Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 22-29 QERSHOR sipas PAOLO FOX/ Kjo eshte shenja qe do kete nje te papritur

Published

on

Dashi:

Kjo do të jetë një javë e mbarë për ju dhe këtë herë shenja juaj do të kalojë në vend të dytë. Era do të fryjë në favorin tuaj, kur bëhet fjalë për ndjenjat, edhe pse do të ketë ditë që Venusi dhe Mërkuri do të jenë në disonancë. Do të jeni në humor të mirë, sepse Jupiteri ju dhuron energji pozitive. Nuk do të mungojnë pasioni dhe romanca, sidomos për ata që janë të martuar.

Demi:

Do të renditeni në vendin e dhjetë. Edhe Saturni, edhe Marsi do të jenë të kthyer në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Do të keni ndjesinë, edhe pse të gabuar, se nuk mund t’i arrini objektivat që i keni vënë vetes. Një miku juaj e ka shumë për zemër t’ju kërkojë ndjesë për një padrejtësi që ju ka bërë. Jepini mundësinë të shfajësohet, në mënyrë që të rikuperoni marrëdhënien me të.

Binjakët:

Për këtë javë ju takon vendi i katërt. Të lindurve në 20-ditshin e parë të shenjës do t’u duhet të sqarohen me të dashurin e zemrës. Pritet që gjithçka të shkojë mirë, pasi Venusi do të jetë i kthyer nga shenja juaj. Në aspektin profesional do të keni të reja të pakëndshme dhe zvarritje të punëve. Kjo mund t’ju krijojë shpërqendrime dhe nuk përjashtohet mundësia që të bëni figurë të keqe në sy të eprorit tuaj.

Gaforrja:

Vendi i tretë për të lindurit e Gaforres për këtë javë. Pritet që të keni përmirësime në sferën ekonomike. Është ende herët për të folur për të ardhura kolosale, por jeni në rrugë të mbarë. Dielli dhe Urani do t’ju favorizojnë. Do të keni të reja dhe në aspekte të tjera të jetës, sepse Hëna është e kthyer nga shenja juaj. Pritet që të kaloni mbrëmje të këndshme në shoqërinë e partnerit dhe të miqve..

Luani:

Vendi i nderit për këtë javë i takon të lindurve të shenjës së Luanit. Gjithçka duket se do të shkojë më së miri në sferën profesionale, sidomos për të lindurit në dhjetëditëshin e tretë të shenjës. Për të lindurit në dhjetëditëshin e parë dhe të dytë ky është momenti i përshtatshëm për të vënë në zbatim disa ide të vjetra. Do të kaloni një fundjavë interesante në shoqërinë e një personi mjaft të veçantë për ju.

Virgjëresha:

Do të jeni këtë javë në vend të pestë. Mërkuri dhe Urani do t’ju favorizojnë në aspektin profesional. Kjo do të vërehet sidomos për ata që punojnë në mënyrë të pavarur. Edhe kurset profesionale do të ishin një ndihmë e madhe. Të reja do të kenë edhe beqarët Virgjëresha. Ndokush mund t’ju bëjë një ftesë të papritur për darkë. Mos u mbyllni në vetvete, por kushtojini rëndësi bisedës me të, sidomos gjatë takimit të parë.

Peshorja:

Një pozicionim jo i mirë për këtë javë, pasi ju takon vendi i 11-të. Bëni kujdes me mënyrën si shpreheni këto ditë, pasi mund të thoni diçka të pamenduar, duke krijuar bezdi te të tjerët. Në marrëdhënie me partnerin ndiheni të pasigurt. Me sa duket, keni ende gjëra për të sqaruar me të. Është e rëndësishme që ta bëni këtë sa më shpejt të jetë e mundur, pasi nuk pret më puna.

Akrepi:

Vendi i shtatë për këtë javë për ju. Dielli dhe Mërkuri do të jenë të kthyer nga shenja juaj, duke ju ndihmuar në aspektin sentimental. Marrëdhënia në çift do të forcohet më tepër. Të favorizuar do të jenë dhe beqarët, pasi tani do të kenë mundësi të lënë takim me personin që e shikojnë prej kohësh që së largu. Mundohuni gjithashtu që t’i shikoni gjërat edhe nga këndvështrimi i të tjerëve dhe mos këmbëngulni më kot edhe atëherë kur e kuptoni se nuk keni të drejtë.

Shigjetari:

Kjo do të jetë një javë e vështirë, aq sa do të renditeni në vend të fundit. Dielli i kthyer nga shenja e Gaforres dhe Marsi në shenjën e Dashit do të ndikojnë për keq te ju. Do të ndjeni se po ju shterojnë energjitë. Do të jetë mirë që bisedimet për çështjet e punës të zhvillohen në javët që do të pasojnë. Organizojeni më mirë kohën tuaj, në mënyrë që të përfundoni gjithçka brenda afatit.

Bricjapi:

Vendi i tetë këtë herë i takon shenjës së Bricjapit. E gjithë vëmendja do të jetë te fëmijët. Do të përqendroheni më së shumti në edukimin e tyre. Është mirë që masat e rrepta që keni marrë ndaj tyre gjatë javëve të kaluara të zbuten paksa, për t’iu dhënë më shumë liri veprimi. Për ju vetë është e këshillueshme që të merrni një periudhë pushimi, në mënyrë që të rifitoni energjitë e humbura.

Ujori:

Këtë javë ju takon vendi i nëntë. Me sa duket, komunikimi nuk do të jetë pika juaj e fortë këto ditë. Vendosja e Saturnit në pozicion të pafavorshëm do të bëhet shkak që të flisni pa u menduar. Në këto raste është më mirë të heshtni. Mundohuni që të jeni optimistë për projektet tuaja të ardhme. Ta shikoni gotën gjysmë bosh, me siguri që nuk ju ndihmon. Jini më ambiciozë dhe të vendosur, në mënyrë që të shikoni rezultate.

Peshqit:

Do të jeni këtë javë në vend të gjashtë. Ata që janë të papunë, me siguri që do të marrin oferta pune. Këshillohet që t’i merrni në konsideratë këto propozime, edhe në rastin kur paga nuk është e kënaqshme, sepse mund t’ju ndihmojë gjithsesi në të ardhmen. Në sferën personale yjet ju këshillojnë që të flisni me një mikun tuaj. Thojeni hapur atë që mendoni dhe sqaroni çdo dyshim që keni.

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: audemars watches replica

  2. Pingback: How To Include A Definition In An Essay

  3. Pingback: petarelectric.com

  4. Pingback: https://megavocab.com/how-to-avoid-amazon-trademark-copyright/

  5. Pingback: sbo

  6. Pingback: maxbet

  7. Pingback: Best USA inmate text service

  8. Pingback: Morning Morning Prayers & Devotional

  9. Pingback: sbobet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending