Connect with us

Aktualitet

Do te merrni nje lajm qe e keni pritur/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 17 QERSHOR 2020

NE PRITJE

E Merkure dhe Merkuri ne Gaforre eshte ne pozicion pritjeje per tu kthyer ne pozicionin e kundert

Ne kete moment interesante mundemi qe qetesisht dhe me gj akftohtesi te rishkruajme apo kuptojme temat me te rendesishme per te cilat interesohemi

Ne disa raste do bien fytyrat apo personat qe na rrethojne ne disa raste do kuptojme kush jane shkaqet qe kemi dyshime ne disa ceshtje apo marredheie e persona

E rendesishme eshte te qendrojme te qete dhe te bejme analizat dhe llogarite e duhura

Dashi

Ne kete faze te momentit me mire mos veproni dhe thoni fjale te medha Perpiquni te jeni te qete sidomos ne ceshtje delikate familjare apo me kujtime te se shkuares

Demi

Forconi pozitat por ne menyre te heshtur pa bere zhurrme dhe levizje te dukshme Ne kete moment duhet te mos tregoni strategjite tuaja

Binjaket

Para se te filloni te levizni ne te kundert te levizjes normale sidomos ne ceshtjet ekonomike dhe personale Sot keni shansin te reflektoni dhe te masni mire mundesite dhe aftesite

Gaforrja

Nga sot punet do fillojne te jene ne pozicionin qe nje vij i ndan te fillojne te ecin mbrapsht. Kujdes te mos humbni gjithe situaten ne te ardhmen te gjerave qe keni aritur

Luani

Te gjithe ata qe sot jane pro jush neser mund te dalin e gjithe kundra. Kjo do ju veje ne nje pozite pak te veshtire ne lidhje me punen dhe ligjin

Virgjeresha

Sot do merrni lajme qe nuk do ju lejojne te perparaoni ne planet tuaja por as te ktheheni mbrapa Shfrytezojeni per te bere analizat e duhura ne lidhje me punen Jeta personale eshte pike nyje

Peshorja

Nese keni mundesi sot te shikoni apo kuptoni nese mund te ndermerni nje risk ne lidhje me karrieren eproret apo ceshtje te rendesishme ligjore Nga neser ka anullime ne shume ceshtje

Akrepi

Sot reflektoni ne menyren se cfare pretendoni nga te tjeret ne ceshtje te rendesishme dhe sa duhet te zgjeroheni ne planin e biznesit apo marredhenieve

Shigjetari

Perfitoni shpirterisht dhe merrni energji ne diten e sotme Mesazhet qe do ju japi dita do ju ndihmojne te largoni nje person me ndikim te keq dhe qe nuk ju do vertete

Bricjapi

Mund te prisni ne heshtje dhe te perqendruar se kush do jete sulmi i rradhes ne nje partneritet pune Mund te merrni mesazhe nga e kaluara dhe te perfitoni nga eksperienca juaj

Ujori

Disa ceshtje te perditeshmerise qe ju kane stresuar ka ardhur momenti ti sqaroni ot ndoshta duhet te beni parapergatitejen per te lejuar humbjen ne emer te fitores

Peshqit

Do durroni edhe pak sa tju mbushet mendja sot qe duhet te ketheheni tek nje person i dashur qe keni kohe qe e keni lene pas dore

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending