Connect with us

Aktualitet

Do te keni ndryshime te medha ne jeten tuaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Nëse në raportin në çift ka probleme, tashmë do keni mundësi që ti sqaroni, në mënyrë që të ketë një fillim të ri. Jini sa më pozitiv në raport me të ardhmen, dhe përballuni me përgjegjësitë që ju sjell puna.

Demi

Prania e Hënës në shenjën tuaj, do ju dhurojë energji dhe dëshirë për të vepruar. Shumë shpejt dikush mund të marrë vëmendjen tuaj. Ndryshime dhe vendime të rëndësishme, mund të shfaqen në jetën tuaj private apo profesionale. Vlerësoni çdo gjë me kujdes.

Binjakët

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur, ku gjatë saj do të ndiheni të lodhur. Mundohuni që të bëni durim në raportin në çift dhe sa i takon takimeve. Gjatë kësaj dite do të ndiheni të tensionuar. Puna do të ecë mirë, ku mund të ketë zhvillime pozitive dhe interesante.

Gaforrja

Hëna do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj. Nëse jeni përballur me probleme në dashuri, tashmë do ju duhet të paguani pasojat. Një takim, mund të rezultojë mjaft i rëndësishëm. Në punë, gjërat do të përmirësohen dhe disa probleme mund të gjejnë zgjidhje.

Luani

Dashuria do të jetë disi problematike, sidomos në mëngjes. Gjërat në javët e fundit nuk kanë shkuar mirë, gjë që mund t’iu bëjë të ndiheni të trysnuar. Ky është momenti i sfidave dhe projekteve në punë. Me të lindurit e shenjës së demit dhe shigjetarit, do të keni mundësi që të ndërtoni diçka interesante.

Virgjëresha

Në dashuri, do të keni mundësi që të sqaroni diçka e cila prej kohësh ju krijon problem. Mund të vendosni që të mbyllni një raport në çift. Në punë duhet të mbeteni të përqendruar. Mbani parasysh se kur mbyllet një derë, hapet një tjetër dhe jo çdo mbyllje është për keq.

Peshorja

Raportet me të tjerët paraqiten mjaft të mira. Vendimet në dashuri do të konfirmohen dhe tashmë do të keni mundësi që të bëni projekte për të ardhmen, shkruan noa.al. Në punë, pasiguritë do ju bëjnë nervoz.

Akrepi

Hëna ju fton që të jeni të kujdesshëm në dashuri. Shfrytëzojeni këtë periudhë për të bërë projekte. Në punë, do të shikoni drejt së ardhmes me pozitivitet, pas një periudhe të vështirë.

Shigjetari

E enjtja do të jetë mjaft pozitive sa i takon dashurisë, ndaj shfrytëzojeni në maksimum. Mundohuni që të sqaroheni lidhur me situata që ju kanë krijuar probleme. Nëse jeni përballur me një ndarje, ndoshta mund të mos jeni në kërkim të një dashurie të re. Në punë, mund të merrni një vendim të rëndësishëm.

Bricjapi

Ju pret një ditë më e mirë në dashuri, por jo gjithçka do të gjejë zgjidhje, ndaj bëni kujdes. Do të ndiheni të pakënaqur lidhur me diçka, ndaj duhet të mundoheni që të jeni më të qetë dhe pozitiv. Në punë, duhet të bëni kujdes dhe të zgjidhni çështjet e mbetura pezull.

Ujori

Dashuria do të kalojë në plan të dytë gjatë kësaj dite, ku do të keni shumë gjëra nëpër mend dhe menaxhimi i emocioneve do të jetë e vështirë. Nëse në raportin në çift jeni përballur me probleme, mund të ketë tensione. Në punë, duhet të jepni maksimumin, për të marrë atë që doni.

Peshqit

Kjo e enjte do të sjellë rikuperim energjish dhe më shumë mundësi për të pushuar. Shfrytëzojeni ditën për të sqaruar disa situata ose nëse ka diçka që nuk shkon siç duhet. I keni idetë e qarta, e dini se çfarë doni. Në punë, do të ketë zhvillime të reja

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending