Connect with us

Aktualitet

Ja bene burrave 8 me 2/ Keto jane VAJZAT VIP qe mbajten mbiemrin e tyre pas marteses

Published

on

Jemi mesuar nga tradita se pas martese ishte domosdoshmeri qe vajza te marre mbiemrin e partnerit.

Disa personazhe te njohur per publikin na kane bere te ndryshojme mendim per kete ceshtje pasi ata kane ruajtur emrin dhe mbiemrin me te cilin i ka njohur publiku shqiptar prej vitesh.

Edhe pas martese apo lindjes se femijes se pare ata kane zgjedhur te mos e ndryshojne ne asnje moment emrin e tyre artistik.

Ne muajin shtator te vitit 2017 , Marina Vjollca kurorezoi dashurine me partnerin e saj, Getoar Selimi. Nuk e dime se si qendron mbiemri ne pasaporte,por bukuroshja e ekranit per publikun ka vendosur te mbetej me te njejtin mbiemer.

Ndersa ne muajin qershor te vitit 2018, Jona Spahiu i dha fund beqarise, duke kurorezuar dashurine me partnerin e saj, Frenkli Ymeraj. Pak muaj me vone Jona u be nene per here te pare me nje djale por, moderatorja ruajti te njejtin emer per ndjekesit e saj.

Ne shtatotor te 2014-es Nora Istrefi u martua duke i dhene keshtu fund lidhjes se saj shumevjeçare dhe te bukur me Robert Berishen por per publikun vazhdonte te njihej me mbiemrin e saj.

Edhe Xhensila Myrtezaj pas marteses me aktorin e njohur te humorit Besart Kallaku nuk pati asnje ndryshim nga emri qe e kishin therritur deri ne ate moment.

Ne nje ceremoni mjaft speciale ne shtator te vitit 2013 Aurela Gace kurorezon dashurine disavjeçare me partnerin e saj, Skerdin. Kengetarja energjike e skenes shqiptare vazhdon gjithashtu te njihet po njesoj per publikun.

Las Vegasi ishte vendi i celebrimit te Angela Martinit me partnerin e saj, Dragos Savulescu.

Diten e saj te marteses modelja u shfaq me nje fustan ngjyre te zi dhe mjaft provokuese.Edhe pas ketij momenti ajo vazhdon te kete te njejtin mbiemer.

Edhe Amarda Toska ka zgjedhur te mbaje mbiemrin e saj Toska dhe nuk ka zgjedhur ta nderroje ate ne Amarda Mamaqi.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending