Connect with us

Sot

Horoskopi javor 15-21 Qershor sipas Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Nuk pritet që kjo të jetë një javë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Do të keni probleme në aspektin profesional. Gjërat nuk do të shkojnë aspak mirë, shkak për këtë do të bëhet dhe padurimi juaj. Veproni me kujdes, sepse mund të bëni figurë të keqe në sy të kolegëve dhe eprorëve. Datat 15 dhe 16 qershor do të jenë ditët me fat të javës. Këtë javë do të renditeni në vend të 11-të.

Demi: Për këtë javë do të renditeni në vend të katërt. Urani, Saturni dhe Marsi ju sugjerojnë të mendoheni mirë përpara se të veproni. Do t’ju duhet të tregoheni strategjikë, sepse kjo nuk është periudha e duhur për t’u hedhur në veprim. Mendojeni mirë se çfarë lëvizjesh do të bëni në aspektin profesional, sepse kjo do të ndikojë në të ardhmen tuaj.

Binjakët: Fati do t’ju prijë këtë javë, sepse do të renditeni të tretët e zodiakut. Dielli do të largohet nga shenja juaj dhe ju do të mund të bëni projekte që prekin sferën sentimentale, edhe pse nuk ka ardhur ende momenti për t’ia komunikuar planet tuaja të dashurit të zemrës. Kalimi i Hënës në shenjën e Gaforres, do të ndikojë që të jeni më të mendueshëm se zakonisht.

Gaforrja: Shenja juaj do të renditet e pesta për këtë javë. Yjet ju këshillojnë që t’i besoni intuitës. Dielli do të kthehet nga shenja juaj dhe ajo që më parë ju dukej utopike, tani do t’ju duket më se e realizueshme. E enjtja do të jetë ditë me fat. Kalimi i Hënës në shenjën e Binjakëve do të ndikojë për mirë dhe për ju. Ditën e diel do të merrni një përgjigje pozitive që ka lidhje me punën.

Luani: Për këtë javë ju takon vendi i gjashtë. Gjithçka do të shkojë më së miri në aspektin financiar, sepse Hëna dhe Marsi do të kthehen në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj. Sido që të jetë, duhet të bëni kujdes me shpenzimet, në mënyrë që t’u paraprini problemeve më vonë. Marsi mund të ndikojë që të bëni veprime impulsive, por sigurohuni që ta keni ju kontrollin në dorë.

Virgjëresha: Nuk pritet që kjo të jetë një javë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje, sepse këtë herë ju takon vendi i 12-të. Do të jenë fëmijët tuaj ata që më së shumti do t’ju hapin probleme. Ata me rebelizmin që i karakterizon janë më të prirur që të shkelin rregullat që ju keni vendosur. Një bisedë e sinqertë me ta do të ishte shumë e frytshme dhe do të vendoste pikat mbi “i”.

Peshorja: Pritet që kjo të jetë një javë e qetë dhe mjaft pozitive. Shenja juaj do të renditet në vendin e parë. Gjithçka do të shkojë mirë në marrëdhëniet me të tjerët. Do ta keni të lehtë për t’i bindur të gjithë me argumentet tuaja. Datat 19 dhe 20 qershor do të jenë ditë me fat. Edhe marrëdhënia në çift pritet që të jetë e mirë. Vetëm bëni kujdes si shpreheni ditën e diel, për të mos lënduar dikë.

Akrepi: Pritet që kjo të jetë një javë me ulje e ngritje. Jo më kot këtë herë do të renditeni në vendin e dhjetë. Bëni kujdes që të mos bini në pesimizëm apo të mos entuziazmoheni së tepërmi. Ju takon ju të ruani ekuilibrat. Nëse do të tregoni këmbënguljen e duhur, me siguri që do t’u bëni ballë të papriturave. Me pak durim gjithçka do të kalojë.

Shigjetari: Do të keni këto ditë një gjendje të zymtë shpirtërore dhe prandaj shenja juaj do të renditet në vend të nëntë. Kjo nuk do të kalojë pa u vënë re nga të tjerët. Shkak për këtë do të bëhet edhe periudha e pastabilizuar që po përjetojmë. Gjithsesi do të bënit mirë të reagonit, sidomos tani që Saturni është i kthyer nga shenja e Ujorit, sepse më pas gjithçka do të bëhej më e vështirë për ju në aspektin profesional.

Bricjapi: Në aspektin profesional gjithçka do të shkojë më së miri. Duket se asgjë nuk do t’ju trembë, as xhelozia apo bërrylat në vendin tuaj të punës. Do të jetë gjithsesi një javë e lodhshme, ku mbase do t’ju duhet të punoni dhe ditën e diel, sidomos ata që kanë një aktivitet privat. Më pak entuziastë do të jenë ata që punojnë në varësinë e dikujt, sepse do të ndihen të kufizuar. Për këtë javë ju takon vendi i shtatë.

Ujori: Pritet që kjo të jetë një javë e mbarë dhe shenja juaj do të renditet në vend të dytë. Pas disa ulje-ngritjesh në marrëdhënien tuaj, partneri do të jetë më në fund entuziast dhe mes jush do të mbretërojë pasioni. Në aspektin profesional e hëna dhe e marta nuk do të jenë ditë pozitive, prandaj është e këshillueshme të mos bini pre e provokimeve të eprorëve apo kolegëve.

Peshqit: Shenja juaj do të renditet këtë javë në vendin e tetë. Do t’ju duhet të bëheni më praktikë, sepse disa çështje profesionale të mbartura nga javët e kaluara tashmë kërkojnë vëmendjen tuaj. Duhet patjetër t’u jepni zgjidhje, përpara se të jetë tepër vonë. Dashuria këto ditë do të kalojë në plan të dytë, sidomos ditën e mërkurë dhe të enjte, ku mendjen do ta keni tjetërkund

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: Your Domain Name

  2. Pingback: best carding stuff

  3. Pingback: Bassetti Bettwäsche Auslaufmodelle kaufen

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: sbo

  6. Pingback: nova88

  7. Pingback: ตัดกราม

  8. Pingback: 이천눈썹

  9. Pingback: chiappa rhino 40ds

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending