Connect with us

Sot

Do te merrni nje dore te mire lekesh/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te surpizohet

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Yjet nuk do ju lënë aspak të qetë gjatë kësaj dite dhe do ju nxitin për çdo veprim që do bëni. Urani do ndikojë negativisht në jetën tuaj në çift. Do keni shumë mosmarrëveshje dhe zënka të forta prandaj bëni kujdes me fjalët që do thoni. Nëse ju beqarët doni të bëni për vete dikë qe iu pëlqen prej kohësh tregohuni vetvetja dhe mos bëni asgjë false. Duket se do keni përmirësime të furishme këtë javë dhe do iu duket se gjithçka do ndodhë si me magji. Në punë duhet të mendoheni mirë para se të hidhni çdo hap. Një gabim i vogël mund t’ua prishë planet. Falë influencës së mirë planetare financat do fillojnë të stabilizohen. Hiqni ndonjë lek mënjanë nëse do iu jepet mundësia.

Demi

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Lërini pas krahëve konservatorizmat gjatë kësaj dite dhe luftoni për ta bërë jetën tuaj sa më të mirë. Nuk keni për t’u penduar. Ju të dashuruarit do keni disa mosmarrëveshje të vogla me partnerin tuaj, por nuk do ndodhë asgjë për t’u shqetësuar. Komunikimi do jetë ai që do zgjidhë gjithçka. Ju beqarët do keni thjesht disa takime pa asnjë interes, pasi personi i duhur do të shfaqet pas disa kohësh. Sipas Dritare.net, në punë do hidhni hapa me tej dhe do kaloni në një stad tjetër. Do iu komplimentojnë të gjithë për arritjet dhe do jeni më krenarë për veten. Plutoni do ndikojë pozitivisht tek sektori i financave dhe do iu ndihmojë të kryeni transaksione të rëndësishme.

Binjakët

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Gjatë kësaj dite, nëse i bëni gjërat me dëshirë të mirë dhe nëse keni durim gjithçka do ju realizohet më së miri. Nëse keni një lidhje shtojini dozat e fantazisë dhe do e shihni që ambienti do fillojë të ngrohet. Nga ana e tij partneri do tregohet më i kuptueshëm dhe më tolerant. Nëse jeni beqarë që besoni tek dashuria me shikim të parë do mund ta përjetoni vetë këtë emocion. Në punë duhet t’iu dilni përballë problemeve dhe jo t’iu fshiheni. Vetëm në këtë mënyrë do i kaloni ato dhe do merrni drejtimin drejt suksesit. Do keni fat me financat. Buxhet do përmirësohet ndjeshëm dhe do mund të hiqni disa lek mënjanë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Sot do jeni të arsyeshëm dhe tej mase të disiplinuar. Do veproni me korrektësi në çdo fushë dhe do ja dilni mbanë në çdo gjë. Për ju që keni një lidhje, kjo do jetë një ditë shumë e mirë. Marsi do iu mbështesë t’ia kaloni sa më bukur dhe pasioni do ju pushtojë shpesh. Mos u bëni pafund kërkues sepse më pas mund të lindin edhe konflikte të vogla. Ju beqarët nuk do keni shumë fat gjatë ditës së sotme kështu që për të hequr mendjen merruni më mirë me diçka tjetër. Në punë do keni arritje të mëdha dhe mund të merrni propozime të reja nëse jeni në fushën ushtarake ose policore. Nëse jo do keni një ditë të zakonshme, por jo problematike. Me financat do tregoheni të matur dhe kjo do iu ndihmojë që situata të mbetet e kënaqshme.

Luani

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Urani do ju bëjë alergjikë ndaj kritikave gjatë kësaj dite dhe në disa momente mund të futeni në debate më të tjerët. Nëse keni një lidhje gjërat nuk do ju ecin më së miri. Debatet do jenë të vazhdueshme e madje edhe për gjëra elementare e pa rëndësi për të ardhmen. Kokëfortësia do jetë një nga defektet tuaja më të mëdha. Ju beqaret do jeni shumë të pavendosur kur bëhet fjalë për personin ideal. Do keni një takim, por vazhdimin do e keni vetë në dorë. Në punë mundet të ndërmerrni edhe ndonjë rrezik, por duhet të jeni të ndërgjegjshëm për pasojat që mund të vijnë. Financat do jenë të qëndrueshme.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Imagjinata juaj do jetë edhe më e zhvilluar gjatë kësaj dite, por duke qenë edhe të ndjeshëm ndonjë kritikë e vogël do ju bëjë të humbisni besimin tek vetja. Nëse keni një lidhje dhe mundoheni me shpirt të rregulloni marrëdhënien me partnerin do mund të arrini atje ku dëshironi. Dita duket premtuese. Ju beqarët do jeni shumë selektivë në dashuri dhe askush nga ata që do takoni nuk do iu pëlqejë për të filluar një histori. Në punë do keni aftësi shumë të mira menaxhuese dhe nuk do ndaleni përballë asnjë lloj sfide. Në planin financiar shmangni marrjen e vendimeve të pamenduara sepse do pendoheni shumë shpejt. Mundohuni të vendosni ekuilibër.

Peshorja

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Në tërësi do jetë Hëna dhe Plutoni që do ua zbukurojnë ditën sot dhe do vendosin ekuilibrin perfekt. Jeta sentimentale do shkojë më së miri për ju që jeni në një lidhje. Partneri do iu mbështesë edhe në jetën profesionale që të keni arritje të mëdha. Ju beqarët do njiheni me persona mjaft joshës. Nëse dikush kërkon diçka më tepër mos e humbni mundësinë. Në punë, energjia që do iu japë planetët do ju shtojë për shkoni edhe më larg dhe ta forconi pozicionin tuaj. Do i arrini objektivat që i kishit vënë vetes dhe do ndiheni më të qetë. Sipas Dritare.net, buxhetin duhet ta menaxhoni me më shumë seriozitet nëse nuk doni të keni problem të mëdha. Ju i keni të gjitha aftësitë.

Akrepi

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Gjatë kësaj dite do jeni shumë të sjellshëm dhe tejet realistë. Gjithçka do ju shkojë mirë dhe do ndiheni të kënaqur. Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj do jetë më e animuar. Do i shprehni më tepër ndjenjat dhe do i sqaroni edhe keqkuptimet që keni pasur. Nëse jeni beqarë ka shumë gjasa të njiheni me dikë gjatë një ceremonie fejese apo dasme. Para se të krijoni ndonjë lidhje njihuni mirë me personin që do takoni. Në punë do iu jepen më tepër përgjegjësi. Nëse përqendroheni pak më tepër tek ambiciet tuaja do mund t’ia dilni pa kurrfarë problemi. Asnjë planet nuk do ndikojë tek financat sot kështu që tregohuni të arsyeshëm me shpenzimet.

Shigjetari

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Hëna do ju bëjë shumë më diplomatë dhe tolerantë gjatë kësaj dite. Nga ana tjetër do luftoni fort me çdo lloj forme për të arritur atje ku dëshironi. Jupiteri, planeti i lumturisë do influencojë në jetën tuaj në çift dhe do mund të shijoni një ditë plot bashkëpunim. Për ju beqarët ky planet do jetë i mrekullueshëm. Ai do ju sjellë si dhuratë një takim shumë të rëndësishëm, i cili mund të shndërrohet shumë shpejt në një lidhje serioze. Në punë, të gjitha projektet që keni ndërmarrë do ecin në rrugën e duhur. Nuk do ju mungojë frymëzimi për asnjë çast. Për sa iu përket financave, kjo do jetë një nga ditët më të rëndësishme për të përmirësuar situatën.

Bricjapi

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Shpirti juaj i konkurrencës do nxitet edhe më shumë nga planetët sot. Do doni të jeni kampionët në çdo gjë dhe ndonjëherë mund të bëni gabime. Për ju të dashuruarit, lidhja me partnerin pritet të forcohet edhe më tepër, por në disa momente karakteri juaj pasionant mund të dalë jashtë kontrollit dhe mund të nxitë dyshime tek ai. Nëse jeni vetëm do keni një dëshirë shumë të madhe të bini në dashuri. Kujdes, nëse tërhiqeni së tepërmi nga dikush qe nuk është i lire, mos hidhni asnjë hap më tej sepse do vuani gjatë. Në punë duhet të keni më shumë guxim dhe të provoni edhe gjëra për të cilat mund të mos jeni plotësisht të bindur. Edhe po nuk ja dolët nuk ka asgjë katastrofike. Financat do kenë probleme prandaj duhet bërë shumë kujdes.

Ujori

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Do jeni shumë të palogjikshëm gjatë kësaj dite dhe shpesh nuk do mendoheni mirë para se të veproni. Ka rrezik që gabimet të jenë të vazhdueshme dhe mund t’iu shtojnë dhimbjen e kokës. Jeta dashurore për çiftet do marrë një kthesë kaotike. Mos prisni që gjërat të përkeqësohen fare për të reaguar. Mos merrni as vendime të rëndësishme sot sepse nesër do të pendoheni. As ju beqarët nuk do keni një ditë të qetë. Qëndroni më mirë vetëm sesa pranë një personi që nuk është për ju. Në punë më mirë prisni edhe pak para se të ndërmerrni iniciativa dhe të filloni projekte te reja. Ekuilibri financiar rrezikon të prishet dhe ju mund të keni disa probleme me buxhetin.

Peshqit

Horoskopi i datës 10 qershor 2020

Herë pas here mund të vuani edhe nga kompleksi i inferioritetit sot, por ata që keni pranë do bëjnë çmos t’iu tregojnë të kundërtën. Nëse doni të bëni diçka, thjesht mos u ndalni. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëheni gati për një ditë përgjithësisht harmonike. Marsi, planeti i dëshirës do të influencojë sektorin e dashurisë dhe do shtojë sensualitetin. Do kaloni edhe momente plot pasion. Ju beqarët do keni fat në jetën sentimentale edhe pse do kaloni një ditë pak të vështirë. Në punë duke punuar në ekip do arrini rezultate edhe më të larta nga më parë. Ka pak mundësi që me pak më shumë mbështetje kalohen edhe sfidat e vështira. Në planin financiar duhet të jeni më të matur. Mos bëni investime të mëdha sepse mund të lindin probleme afatgjata.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending