Connect with us

Aktualitet

Do te keni kthim pas/ Astrologia Meri parashikon horoskopin javor 15-21 Qershor te detajuar per cdo shenje

Published

on

MERKURI I KUNDERT NGA DT 18 QERSHOR

2020 DHE PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR

MESAZHE KARMIKE

NE nje periudhe me shume ndikime planetare qe bombardojne jeten tone Merkuri kthehet ne rrugetim te kundert nga dt 18 Qershor deri ne 12 Korrik

Ky kthim mbara do filloj nga grada 14 e Gaforres dhe do mbrij deri ne graden 4

Interesant eshte fakti se Merkuri do jete shoqeruar ne kete rrugetim nga yjesia e qendrueshme Seiro

Nje Drite do ta shoqeroj mendimin ne kete rrugetim te kundert

Merkuri ne Gaforre tregon rikthimin e mendimeve tek e kaluara. Do perpiqemi te zgjidhim probleme te se kaluares. Kujtimet do na emocionojne dhe do na cojne ne udhetime te largeta me mendime

Merkuri i kundert mund te sjell veshtiresi ne jeten tine sociale
Shume ndikime karkime nga barra e gjerave te cilat i mbartin si ceshtje nga e kaluara te pazgjidhura por edhe nga energjia e jeteve te tjera

Ceshtjet familjare personat e afert te familjarizuar do fillojne te na preokupojne

Keqkuptime mesazhe nga e kaluara njerez qe rikthehen ne jeten tone do duhen patur kujdes

Kujtimet gjithashtu. Veshtiresi dhe pengesa do kete ne

1marveshje bashkepunime kontrata dhe vendime te rendesishme

2Shkembime tregetare

3mesazhet takimet udhetimet shkrimet

4Cdo gje qe ka lidhje me elektricitetin elektroniken makina kompjutera telefona

5Shkresa zyrtare

6perballje ligjore

Dashi

Kujdes me ceshtjet familjare dhe rikthim problemesh ne biznese familjare ndertime hotele bashkejetesa trashegimira dhe rithim te dikujt te afert nga e kaluara

Demi

Bashkepunime apo marreeveshje per bashkepunime me miq shoke apo jeta juaj sociale do marre nje kthim mbrapa Kujdes me marredheniet shoqerore dhe jeten errotike e mbleksur ne shoqeri

Binjaket

Ceshtje te rendesishme ngaterresash ne aspektin ekonomik apo ne jeten personale do shtrohen para jush Kujdes me shpenzimet dhe investimet

Gaforrja

Jeta juaj ne pergjithesi do komplikohet ne shume aspekte Ne komunikim do keni keqkuptime ne plane do keni kthim mbrapa dhe ne jeten personale rremuje

Luani

Ceshtje te ligjit apo te kundershtareve te fshehte do kthehen ne jeten tuaj Kujdes me punen apo me ndryshimet qe doni te beni pasi situatat komplikohen

Virgjeresha

Do ritheheni ne komunikim ne lidhje me nje person te rendesishem te afert apo me nje plan tuajin Por duhet te keni kujdes Ky rithim mund te jete ngatrresatr

Peshorja

Nje ceshtje e rendesishme karriere vjen perseri para jush por edhe nje perballje me epror apo me njerez te ligjit Ceshtje qe kane te bejne me jeten personale do shtyhen

Akrepi

Do jeni ne nje periudhe ku mund te rishikoni mundesite dhe horizontet tuaja dhe te rregulloni edhe nje here ato pune apo bashkepunime qe i keni lene pergjysem Ne jeten personale rikthehen shanset per sqarim

Shigjetari

Ceshtjet ekonomike apo te trashegimive rikthehen per tu zbatuar apo per tu plotesuar Ju duhet pak me shume qetesi psikologjike qe tu shkoni me rregull ngateresave ekonomike

Bricjapi

Ne fushen e bashkepunimeve marrveshjeve tregetise dhe jetes ne cift do filloj nje periudhe rregullimi te gabimeve nga e kaluara Kujdes me hapjet e reja

Ujori

Ju rikthehet nje mundesi e nje pune e cila ju ishte marre padrejtesisht nje vit me pare Por a duhet te jepni gjithcka kjo duhet per tu pare Nese ndjeheni mire fillojeni ne te kundert mos beni hapa te rinj

Peshqit

Ju keni rikthim te jetes suaj errotike fuqishem por me persona nga e kaluara te cilet e kane komplikuar jeten tuaj ose e kane zbukuruar Ky rithim ose nderq nje gabim te se jkaluares ose e bene me te madh gabimin

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending