Connect with us

Magazina

Horoskopi javor 8-14 QERSHOR nga Paolo Fox, kjo eshte shenja qe e presin surpriza te bukura

Published

on

Dashi

Siç tregon dhe horoskopi i Paolo Fox, javën e ardhshme do të dëshironi të merrni disa konfirmime në lidhje me çështjet personale. Drejtojuni personave të përfshirë direkt dhe flisni pa frikë. Venusi në favor të shenjës tuaj do të mbështesë jetën tuaj të dashurisë. Në punë jeni duke u rikuperuar nga viti i kaluar, por do t’ju duhet akoma ca kohë për të zgjidhur plotësisht problemet.

Demi

Vera e ardhshme do të jetë shumë premtuese , nëse keni një projekt apo diçka të rëndësishme për të realizuar: përfitoni nga ajo. Në frontin e punës, mos e kufizoni veten. Nëse ka diçka për të ndryshuar, bëjeni pa vonesë.

Binjakët

Ka një periudhë shumë me fat në të cilën do të gjeni energji për të shitur. Sipas Paolo Fox, do të lini pas edhe tensionin që ju ka torturuar ditët e fundit. Ka shumë projekte në që janë në proces, por kërkon kohë për t’i zbatuar ato. Mundohuni të qëndroni të qetë përballë pengesave dhe të pushoni më shumë.

Gaforrja

Ju jeni në portat e një jave mjaft të lodhshme , veçanërisht në lidhje me punën. Nëse gjatë rrugës hasni probleme, do të duhet të përpiqeni të përshtateni sa më shumë që të jetë e mundur. Saturni në kundërshtim nuk lejon shumë shtrirje. Në dashuri dikush po e mban këmbën në dy këpucë.

Luani

Siç tregon dhe horoskopi i Paolo Fox, Jupiteri do të jetë në anën tuaj javën e ardhshme. Do të shihni efektet më të dukshme nga korriku deri në shtator. Dashuria vazhdon me vela të plota. Beqarët mund të mbështeten në bashkësinë e yjeve për të bërë takime të reja .

Virgjëresha

Duhet kujdes, pasi me një qiell si ky do të jetë e lehtë të biesh në tundimin për të drejtuar gishtin tek partneri. Përpiquni të mos përzieni tensionin e punës në marrëdhënie. Ndoshta së shpejti do të merrni përgjigjen që keni pritur.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox paralajmëron një përmirësim të vogël , veçanërisht në dashuri. Edhe në frontin e punës, diçka po fillon të lëvizë. Mes të martës dhe të mërkurës duhet të bëni një propozim.

Akrepi

Me Venusin më në fund të favorshëm, javën tjetër mund të rikuperoni energji . Për më tepër, Marsi dhe Mërkuri ju ndihmojnë të zgjidhni çështjet e punës. Yjet ju ftojnë, megjithatë, t’i kushtoni vëmendje financave tuaja. Nuk do të jetë një nga javët më të mira tuajat.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox, jeni i angazhuar në një marrëdhënie shumë të rëndësishme romantike . Edhe nëse jeni një djalë që ju pëlqen të mbani dy lidhje, marrëdhënia në të cilën jeni të përfshirë në këto momente po ju merr shumë kohë.

Bricjapi

Një javë mjaft neutrale është përpara, duhet të filloni projekte të reja, të kërkoni stimuj të rinj! Edhe dashuria nuk do t’ju sjellë befasi të mëdha. Nëse keni një marrëdhënie konfliktuale, nuk priten përmirësime. Marrëdhëniet e ngurta nuk do të tronditen. Mundohuni të mos jeni shumë kritikë në punë.

Ujori

Shijoni ndjenjën e lirisë që do t’ju japë kjo javë, sepse ajo që vijon do të jetë më problematike dhe kaotike. Siç shpjegon Paolo Fox, ju do të dëshironit të ndryshoni rutinën tuaj, por dëshira për ndryshim mund të zmbrapset. Bëj kujdes!

Peshqit

Javën e ardhshme do të duhet të përdorni kujdesin më të madh në dashuri, ka probleme që nuk tejkalohen. Ndoshta do të ishte e përshtatshme për të marrë guxim dhe të bëni një zgjedhje përfundimtare, veçanërisht nëse nuk mund të rimerrni harmoninë e së kaluarës./CNA.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Te forta per femijet/ Ja kush jane 13 super MAMAT VIP qe po i rrisin femijet te vetme

Published

on

By

Jo gjithmonë marrëdhënia mes dy personave funksionon siç duhet dhe për arsye nga më të ndryshmet, çiftet marrin vendimin për t’u ndarë, megjithëse mes tyre mund të ketë fëmijë.

Pavarësisht ndarjes, nënave u duhet të bëhen të forta për fëmijët e të vazhdojnë jetën të vetme, duke u kthyer në heroina që përballen vetëm me çdo vështirësi.

Xing sjell sot për ju 13 super nënat e showbizit shqiptar, që e kanë vazhduar jetën pas ndarjes të vetme me fëmijët e tyre.

Fjolla Morina

Fjolla Morina është nënë e dy vajzave, Lediana dhe Alaya, baballarët e të cilave ka preferuar t’i mbajë larg syrit të publikut.

Megjithatë, sherri me babain e Alayas, Kushtrim Gecin, bëri bujë të madhe në media dhe kudo u përhap lajmi se Fjolla i dha fund marrëdhënies vetëm 2 muaj pas ardhjes në jetë të vogëlushes. Tashmë Fjolla është single dhe në profilin e saj në Instagram tregon se kalon shumë kohë me vajzat e saj.

Bora Zemani

Dy vite më parë, moderatorja e njohur Bora Zemani i dha fund marrëdhënies së saj me dj-n e njohur Vin Velin, me të cilin ka një djalë të quajtur Arbor.

Adrola Dushi

Dy vite më parë, bëri bujë të madhe në media lajmi i ndarjes së modeles së njohur, Adrola Dushit, me partnerin e saj, Adis Patushin. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Troi dhe kanë treguar se bëhen gjithmonë bashkë kur bëhet djalë për Troin.

Jonida Maliqi

Një vit më parë bëri bujë të madhe divorci i këngëtares Jonida Maliqi nga bashkëshorti, Gent Prizreni. Artistja dhe biznesmeni i dhanë fund martesës 17-vjeçare, ndërkohë që janë prindër të një djali të quajtur Dan.

Eneda Tarifa

Në janar të vitit të kaluar, këngëtarja e njohur Eneda Tarifa i dha fund martesës 18-vjeçare me partnerin Erjon Zaloshnja. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Aria.

Graciela Pashaj

Këngëtarja Graciela Pashaj, e njohur si ish-bashkëshortja e Stines, u nda me këtë të fundit në dhjetor të vitit 2018. Ishte Stine ai që lajmëroi ndarjen nëpërmjet një statusi, duke treguar se ruanin ende respekt mes tyre. Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Estia, transmeton “Xing.al”.

Anjeza Branka

Në vitin 2009, këngëtarja Anjeza Branka deklaroi publikisht ndarjen nga partneri, Leonard Kodheli, me të cilin ka një djalë të quajtur Leanzo.

Hygerta Sako

6 vite më parë, prezantuesja e njohur sportive, Hygerta Sako, i dha fund martesës me biznesmenin Artur Aligjoni, me të cilin ka një vajzë të quajtur Anais.

Ingrit Gjoni

Pas një lidhjeje 9-vjeçare dashurie e cila pasoi me bashkëjetesë, Ingrit Gjoni humbi partnerin e saj, biznesmenin me origjinë nga Shkodra, Arian Selimin. Prej lidhjes së tyre erdhi në jetë një vajzë që u pagëzua me emrin Coco Antonel.

Erjona Sulejmani

Pas 2 vitesh martesë, në nëntor të vitit 2017, modelja Erjona Sulejmani dhe futbollisti Blerim Xhemaili i dhanë fund lidhjes së tyre. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Luan.

Xhesika Ndoj

Në moshën 23-vjeçare, Xhesika Ndoj u bë nënë e një vajze nga lidhja e saj me të dashurin, identitetin e të cilit e ka mbajtur të fshehtë nga publiku. Megjithëse ai nuk e dëshironte një fëmijë, Xhesika ishte e vendosur t’a sillte në jetë vajzën, të cilën po e rrit e vetme, pasi zbuloi se partneri i saj kishte një familje tjetër dhe i dha fund gjithçkaje mes tyre.

Grida Duma

Në mars të këtij viti, ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, u divorcua nga bashkëshorti Ilir Shqina, pas një martese 21-vjeçare. Çifti janë prindër të një djali të quajtur Darjel.

Alberie Hadërgjonaj

Në moshën 15-vjeçare, këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj u martua me Mentor Hadërgjonaj, me të cilin ka dy vajza, Agnesa dhe Anxhelina. Megjithatë, marrëdhënia e tyre përfundoi për shkak për problemeve të shumta dhe tashmë çifti ruan një marrëdhënie korrekte.

Eli Fara

Këngëtarja e njohur Eli Fara i dha fund martesës me bashkëshortin Lul Kapurani kur vajza e tyre, Marina, ishte vetëm disa muajshe. Marina mban mbiemrin e të atit dhe ligjërisht në gjendjen civile është regjistruar me emrin Roxhensa Kapurani.

Hueyda El Saied

Në nëntor të vitit 2017, Hueyda El Saied i dha fund martesës me francezin Michael Tamisier, me të cilin ka një djalë të quajtur Gabriel

Continue Reading

Magazina

Xhensila dhe Ajka bejne ”XING” me njera tjetren/ Mami dhe bija vishen njelloj dhe duken kaq bukur

Published

on

By

Kengetarja e nohur Xhensila Myrtezaj eshte munduar ta mbaje sa me larg syrit te mediave vogelushen e saj Ajka. Ajo eshte treguar gjithmone shume e kujdesshme dhe rastet kur kemi pare ndonje foto te Ajkes jane te rralla

Kohet e fundit, Xhensila ka publikuar me shpesh foto me te voglen e saj dhe na ka kenaqur syrin.
Ajka eshte bere nje zonjush e vogel e cila rritet cdo dite e me shume.

Kengetarja e njohur na ka dhene dozen e sheqerit teksa ka publikuar nje foto me te bijen.
Krah pozes se tyre qe na dha kaq pozivitet sot, Xhensila shkrua: “Shoqja me e mire e mamit.Ajka qumeshtorja”.

Ato shfaqen te veshura njesoj teksa jane duke perqafuar njera-tjetren. Xhensila ka treguar shpesh sesa shume e ka ndryshuar Ajka jeten e saj.

Pak kohe me pare,kengetarja e njohur beri dhe nje tatuazh shume te vecante dedikuar se bijes.

Continue Reading

Magazina

Bieta Sulo ben ”XING” me veshjen/ Keto jane xhinset qe ajo nuk i heq nga trupi

Published

on

Moderatorja e njohur Bieta Sulo eshte nje figure e rendesishme ne ‘Top Chanel’.Ajo eshte ne trasmetim cdo pasdite me emsionin e saj ‘Ftese ne 5’.

Perpos angazhimeve te shumta Bieta eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj. Ne cdo foto apo video te publikuar moderatorja shfaqet e kuruar deri ne detaje.

Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet e veshur sportive me nje bluze shumengjyreshe, me xhinse dhe atleta sportive.

Keto xhinse nuk ishin aspak te panjohura per ndjekesit e moderatres. Vetem pak kohe me pare, Bieta ka publikuar foto me po te njejtat xhinse.

Me sa duket moderatores i pelqejne shume dhe ndihet shume rehat me to.

Per Bieten nuk qenka aspak problem qe te postoj foto me te njejten veshje!

Continue Reading

Trending