perballjeve me ligjin apo njerez me pushtet

Demi

Ju se brendshmi do keni nje zjarr te pashuar nje pasion te madh nje dashuri te fshehte qe mund tju lodh apo tju stresoj nese nuk e gjeni rrugen e duhur per tu realizuar

Binjaket

Jeta juaj sociale shoqerore apo qellimet tuaja do jene ne rrugen me energjike te mundshme dhe mund te fitoni reputacion nese beni nje beteje te zjarrte dhe te sinqerte

Gaforrja

Marsi ne Dash ju fton ne duele dhe sqarime apo ne ngacmime te fuqishme me te cilat duhet te perballeni me antagonizem por edhe me burreri e shenjester te sakte

Luani

Marsi ne Dash do behet aleati juaj ne nje ceshtje shume te rendesishme apo ne nje beteje ku mendohej se i kishti mundesite te pakta per te fituar Sidomos ne ceshtje ligjore komunikimi me jashte dhe ne dashuri

Virgjeresha

Do futeni ne nje periudhe me shpenzime te fuqishme te cilat ju ftojne te beni investime apo te sqaroheni me te kaluaren ne ceshtje ekonomike Po ashtu ne jeten erotike do keni shume xhelozi dhe perballje

Peshorja

Marsi del perball jush dhe kjo ju con ne nje antagonizem te dukshem ne te gjitha llojet e marredhenieve sidomos ne cift dhe bashkepunime Kujdes pasi kundershtaret tuaj jane te vendosur per lu fte

Akrepi

Nje Mars ne vendin e vete e nbene Akrepin me te qarte se me ke ka te beje ne fushen e ndjenjave dhe ne ate ekonomike Duke ditur pozicionin e kundershtarit Akrepi do dij te perballet

Marsi ju fton per jete te vrrullshme dhe pune ne aksion

Shigjetari

Marsi ne Dash eshte ne pozicionin me te mire per ju ne ceshtjet erotike Shume pasion dashuri flert argetim Por nuk do mungoj xhelozia dhe padurrimi

Bricjapi

Nje Mars ne Dash do te thote per ju se do fusni flaken ne shtepi Perpiquni ta kontrrolloni apo te beni per vete partneret apo familjaret me tendenca marsiane Gati per ndeshje apo lodra fuqie

Ujori

Marsi en Dash do jete me i miri per ju per udhetime ide te reja makina apo levizje me energji te larte Cdo filozofi e juaja do kete te beje me antagonizmin ne baze te njohurive dhe infromacionit Do njihni shume meshkuj ne kete periudhe

Peshqit

E Mbajtet marsin ne gji per shume muaj Kush ja arriti te mos digjet nga inati xhelozia apo vetpermbajtja tani ka mundesi te shperthej ne kerkesa ekonomike dhe ero tike

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending