Connect with us

Aktualitet

I harruan festat luksoze/ Keta jane VIPAT shqiptar qe i festuan ditelindjen ne kushte karantine

Published

on

Gjate diteve kur vendi ishte ne karantine disa prej personazheve te famshem te showbiz-it shqiptar kishin ditelindjen. Ata arriten ta kalon shume bukur ditelindjen edhe pse nuk munden te organizonin festa apo te takonin njerezit e tyre te dashur.

Jonida Maliqi e festoi ditelindjen e saj ne shtepi. Kengetarja postoi disa foto nga momentet e fryrjes se qirinjve me nje torte te krijuar ne kushte shtepie. Ajo u suprizua nga njerezit e zemres dhe falenderoi mikeshat per surprizen.

Bashkeshorti i kengetares Anjeza Shahini se fundmi festoi ditelindjen. Ne disa foto te publikuara Anjeza e uroi bashkeshortin me keto fjale: “Dashnia ime dhe e Torit sot ka ditelindjen. E çfare mund ti lutem Zotit per me shume, perveçse te na i mbaj ate dreq “sy te keq” dhe covid-19 laaaarg”.

Diten e ditelindjes se tij Altin Sulku u be per here te dyte baba. Altini shkruajti ne nje foto te postuar te vogelushes se porsalindur, se kjo ishte dhurata me e bukur.

“2 gezime ne nje dite,perveç ditelindjes time qe kisha sot dhe ma zbukuruat ju dhe me shume me urimet tuaja, sot i madhi Zot me beri baba per her te dyte dhe nuk kishte dhurate me te bukur per mua ne kte ditelindje. Mire se erdhe prane nesh Arla jone e vogel Zoti te bekofte”

Ne diten e lindjes se tij Ermal Mamaqi na tregoi tregoi takimin prekes me prinderit e tij te cilet nuk i perqafonte dot. Aktori dhe producenti shkoi ne shkoi ne shtepine e prinderve dhe i la nje torte tek dera.
Ai zbriti disa prej shkalleve dhe i foli nga larg per te respektuar distancimin social si mase e marre nga qeveria per parandalimin e Koronavirusit. Ermali shprehet “Une prita te shkoj ne makine qe te nxjerr lotet”.

Kengetarja shume e dashur per publikun Eneda Tarifa ,festoi gjithashtu ditelindjen se fundmi.

Ishte vajza e saj Aria ajo qe e suprizoj kengetaren. Ajo i kendoi kengen e ditelindjes nepermjet notave ne piano.

Ne kushtet e karantines si mase parandaluese ndaj koronavirusit edhe vajza e kengetarit Besnik Qaka ka festuar ditelindjen e saj te dyte ne shtepi.

Me ane te nje video ne Instagram Besniku se bashku me bashkeshorten i kenduan vogelushes kengen e ditelindjes.

Ai e shoqeroi kete video me nje mesazh sensibilizues ku bashkengjitur saj shkruante : “Rri ne shtepi”.

Gjate kesaj periudhe edhe Rosela Gjylbegu kishte ditelindjen. Ajo mori nje surprize nga moderatoret te cilet i kenduan kengen e ditelindjes gjate lidhjes me “Skype” per emisionin “Shqiperia live”.

Ndersa Hueyda El Sayed ne ditelindjen e saj u vesh dhe u rregullua per te bere nje xhiro brenda shtepise. Ajo e tregoi kete permes nje video te postuar ne Instagram duke shkaktuar te qeshura me humroin e saj.

Ditelindjes e saj Morena Taraku e festoi ne shtepine e saj ne Turqi. Ne mesnate Morena ndezi fishekzjarre dhe festoi me mikeshat. Ajo postoi shume foto nga ditelindja e saj ne shtepi ku shfaqej tavolina e mbushur me ushqime, shampanje, dhuata e buqeta me lule.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: DotNek

  2. Pingback: Glo Carts

  3. Pingback: buy cz guns USA online

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending