Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje takim qe e keni pritur/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

REALIZIM NE DASHURI

E Premte dite e Aferdites dhe Dielli ne Binjak takohet me asteroidin Freia
Freia eshte nje perendi e rendesishme Femerore

Mund te cilesohet si Perendesha Aferdita ne disa kultura popullore te tjera. Eshte cilesuar edhe si ana femerore e Diellit

E Premte ne Anglisht pra Friday vjen nga Freyja ‘s Day Freyja eshte cilesuar edhe si perendesha e Pjellorise

Asteroidis Freyja me fuqine dhe dashurine e madhe na lejone te lu ftojme per te fituar ate qe deshirojme dhe pasionoheme dhe qe ja vlen

Kombinimi i sotem na ndihmon te duam ne menyre te shendetshme fushishem dhe me sinqeritet

Dashi

Sot keni mundesi te shprehni me shume dashuri te sinqerte dhe te keni nevoj per te marre dashuri te sinqerte Kjo dite mund tju realizoj kete deshire Nje takim fatlum ju pret

Demi

Do jeni te lumtur sot me idene se nese te tjeret do kene dasurine e tyre ju do keni parate tuaja Pra gjithseicili ate qe do me te vertete

Binjaket

Personalisht sot do rrezatoni mundesi qe te jeni pjellor ne ide dhe ne mundesi te ndryshme per te rregulluar jeten personale dhe per inisiativa bashkepunimesh

Gaforrja

Nje lidhje e fshehte dhe nje ndjenje e fshehte do marri perpmasa te paperballueshme per ju dhe kjo do beje te deklaroni ndjenjat tuaja te vertetea

Luani

Nje dite e bukur kjo per jeten tuaj dhe nje njohje shume te rendesishme e cila do behet pjese e jetes tuaj errotike dhe ecurise ne gjera te sigurta e te verteta

Virgjeresha

Kjo dite do ju jap me shume mundesi te shikoni punen tuaj te perparoj dhe te merni vleresime dhe nje ngritje te sigurt ne detyre Gjithsesi duhet te ruani stilin dhe joshjen tuaj

Peshorja

Nje kontakt ne largesi me dike qe e keni deshiruar do perparoj ne nje dimension shume shpirteror dhe errotik duke ju dhene mundesine te lidheni apo te rregulloni jeten tuaj

Akrepi

Nje ceshtje e rendesishme ekonomike do ndihmohet tek ju por edhe pasioni juaj per te dhene me te miren do jete forca kryesore ne kapercimin e pengesave

Shigjetari

Sot eshte dite e perkryer per te bere nje deklarate dashurie partnerit apo partneres tuaj dhe pse jo ti premtoni nje martese nese nuk e keni bere

Bricjapi

Do njifni dike qe lidhet me punen tuaj apo ne nje udhetim pune qe mund tju ndryshoj jeten dhe tju beje te mendoni se fati po ju troket ne dere

Ujori

Dashuria do jete per ju privilegj dhe detyrim Eshte dita ku vertet do arrini cdo gje qe deshironi sinqerisht ne jeten tuaj errotike

Peshqit

Eshte dita te tregoni afrimitet dhe dashuri me te afermit apo me shtepine tuaj Gjithsesi nje njohje apo bashkejete e mire ne planin personal do jete e favorizuar

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending