Connect with us

Sot

Nuk gjeten rehat ne martesen e pare/ Keta jane VIPAT shqiptar qe lumturine e gjeten per here te dyte

Published

on

45% e martesave te para sipas nje studimi jane te destinuara te deshtojne. Eshte me fat ai i cili nuk ben pjese ne kete perqindje.

Studimi thote : “ciftet nuk shkojne drejt marteses se dyte pa u menduar mire, por peshojne mire te mirat e te keqijat”. Ndaj te tjeret e kane gjetur lumturine ne martesen e dyte.
Shume jane njerezit e ndryshem qe u ndodh kjo , por mes tyre ka dhe VIP-a qe jane martuar dy here. Se cilet jane ata po e tregojme me poshte:

Tuna

Nje martese qe beri buje ne media e qe dyshja e festuan me nje dasme madheshtore ishte ajo e kengetares Tuna ne 2010 me biznesmenin Rilind Reka.

Tuna dhe Rilindi u ndane nje vit me pas pasi vete kengetarja ne nje interviste deklaroi se ata te dy kishin shume mospajtime.

Martesen e dyte kengetarja zgjodhi te mos bente buje por gjithcka u zbulua nga mediat. Tuna u martua serish ne janar te vitit 2017 me Patris Berishen. Ata kane lindur nje djale dhe kane krijuar nje familje te lumtur.

Alban Dudushi

Me te cilen ka edhe nje vazje ,moderatori i njohur vite me pare ka qene i martuar me aktoren Nigda Dako. Pas 8 vitesh martese ,Albani dhe Nigda ndahen.

Moderataore si Albani eshte bashkeshortja e dyte,pra Bieta Sulo. Ata nga martesa sollen ne jete nje djale.

Silva Baltadori

Silva Baltadori ,sipermarrja e njohur eshte martuar dy here.
Martesen e dyte Silva e deklaroi publikisht pasi per te paren nuk dihet shume.

Tani ajo eshte shprehur se ndihet shume e lumtur krah inxhinierit hollandez Heijneman.

Valon Behrami

Pas 12 vitesh bashke ,futbollisti shqipar u nda nga bashkeshortja e tij Elena Bonzanni . Nga martesa e tyre cifti ka dy vajza.

Behrami u martua per here te dyte, me skiatoren zvicerane Lara Gut pak muaj me vone.

Gena

Dy here gjithashtu eshte martuar edhe kengetari shume i dashur per publikun.

Martesa e tij e pare ka ndodhur shume vite me pare dhe nga ajo martese Gena ka dy vajza.
Ai sot sic ka treguar ka 10 vite me Lorenen me te cilen ka rene ne dashuri me shikim te pare.

Edi Rama

Aktorja e mirenjohur Matilda Makocin ka qen bashkeshortja e pare e kryeministrit.

Ne kohen kur ishte pedagog ne Akademine e Arteve dhe piktor i njohur, aktorja bukuroshe ja rrembeu zemren Rames. Rama dhe Makoçi u ndane ne vitin 1991 dhe fryt i dashurise se tyre eshte djali i tyre Gregor.
Me Linda Bashen ,deklaroi se do martohej per here te dyte Rama ne vitin 2010. Ishte kryefjala e mediava dasma e tyre aso kohe me 500 te ftuar. Nga martesa e Lindes dhe Rames erdhi ne jete djali i tyre Zaho.

Fatos Nano

Martesa e pare ishte ne moshen 24 vjecare 24-vjeçare me vajzen te cilen e njohu ne gjimanz , Rexhina Fatollin. Nga kjo martese linden dy femije Sokoli dhe Edene .Cifti u divorcua ne vitin 2001 pas 27 vitesh martese.

Ne vitin 2002 Nano u martua serish me Xhoana Nanon. Fryte i dashurise se tyre eshte nje djale, Klajdi.

Kastro Zizo

Jola Parapani eshte bashkeshortja e pare e Kastros. Nga kjo martese erdhi ne jete nje djale i cili quhet Dankani. Ne vitin 2010 per shkak se Kastros iu publikuan disa foto ku shfaqej duke kercyer me nje brune, ata i dhane fund martese se tyre.
Me Erleta Hotin eshte martesa e dyte e kengetarit me te cilen ka nje vajze.

Inva Mula

Me kengetarin Pirro Cako ka qene martesa e pare e sopranos. Ata kane nje djale nga kjo martese. Nje ndarje qe beri buje asokohe, Inva dhe Pirro u ndane ne vitin 2009.

Sopranoja u martua per here te dyte me biznesmenin e njohur Ethem Ramadani,10 vite me pare. Nga kjo martese ata kane nje vajze.

Eduard Selami dhe Ilva Tare

Me ish-Miss-in Pegi Vreto, ish-kryetari i PD-se, Eduard Selami ka qene i martuar vite me pare.Nga martesa e tyre ata kane tre femije.

Ndersa Ilva Tare ka qene e martuar me jordanezin Majd Nuri Shafiq. Ilva nga bashkeshorti u nda ne vitin 2008. Sot Eduardi dhe Ilva jane te martuar dhe prinder te dy femijeve.

Edona Llalloshi

Vite me pare, kengetarja e njohur nga Kosova ka qene e martuar.
Edona deklaroi ndarjen pasi kjo martese nuk funksionoi. Gazmend Fejzullahun eshte bashkeshorti i ri me te cilin ne vitin 2010 Edona u shfaq ne publik . Çifti jane prinder te dy femijeve.

Jehona Sopi

Me vellain e Teuta Selimit, Agronin ka qene dikur e martuar kengetarja. Por kjo martese shkoi drejt divorcit.Jehona me te cilin ka nje vajze eshte e martuar prej vitesh me Lavdim Koshutoven.

Sabri Fejzullahu

Sabriu ka qene i martuar me nje tjeter grua, identiteti i te ciles nuk eshte bere i ditur. Me pas ai u martua me bashkeshorten e disa viteve e qe eshte e njohur per publikun, Neren.

Ai tregon se ndarja nga gruaja e pare ka qene shpetim dhe ka dy femije nga martesa e pare dhe dy femije me gruan e dyte, Neren.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: buy liquid lsd vials online for sale overnight delivery in usa canada uk https://thepsychedelics.net

  2. Pingback: Firearms For sale online

  3. Pingback: Esport

  4. Pingback: คาสิโนออนไลน์เว็บตรง

  5. Pingback: Curvy_model Chaturbate

  6. Pingback: แทงบอลออนไลน์

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending