Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 15-21 QERSHOR i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Nëse keni lindur në shenjën e Dashit, keni një javë plot angazhime përpara. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të planifikoni gjithçka paraprakisht. Mundohuni të përdorni çdo situatë ose mundësi të re në mënyrën më të mirë për ju. Suksesi juaj këtë javë mund të arrihet vetëm përmes një organizimi të mirë nga ana juaj.

Kini kujdes se çfarë vendimesh merrni këtë javë dhe çfarë premtimesh ju merrni. Shmangni vetëbesimin. Përdorni tendencat e favorshme të javës për t’u përqëndruar në përmbushjen e emërimeve të humbura ose të vonuara.

Demi

Nëse keni lindur në shenjën e Demit, do të lindë një mundësi e re për ju këtë javë. Mund të shfaqet pasi të merrni një lajm të mirë (të favorshëm) që do të ketë lidhje me një mik apo person të afërt me ju.

Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të zgjidhur një problem që ju ka sjellë tensione ose ankth në javët e fundit. Ajo që do të arrini në këtë plan do të jetë më shumë nga sa prisnit. Do të jetë e rëndësishme të shihni gabimet tuaja dhe lëshimet tuaja në këtë situatë për të mos përsëritur ato në të ardhmen.

Binjakët

Nëse keni lindur në shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni pritshmëri për ngjarje të ndryshme, zhvillimin e të cilave do të ndiqni nga afër. Ju do të keni më shumë të ngjarë të dëshmoni ngjarjet e javës sesa pjesëmarrësit e drejtpërdrejtë.

Prania, vendimet ose veprimet e një gruaje (të afërm, mik, koleg) do të provokojnë ngjarje ose vendime në jetën tuaj. Ata mund të takohen me mosmiratimin tuaj në fillim, por nëse jeni të durueshëm, do të zbuloni se këto gjëra kanë kuptim.

Gaforrja

Nëse keni lindur në shenjën e Gaforres, keni një javë përpara jush që do të favorizojë udhëtimin në lidhje me zhvillimin e kontakteve të vjetra dhe të reja me njerëz nga lokalitete të ndryshme. Do keni një dëshirë për një javë aktive shoqërore.

Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për të organizuar dhe përgatitur për një udhëtim të ardhshëm, veçanërisht nëse është jashtë vendit ose duke qëndruar diku për një qëndrim më të gjatë. Këtë javë do të keni besim se do të keni mundësi të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë për ta bërë këtë.

Luani

Gjatë javës, bëni gjërat një nga një për tu përgatitur mendërisht dhe fizikisht për një ngarkesë më të madhe pune në të ardhmen e afërt. Merrni më shumë kohë për aktivitete dhe mbledhje të këndshme me njerëz nga të cilët keni diçka për të mësuar, diçka për të folur dhe diçka për të ndarë.

Virgjëresha

Nëse keni lindur në shenjën e Virgjëreshës, keni një javë përpara vetes në të cilën do të angazhoheni për vendime ose ndryshime të rëndësishme. Mos kini frikë nga gjërat e reja në jetën tuaj.

Jini të durueshëm, ndërtoni gjëra të reja në jetën tuaj duke iu përshtatur ndryshimeve të reja ku jetoni ose punoni. Ky është procesi juaj evolucionar, kështu që mos shkoni kundër tij. Java do të jetë një zhvillim i favorshëm i çështjeve gjyqësore ose ligjore.

Peshorja

Nëse keni lindur në shenjën e Peshores, këtë javë vështirësitë në jetën tuaj nuk duhet t’ju trembin ose ndalin veprimet tuaja. Përshtatuni sa më shpejt që të jetë e mundur me ndryshimet ose rrethanat e reja në jetën tuaj. Planet tuaja po ecin në drejtimin e duhur, pavarësisht pengesave që duhet të kaloni.

Akrepi

Nëse keni lindur në shenjën e Akrepit, këtë javë do të duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt atë. Kjo javë nuk është për të humbur kohë duke menduar per gjera qe nuk do t’ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë një kaos të padëshiruar në jetën tuaj këtë javë.

Problemet, aty ku ndodhin, do të vijnë për shkak të mungesës së veprimit aktiv nga ana juaj. Kjo javë mund të jetë shumë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga shpejtësia e veprimeve tuaja, në kapjen e shanseve që do të lindin.

Shigjetari

Nëse keni lindur në shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të keni shqetësime të ndryshme që lidhen me punën ose jetën tuaj personale. Ju mund t’i kushtoni shumë më tepër rëndësi disa prej frikave ose përvojave tuaja. Në këtë mënyrë ju do të krijoni siklet emocionale për njerëzit përreth jush.Këtë javë do të përjetoni një sërë ngjarjesh të pritura dhe të papritura që lidhen me udhëtimet. Kontaktet tuaja personale ose profesionale jashtë vendit ose me të huajt do të kenë një zhvillim të mirë.

Bricjapi

Nëse keni lindur në shenjën e Bricjapit, këtë javë do t’ju ​​surprizojë me fat ose një shans të lidhur me diçka që do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj të ardhshëm. Surprizat do të jenë padyshim të këndshme, veçanërisht nëse jeni të gatshëm të shfrytëzoni këtë mundësi të re. Kjo javë sjell mundësi për të rifilluar njohuritë e harruara ose marrëdhëniet e prishura.

Ujori

Nëse keni lindur në shenjën e Ujorit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përqendroheni në zbatimin e përgjegjshëm të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të lindin gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe ju do të duhet të përdorni mirë ato.Kjo do të jetë një javë e mbarë për organizimin e zbatimit të planeve të rëndësishme, për të cilat do të përqendroheni në disa muajt e ardhshëm të vitit. Java ka një ngjarje ose incident të pakëndshëm që përfshin një person në rrethin tuaj të miqve, fqinjëve ose kolegëve.

Peshqit

Nëse keni lindur në shenjën e Peshqve, keni një javë përpara jush që do të keni mundësinë për të arritur rezultate konkrete në punën ose karrierën tuaj. Bëni gati për një javë punë të vështirë dhe shpenzoni më pak kohë për argëtim. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të jeni në gjendje të realizoni planet tuaja në lidhje me shtëpinë tuaj ose pronën që posedoni. Gjatë javës, disa prej jush do të ndryshojnë marrëdhëniet tuaja profesionale me kolegët ose klientët për shkak të rrethanave të ndryshme në jetën e tyre ose mënyrat e punës.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending