Connect with us

Aktualitet

Do te keni mundesi per ndryshime te medha/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Kjo është një periudhë mjaft pozitive për dashurinë, veç bëni kujdes nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive. Disa ndryshime janë në horizont. Puna paraqitet mjaft mirë, ku shumë shpejt gjërat do të përmirësohen dhe mundësitë nuk do të mungojnë.

Demi

Ndikimi i kundërt i Hënës do të krijojë shqetësime në dashuri, sidomos me të lindurit e shenjës së ujorit dhe luanit. Në punë, mund të ketë zhvillime të reja, por duhet treguar kujdes me anën ligjore dhe burokratike.

Binjakët

E mërkura do të jetë mjaft interesante sa i takon dashurisë. Do të jeni të përqendruar tek e ardhmja dhe doni ta lini të shkuarën pas shpine. Megjithatë të tradhtuarit ose të qenit i/e tradhtuar, do të sjellë probleme në çift. Në punë nuk keni ende mundësi për ndryshime, edhe pse dëshira është e madhe.

Gaforrja

Ju pret një ditë pozitive për dashurinë. Do i bëni gjërat me qetësi, dhe do arrini që të bëni një zgjedhje të duhur. Po ashtu do të përqendroheni tek problemet dhe do mundoheni që ti zgjidhni.

Luani

Mundohuni që të ruani qetësinë dhe të jini të qetë. Ndikimi i Hënës në shenjën tuaj, do e trazojë gjendjen shpirtërore. Mundohuni të mos përfshiheni në debate. Merrni kohën që ju duhet për të çuar deri në fund gjërat që do të bëni.

Virgjëresha

Në dashuri situata paraqitet e komplikuara, ku diçka që nuk shkon, ka nevojë për sqarim. Nuk keni dëshirë për të debatuar apo pasur probleme. Mundësi të reja financiare dhe profesionale, paraqiten për të lindurit e kësaj shenje.

Peshorja

Hëna do të ketë ndikim mjaft të favorshëm në shenjën tuaj. Ky është moment rikuperimi në çdo drejtim, shkruan noa.al. Sa i takon çështjeve ligjore, mund të gjeni një marrëveshje.

Akrepi

Ndikimi i kundërt i Hënës ju fton që të bëni kujdes. Mos u dekurajoni nga problemet në çift. Në punë mund të merrni lajme pozitive, ku ndryshimet do të vijnë për mirë.

Shigjetari

Hëna do të ketë ndikim të favorshëm, por në dashuri do të ndihen ende disa probleme. Nëse në muajt e kaluar jeni përballur me një ndarje, tashmë do të keni mundësi të riktheheni në lojë.

Bricjapi

Me ndikimin e kundërt të ujorit dhe akrepit, mund të keni probleme. Mundohuni që të pushoni dhe të rrini në qetësi. Përkushtojuni projekteve të sigurta dhe ndiqni këshillat që do ju jepen.

Ujori

Ndiheni të pasigurtë në lidhjen që po jetoni. Duhet të përqendroheni tek vetja juaj, për të gjetur qetësinë. Puna do ju gjejë shumë të angazhuar si dhe nuk përjashtohen ndryshimet.

Peshqit

Puna do të jetë në qendër të mendimeve tuaja dhe kjo gjë mund të ketë ndikim negativ në dashuri. Do të jeni tejet konfliktual gjatë kësaj dite. Bëni mirë që të merrni pak kohë, para se të merrni vendime të rëndësishme në punë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending