Connect with us

Aktualitet

HOROSKOPI javor 15-21 QERSHOR i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Nëse keni lindur në shenjën e Dashit, keni një javë plot angazhime përpara. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të planifikoni gjithçka paraprakisht. Mundohuni të përdorni çdo situatë ose mundësi të re në mënyrën më të mirë për ju. Suksesi juaj këtë javë mund të arrihet vetëm përmes një organizimi të mirë nga ana juaj.

Kini kujdes se çfarë vendimesh merrni këtë javë dhe çfarë premtimesh ju merrni. Shmangni vetëbesimin. Përdorni tendencat e favorshme të javës për t’u përqëndruar në përmbushjen e emërimeve të humbura ose të vonuara.

Demi

Nëse keni lindur në shenjën e Demit, do të lindë një mundësi e re për ju këtë javë. Mund të shfaqet pasi të merrni një lajm të mirë (të favorshëm) që do të ketë lidhje me një mik apo person të afërt me ju.

Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të zgjidhur një problem që ju ka sjellë tensione ose ankth në javët e fundit. Ajo që do të arrini në këtë plan do të jetë më shumë nga sa prisnit. Do të jetë e rëndësishme të shihni gabimet tuaja dhe lëshimet tuaja në këtë situatë për të mos përsëritur ato në të ardhmen.

Binjakët

Nëse keni lindur në shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni pritshmëri për ngjarje të ndryshme, zhvillimin e të cilave do të ndiqni nga afër. Ju do të keni më shumë të ngjarë të dëshmoni ngjarjet e javës sesa pjesëmarrësit e drejtpërdrejtë.

Prania, vendimet ose veprimet e një gruaje (të afërm, mik, koleg) do të provokojnë ngjarje ose vendime në jetën tuaj. Ata mund të takohen me mosmiratimin tuaj në fillim, por nëse jeni të durueshëm, do të zbuloni se këto gjëra kanë kuptim.

Gaforrja

Nëse keni lindur në shenjën e Gaforres, keni një javë përpara jush që do të favorizojë udhëtimin në lidhje me zhvillimin e kontakteve të vjetra dhe të reja me njerëz nga lokalitete të ndryshme. Do keni një dëshirë për një javë aktive shoqërore.

Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për të organizuar dhe përgatitur për një udhëtim të ardhshëm, veçanërisht nëse është jashtë vendit ose duke qëndruar diku për një qëndrim më të gjatë. Këtë javë do të keni besim se do të keni mundësi të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë për ta bërë këtë.

Luani

Gjatë javës, bëni gjërat një nga një për tu përgatitur mendërisht dhe fizikisht për një ngarkesë më të madhe pune në të ardhmen e afërt. Merrni më shumë kohë për aktivitete dhe mbledhje të këndshme me njerëz nga të cilët keni diçka për të mësuar, diçka për të folur dhe diçka për të ndarë.

Virgjëresha

Nëse keni lindur në shenjën e Virgjëreshës, keni një javë përpara vetes në të cilën do të angazhoheni për vendime ose ndryshime të rëndësishme. Mos kini frikë nga gjërat e reja në jetën tuaj.

Jini të durueshëm, ndërtoni gjëra të reja në jetën tuaj duke iu përshtatur ndryshimeve të reja ku jetoni ose punoni. Ky është procesi juaj evolucionar, kështu që mos shkoni kundër tij. Java do të jetë një zhvillim i favorshëm i çështjeve gjyqësore ose ligjore.

Peshorja

Nëse keni lindur në shenjën e Peshores, këtë javë vështirësitë në jetën tuaj nuk duhet t’ju trembin ose ndalin veprimet tuaja. Përshtatuni sa më shpejt që të jetë e mundur me ndryshimet ose rrethanat e reja në jetën tuaj. Planet tuaja po ecin në drejtimin e duhur, pavarësisht pengesave që duhet të kaloni.

Akrepi

Nëse keni lindur në shenjën e Akrepit, këtë javë do të duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt atë. Kjo javë nuk është për të humbur kohë duke menduar per gjera qe nuk do t’ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë një kaos të padëshiruar në jetën tuaj këtë javë.

Problemet, aty ku ndodhin, do të vijnë për shkak të mungesës së veprimit aktiv nga ana juaj. Kjo javë mund të jetë shumë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga shpejtësia e veprimeve tuaja, në kapjen e shanseve që do të lindin.

Shigjetari

Nëse keni lindur në shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të keni shqetësime të ndryshme që lidhen me punën ose jetën tuaj personale. Ju mund t’i kushtoni shumë më tepër rëndësi disa prej frikave ose përvojave tuaja. Në këtë mënyrë ju do të krijoni siklet emocionale për njerëzit përreth jush.Këtë javë do të përjetoni një sërë ngjarjesh të pritura dhe të papritura që lidhen me udhëtimet. Kontaktet tuaja personale ose profesionale jashtë vendit ose me të huajt do të kenë një zhvillim të mirë.

Bricjapi

Nëse keni lindur në shenjën e Bricjapit, këtë javë do t’ju ​​surprizojë me fat ose një shans të lidhur me diçka që do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj të ardhshëm. Surprizat do të jenë padyshim të këndshme, veçanërisht nëse jeni të gatshëm të shfrytëzoni këtë mundësi të re. Kjo javë sjell mundësi për të rifilluar njohuritë e harruara ose marrëdhëniet e prishura.

Ujori

Nëse keni lindur në shenjën e Ujorit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përqendroheni në zbatimin e përgjegjshëm të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të lindin gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe ju do të duhet të përdorni mirë ato.Kjo do të jetë një javë e mbarë për organizimin e zbatimit të planeve të rëndësishme, për të cilat do të përqendroheni në disa muajt e ardhshëm të vitit. Java ka një ngjarje ose incident të pakëndshëm që përfshin një person në rrethin tuaj të miqve, fqinjëve ose kolegëve.

Peshqit

Nëse keni lindur në shenjën e Peshqve, keni një javë përpara jush që do të keni mundësinë për të arritur rezultate konkrete në punën ose karrierën tuaj. Bëni gati për një javë punë të vështirë dhe shpenzoni më pak kohë për argëtim. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të jeni në gjendje të realizoni planet tuaja në lidhje me shtëpinë tuaj ose pronën që posedoni. Gjatë javës, disa prej jush do të ndryshojnë marrëdhëniet tuaja profesionale me kolegët ose klientët për shkak të rrethanave të ndryshme në jetën e tyre ose mënyrat e punës.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: สล็อตแตกง่าย

  2. Pingback: buy cz guns USA online

  3. Pingback: บาคาร่า ขั้นต่ำ 5 บาท

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending