Connect with us

Magazina

Mos beni numra me lekuren/ Ja cfare duhet te beni cdo nate perpara se te flini

Published

on

Per te pasur nje fytyre te paster dhe te shkelqyeshme çdo mengjes,jane disa keshilla qe duhet t’i aplikosh cdo mbremje. Eshte e rendesishme per te respektuar disa rregulla çdo nate pasi lekura e fytyres eshte shume e ndjeshme.

Keshillat qe ne do ju tregojme jane keto:

Pastro duart ne fillim

Keshillohet sapun antibakterial. Nje numer bakteresh behen shkak per te qarkulluar edhe ne fytyre, nese duart nuk jane te pastra.

Grimin pastroje me pambuk.

Qe te kesh nje fytyre shume te paster grimi duhet te pastrohet me pambuk.

Fytyren lajeni me uje te ngrohte

Poret mbyllen nese e lan fytyren me uje te ftohte. Ndaj pastrimi nuk mund te jete i thelle. Keshillohet uje i vaket pasi edhe ai shume e ngrohte e thane lekuren.

Perdor produktin per pastrim

Me levizje rrethore me mollezat e gishtave dhe vetem me nje pike nga produkti i pastrimit bej edhe nje masazh duke ndihmuar qarkullimin e gj akut ne fytyre.

Pastro grimin e syve

Me produktin e pastrimin te fytyres perdore edhe per pastrimin e syve nese ka mbetur rimeli apo lapsi qe mund te shkaktoje irritime per syrin tuaj.

Perdor nje peshqir te paster

Ideal per te fshire lehtesisht fytyren eshte nje peshqir i lagur dhe i bute.Fillo nga balli, hunda, mjekra dhe faqet. Qellimi eshte vetem te heqesh qelizat e vdekura , ndaj mos perdore force.

Shpelaje fytyren

Tani shpelaje fytyren me uje te ftohte. Me fshije serish lehte me peshqir per ta hequr dhe thare lageshtiren nga fytyra.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ”XING” me fustanin 3000 euro/ Kujt i shkon me shume veshja?

Published

on

Kengetarja e njohur Jonida Maliqi terhoqi vemendjen e te gjitheve teksa shfaqej me nje fustan te gjate ngjyre bezhe.

Jonida e kishte kombinar mjaft bukur me nje grim minimalist dhe me floket e kapur.

Gjithashtu fustani i nxirrte ne pah format e saj trupore.
Kengetarja e njohur e zgjodhi ta vishte kete fustan ne nje nga episode e emisionit ‘ADC’.

Por edhe Nora Istrefi ne nje nga fotot e postuara ne ‘Instagram’ u shfaq e veshur me po te njejtin fustan. Ajo duket shume elegante teksa e ka kombinuar me vathet me po te njejten ngjyre dhe me floket e leshuar me onde.

Kjo nuk eshte hera e pare ku personazhet e njohur te showbiz-it kane bere ‘xing’ duke zgjedhur te njejten veshje ne daljet e tyre televizive apo ne fotot e postuara.

Vajzat kane zgjedhur t’a kombinojne ne menyren e tyre por krahasimet asnjehere nuk mungojne.

Po ju si mendoni, kujt i shkon me shume?

Continue Reading

Magazina

Beri feste te madhe per ditelindje dhe u gjobit/ Reagon per here te pare Bes Kallaku pas asaj qe ndodhi

Published

on

Aktori shumë i dashur për publikun, Bes Kallaku dy ditë më parë festoi ditëlindjen me një festë të veçantë ku mblodhi familjarët e miqtë.

Mirëpo pas kësaj feste, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njoftoi se aktori Bes Kallaku të ftuarit dhe pronari i lokalit janë gjobitur, si rrjedhojë e shkeljes së masave të Koronavirusit.

Ndaj pronarit të lokalit është marrë masa administrative 1.000.000 lekë, ndërsa 30 të ftuarit janë gjobitur. Gjithashtu 6 punonjës të policisë janë pezulluar nga puna për moskryerje të kontrollit të territorit.

Pas këtij lajmi, Besi ka reaguar me një postim në Instastory ku shfaqet krah biznesmenit Nar Koka dhe shkruan me humor: Faleminderit që ishe edhe ti i pranishëm tek ditëlindja ime. Mos ma harroni këtë shokun. Ky do paguajë edhe gjobën e Ijes”.

Continue Reading

Magazina

‘Kur qesh dhe ti me keto dhemb si qen’/ Arbana kapet me komentuesen dhe i kthen pergjigjen e zgjuar

Published

on

Moderatorja e njohur Arbana Osmani u be nene per here te dyte me nje rreth nje muaj me pare. Ajo dhe parneri i saj, Eduart Grishaj vendosen t’a pagezonin me emrin e vecante, Diell.

Arbana eshte shume aktive ne rrjetet sociale ku vazhdimisht poston foto nga perditshmeria e saj. Pak kohe me pare ajo ka publikuar nje foto teksa ishte me djalin e saj Jonin prane nje akuariumi gjigand.

Ndersa ne foton tjeter, moderatorja e njohur shfaqet me kapelen e te birit ne koke dhe mjaft e qeshur. Nje ndjekese ka reaguar keq pikerisht nga buzeqeshja e Arbanes. Moderatorja e ka publikuar kete foto ne te cilen duket edhe komenti negativ i ndjekeses.

“Kur qesh dhe ti me keto dhembe si qen, s’e di d.m.th”, shkruan ndjekesja.

Arbana i eshte pergjigjur menjehere duke i shkruajtur: “Kurre nuk do te ndaloj se qeshur, me fal.”

“Por pavaresisht ndonjeres qe duhet per hudher, kam ndjekesit me te sjellshem ne bote”, shkruan moderatorja ne nje tjeter foto te publikuar duke buzeqeshur.

Continue Reading

Trending