Connect with us

Aktualitet

Eklipsi i diellit sjell ndryshime drastike/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

Published

on

EKLIPSI I DIELLIT DT 21 QERSHOR 2020 DHE SOLSTICI VEROR DT 21 QERSHOR 2020

DITA ME E GJATE E VITIT

Nje fenomen i rralle qe mbyll nje cikel shume vjecar dhe hap nje cikel te ri 19 vjecar

Eklipsi i Dielllit ndodh ne Gaforre dhe per here te fundit ne kete shenje dhe mbyll nje cikel e hap nje te ri shumevjecar dhe karmik. Ky Eklips ndikon me energji deri ne fillim te Korikut ne diagonalen Gaforre Bricjap . Dhjetevjecarin e fundit diagonalja Gaforre Bricjap ka ndikuar shume ne jeten tone

Dicka duhet te plotesohet apo te permbush ciklin dhe dicka e re duhet te lind dhe ne duhet te jemi te vemendshem ta kuptojme

Ky Eklips ngjan me nje Goditje TERMETI

Pasi ka mbledhur energjine e dy muajve te fundit Maj deri Korrik dhe do na beje qe pas tronditjes te kuptojme forcen tone te brendshme
Eklipsi perkon me Solsticin Veror dt 21 Qershor Dita me e gjate e vitit

Ndodh ne Oren ku Dielli futet ne Gaforre

VEPRA E SHEKSPIRTIT ENDRRA E NJE NATE VERE
GJen shprehine me te larte te karakteristikave te ketij Eklipsi ku natyra feston

Duam qe keteo dite te EKLIPSOHET dicka qe na Erreson si Njerezim dhe si Individ

MBAS VIRUSIT DUHET TE LINDI PERSERI DIELLI I DRITES

Ky Eklips perkon me dy Planete te Kundert
Aferditen ne Binjak dhe Merkurin ne Gaforre. Qe nga mesi i Majit jeta jone sentimenatle ngjan me nje ASHENSER KU EMECIONET DHE NDJENJAT TONA DREJTOHEN NGA E KALUARA DHE NDIKOJNE NE TE TASHMEN DHE TE ARDHMEN
Oroskopi i Eklipsit do jete ne shenjen e Luanit qe garanton nje shkelqim. Eshte shume per tu marre parasysh ndikimi i URANIT NE DEM
Duket sikur Urani qendron ne krye po pa lidhje planetare

URANI ESHTE I PAPARASHIKUESHEM

POZITIVJA MUND TE PERMBYSET KUNDER NESH POR EDHE E KUNDERTA MUND TE NDODH Negativja kunder nesh

Ajo qe Qevertite e cilesojne si fuqi e tyre mund te kthehet ne Bumerang per ta

Ndoshta Teknologjia do na garantoj SIGURINE

NE MENYRE FIGURATIVE EKLIPSI MUND TE DUKET SI

Nje Marinar qe doo heq nje falamur te vjeter dhe do vendos nje Flamur te ri

Dashi

Nje pune dhe shtepi qe ju ka lodhur apo eshte vjeterruar si koncept duhet ta ndryshoni apo ta rinovoni Po keshtu perpiquni te sqaroni jeten personale me te kaluaren

Demi

Figura juaj rrezikon te digjet ne syte e te tjereve nese nuk merrni masa urgjente te beni nje ndryshim te madh ne stil qellime dhe sjellje errotike

Binjaket

Do mbyllet nje cikel i forte shpenzimesh dhe fitimesh shumejecar Ju pret nje cikel i ri 19 Vjecar por tashme ne nje rruge te re pylli

Gaforrja

Figura juaj me veprat dhe bemat tuaja perfundon nje cikel Tashme duhet hapur nje cikel te ri me fytyre te re dhe Flamur te ri Ne bashkepunime aleanca dhe ne armiqesi e martese

Luani

Duket se perfundoni nje faze te veshtire ku kishit humbur veten dhe ju kishin mbyllur ne kullen e Rampuzelit Princi apo Princesha sikur gjen clirim

Virgjeresha

Miqte ndryshojne falamur dhe drejtim Po ju cfarre duhet te beni me miqte e ndryshuar Kjo eshte pyetja Sa me shume te vonoheni ta kuptoni aq me mbara rruge do mbeteni

Peshorja

Duhet te mendoni se koha ku kni qene te famshem ka ndryshuar objekt dhe menyre vleresimi Duhet tashme te mendoni per karriere jashte vendit

Akrepi

Shume vite jeni perpjekur here ne ujra te paster e here ne ujra te piset Keni clirim prestigji e karriere apo fame RRegullat e lojes edhe nese nuk i keni ndryshuar ju i kane ndryshuar te tjeret Thjesht do perfitoni

Shigjetari

Dilni perfundimisht nga lodhja e detyrimeve borxheve dhe pamundesive shpirterore per te gjetur rruge fitimi Nese keni qene endacake ne kerkim te parave tashme e keni shlyer karmen tuaj te veshtire

Bircjapi

Pushetit jauaj nepermjet te tjereve nuk ka me mundesi te zbatohet Tashme te tjeret qofte edhe partneret ne cift do ndryshojne jeten e tyre dhe derisa te marrin drejtim ju takon juve te ruani vreshtin Mjafton te mos luani rolin e dordolecit

Ujori

Nese shkenca kerkon vemendjen tuaj do ta kete dhe me teprice Ju jeni aty per ti bere karshillik edhe shkences edhe atyre qe jane hequr per shkencetar

Peshqit

Keni rastin te kapni varken e rradhes dhe te mos prisni me ne nje lidhje e cila ju ka lodhur ne planin personal Nese akoma nuk e merrni kete varke I bie qe ska tjeter

11 Comments

11 Comments

 1. Pingback: Buy DMT online USA

 2. Pingback: digital transformation strategy

 3. Pingback: Smart Rack

 4. Pingback: CBGoil

 5. Pingback: 스카이툰

 6. Pingback: good cvv shop

 7. Pingback: maxbet

 8. Pingback: nova88

 9. Pingback: What is the difference between marijuana and DMT?

 10. Pingback: sbobet

 11. Pingback: สล็อตวอเลท ไม่มีขั้นต่ำ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending