Connect with us

Aktualitet

Mjaft me me blerje te kota/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Published

on

Per te pergatitur kremin kunder rrudhave ju duhen keta perberes:

2 luge vazeline

1 luge çaji mjalte

1 e verdhe veze

1 luge gjelle vaj ulliri (ose bajame)

Pergatitja:

Ne fillim ne nje ene filloni te ngrohni vazelinen per disa minuta.Kur vaelina te kete filluar te jete bere e lengsheme, hiqni nga nxehetesia qe e keni vendosur dhe me pas aty shtoni te gjithe perberesit e tjere te permendur me larte. Derisa te fitohet nje krem i bute dhe homogjen i perziejini mire perberesit me nje shpatull ose luge druri.

Pasi te keni arritur rezultatin e deshiruar ,kremi kunder rrudhave eshte gati te perdoret!

Vazelina per nje kohe shume te gjate eshte perdorur per te zbutur lekuren por kombinimi me mjaltin, te verdhe veze dhe vaj do te keni shume perfitime te jashtezakonshme per fytyren ne nje kohe shume te shkurter .
Njollat e shkaktuara nga mosha, ndotja, dielli ,ky krem eshte ne gjendje t’i eleminoje.

Nje tjeter veti e tij eshte qe te te eliminoj qelizat e vdekura, te rikuperoj elasticitetin dhe butesine e tyre.
Pra ai ndihmon ne eliminimin e papersosmerive dhe rinovimin e lekures.

Aplikimi dhe keshilla

Qe ne aplikim e pare do te vini re ndryshimet e para ne lekuren tuaj. Ky krem vepron thellesisht ne lekure me nje efekt ngritjeje te menjehershme, sheruese dhe e qendrueshme per nje kohe te gjate.

Kremi mund te aplikohet ne zonen perreth syve, qafes dhe dekoltese. Aplikojeni ne fytyre ne mengjes dhe ne mbremje, derisa te perthithet plotesisht, me levizje rrethore dhe ta lini te pakten 30 minuta. Lekuren fshijeni me nje lecke te lagur.

Nese deshironi mund t’a mbani edhe ne frigorifer , larg nxehtesise dhe ne nje kuti kozmetike te mbyllur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending