Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm te rendesishem/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 24 QERSHOR 2020

AKTIVITET SHPIRTEROR

E Merkure dite e Merkurit dhe dita e te mesuarit dhe njohurive
Dielli sot ne Gaforre ndodhet afer asteroidit Polymnia33
Asteroidi Polymnia lidhet me statujat kujtimet dhe heronjte te cilet duhet te adhurojme apo nderojme

Ne diten e sotme kerkon zeriozitet dhe heshtje ne nderim te nje ceshtje te rendesishme apo ne marrjen seriozisht te nje problemi personal apo familjar

Mund te heshtim edhe nga padituria e nje situate por kemi te gjithe energjine e duhur te marrim nje informacion te rendesishem ne diten e sotme i cili do na coj nje hap para problemit ceshjtet sentimentale dhe ato qe shkaktohen nga rrethana apo marredhenie familjare do jene shume ne vemendje sot

Dashi

Sot do merrni nje vendim ne lidhje me jeten tuaj personale Do kerkoni vemendjen e familjes per deshirat dhe vendimet tuaja Mund te filloni nje bashkejetese

Demi

Nje ceshtje ekonomike dhe familjare do diskutohet Pasuria e patundshme apo situatat e ngrira ekonomike do kerkohet te sqarohen apo te fillojn ete funksionojne

Binjaket

Duhet ta ndjeni te nevojshme sot te merrni me shume informocion ne rruge konfidenciale per nje ceshtje pune apo prapaskene qe mund tju kene bere

Gaforrja

Ka ardhur momenti ne mendjen tuaj ti thurrni lavde vetes dhe ta vini ne rangun e nje statuje apo figur ete shquar te te tjeret ta adhurojne

Luani

Nuk mund te adhuroni nje person qe eshte gjalle sikur te jete nje figure apo statuje e se kaluares ne jeten tuaj Kjo ju nxjer jashte realitetit dhe ju bene juve nje statuje egzistence

Virgjeresha

Do kuptoni qe ne jeten tuaj rendesi te madhe kane ata persona qe te pakten nuk ju kane dhene shkelmin apo nuk ju kane penguar megjtihese edhe kjo quhet e manget

Peshorja

Te adhuroni dike apo ta idealizoni sidomos ne lidhje me karrieren apo te ardhmen tuaj sot do te thote qe tek vetja nuk do gjeni rehati

Akrepi

Te imprtoni nje familje nga large dhe ta beni pjese tuajen do ishte nje mesim per ata qe nuk dine te vleresojne njerzit e tyre kur i kane

Shigjetari

Duhet te krijoni nje model te ri financiar apo te studioni me shume figurat qe kane aritur sukses ekonomik per te hedhur edhe ju hapa te rendesishem ne kete drejtim

Bricjapi

Nese partnerin tuaj ne ciiift e vleresoni per bemat ne fushen e biznesit apo te marredhenieve nderkombetare Atehere nuk ju mbetet gje tjeter vetem ta prekni apo ledhatoni ftohte

Ujori

Duhet te riktheheni ne nje pune apo projekt se shpejti para se te beheni konfuz per talentin apo aftesite tuaja dhe te ndryshoni drejtim Tni eshte momenti i drejtimit te duhur megjithese planetet jane permbys

Peshqit

Crendesi ka kur ju vleresoni dhe adhuroni ne zemren tuaj dike dhe keni frike ti afroheni apo krijoni distance Mund te gjendet nje fije sado e prishur sa per te bere serisht lidhjen

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending