Connect with us

Magazina

Dashuria nuk njeh moshe/ Keto jane VAJZAT VIP qe i kane te dashurit disa vite me te vegjel se vetja

Published

on

Asnje nga ne nuk e di se si dhe sa do te zgjase nje histori dashurie. Per secilin prej nesh deshira eshte e madhe per nje dashuri perrallash ku ‘ata jetojne te lumtur pergjithmone’.

Vjen nje moment ku me gjithe ngjyrat qe ka nje martese apo marredhenie dashurie qe eshte ndertuar vite apo dekada me radhe nuk funksionon me. Zgjidhja me e mire e nje rasti te tille eshte ndarja.

Shume prej vajzave te njohura te ekranit kane lene pas nje martese apo marrdhenie duke u perballur me divorcin. Vajzat e showbiz-it kane vazhduar jeten me nje dashuri te re, partner te ri.

Per koncidence, zhgenjimi duket se i hodhi Jonida Maliqin ,Arbana Osmanin, Bora Zemanin, Teuta Krasniqin, apo edhe Dua Lipen ne krahet e meshkujve te cilet jane vite me te rinje se ato.

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj

Per moderatoren ikonike te Top Channel, ne fillim te ketij viti mediat online perhapen me shpejtesi lajmin se i ka dhene fund marteses me bashkeshortin e saj prej 16 vitesh me Ardit Keron, me te cilin ka nje djale.

Nje tjeter lajm vetem pak jave me vone doli ne ‘dritare’ nga jeta private e Arbanes. Ajo duket se po shijon nje romance me regjisorin e programit “Dua te te bej te lumtur”. Ne te njejten dite me 7 maj, cifti festone bashke ditelindjen dhe kjo eshte nje rastesi shume e bukur per ata. Eduarti eshte kater vite me i vogel, ai eshte 33 vjec ndersa Arbana 37 vjece.

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj

Ndarja e kengetares Jonida Maliqi dhe biznesmenit Gent Prizreni, me te cilin kengetarja kishte nje lidhje 17 vjeçare ishte nje tjeter divorc qe ‘tronditi’ portalet. Vetem tre vite nga divorci Jondida eshte e qete ne krahet aktorit te humorit Romeo Veshaj.

Per dyshen prej muajsh qarkullojne zera se jane ne nje lidhje por edhe ata vete e kane pranuar ne forma indirekte. Nje diference te madhe ka Jonida me partnerin e saj te ri, ajo eshte 36 vjece ndersa Veshaj eshte vetem 23 vjeç. Diferenca e moshes nuk e ka penguar aspak çiftin te shijojne romancen e tyre. Dhe fundja mire bejne!

Bora Zemani dhe Donald Veshaj

Duket se edhe ‘fati’ binjakut tjeter ishte te dashurohej me nje vajze me te madhe ne moshe se ai. Bukuroshja qe i ka rrembyer zemren Donaldit eshte Bora . Moderatojra eshte 28 vjece ndersa aktori 23 vjeç.

Teuta Krasniqi dhe Adonis Morina

Me kengetarin Blero Muharremi, aktorja kosovare Teuta Krasniqi i dha fund marteses pese vite me pare. Por u be publik lajmi pak jave me vone se Teuta kishte nisur nje romance me ate qe sot eshte bashkeshorti i saj Adonis Morina. Ndersa duket se marredhenia e tyre shkon shkelqyeshem ,trajneri i fitnesit eshte pak vite me i vogel se Teuta.

Dua Lipa dhe Awar Hadid

Dua Lipa e krijoi lidhjen e re ‘me shpejtesine e eres’ . Artistja nga Kosova u hodh ne krahet e nje tjeter partneri, vetem pak dite pas ndarjes nga partneri me te cilin kishte disa vite lidhje. Partneri i saj i ri eshte Anwar, vellai i modeleve te famshme Gigi dhe
Bella Hadid.

Dua ka 4 vite diference ne moshe duke qene se ai eshte 20 vjeç.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending