Connect with us

Magazina

Nuk gjeten dot cuna shqiptar/ Keto jane VAJZAT VIP qe u dashuruan dhe martuan me te huaj

Published

on

Dashuria nuk njeh fe,as moshe dhe as kombesi. Ajo thjesht lind dhe ndjek rrugen e saj.Nuk mund ta programosh dhe as ta kontrollosh.

Dashuria nese eshte e forte i reziston te gjithave por ndonjehere ajo ne nje rruge qe shpeshhere kataluptohet dhe bie pre e lojerave te zemres e as mendjes.

Te ndan vetem nje hap nga kurorezimi ne martese kur mendon se ke gjetur njeriun e zemres. Jo me shqiptare..me shtetas te juaj kete jane VIP-at shqiptare qe kane lidhur kete martese.

Sam Nazarian dhe Emina Çunmulaj:

Emina vetem pak dite me pare tregoi publikisht se historia e saj e dashurise nuk kishte filluar ne menyren me romantike te mundshme. Ata kishin mendime te ndryshme per njeri tjetrin sepse bashkeshorti i saj mendonte se asaj i vinte era djathe, por ky nuk ishte nje problem per çiftin qe te kurorezonin dashurine e tyre ne martese ne 30 maj te 2015-es.

Ella Faria dhe Mia Soraya jane vajzat e biznesmenit bilioner dhe modeles se njohur.

Anjeza Shahini dhe Paul Edward Conolly:

Qe nga pjesemarrja e Anjezes ne Festivalin Evropian,edhe pse tani kane kaluar shume vite , ajo vazhdon te ruaje vendin e pare si perfaqesuesja me dinjitoze ne kete event.

Me 7 shtator 2015, ne nje ceremoni perrallash ne Toscana te Italise, kengetarja e njohur i dha fund beqarise me diplomatin anglez me 7 shtator 2015.

Çifti tani jeton ne Londer.

Lorik Cana dhe Monica Ercoli:

Kishte deshire te martohej me nje vajze shqiptare, por zemra nuk pyet per kombesi ,kishte deklaruar gjithmone ish-kapiteni legjendar i Kombetares Lorik Cana . Arkitekja italiane Monica Ercoli eshte ajo ku gjeti dashurine Loriku, me te cilen ka edhe nje djale: Glauk.

Me 27 qershor 2014, ne nje ceremoni ku moren pjese rreth 600 persona, futbollisti i shquar dhe vajza romane kurorezuan dashurine e tyre ne martese.

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayışman:

Lajmi i shtatzenise se bukuroshes shqiptare Almeda Abazi qarkulloi me shpjetesi, ne te gjitha portalet shqiptare dhe ato turke. Almeda vajza e njohur e ekranit e pohoi menjehere kete lajm.

Ajo u shpreh shume e lumtur dhe e bekuar per kete jete te re qe rritet brenda saj.

Ne 14 shkurt te vitit 2017, ne nje ceremoni intime ne nje tarrace ne Beverly Hills ish-Miss Shqiperia eshte martuar me aktorin e suksesshem Tolgahan Sayışman.

Armir Shahini dhe Rabea Wölk:

Ishte radha e Mirit te provonte emocionet e marteses, pas Dr.Florit dhe Landit, martesa e te cilit me Irisin perfundoi ne divorc. Ne nje ceremoni tejet intime ku ishte e pranishme edhe vajza e tyre 6-vjeçare Artisa, ai dhe Rabea i dhane fund beqarise. Miri ose siç e njohin te gjithe Xhikja, eshte vazhdimisht i pranishem ne Shqiperi me projektet muzikor edhe se cifti jeton ne Gjermani.

Kledi Kadiu dhe Charlotte Lazzari:

Duke lene pas ne Itali gjysmen tjeter te zemres, bashkeshorten e tij Charlotte dhe vajzen e tyre Lea,Kledit i duhej te marrte çdo jave avionin per te qene pjese e jurise se “Dance with me”.

Ne 28 qershor te ketij viti, ne nje ceremoni intime ku nuk munguan Napoloni dhe vallja e Pogonishtes, balerini dhe koreografi i njohur 44 vjeçar i dha fund beqarise me partneren 18 vite me te re.

Ilir Shaqiri dhe Emanuela Morini:

Nje tjeter emer i njohur i baletit shqiptar qe ka ndertuar nje karriere te suksesshme ne Itali eshte edhe Ilir Shaqiri.

Prej disa vitesh pjese e jurise se ”Dancing with the stars”, ku ne nje edicion edhe ka kercyer me vajzen e tij Emily por edhe Ish-konkurrenti i ”Amici” . Me 30.12.2002 me showgirl dhe aktoren Emanuela Morini balerini i njohur eshte martuar.

Aferdita Dreshaj dhe Jakub Kindl:

Modelja e njohur shqiptare dhe lojtari i hockey-t zgjodhen daten 29 qershor 2018 per t’u lidhur ne martese, edhe pse ata ishin ne nje lidhje afersisht 5 vjecare.

Pas propozimit romantik qe Aferdita mori vjet ne Prage erdhi dasma ekzotike ne Miami Beach. Me fustanin e bardhe gjate ceremonise se betimeve bukuroshja shqiptare dukej rrezellitese.

Anxhela Martini dhe Dragos Savulescu:

Keshtu do te shprehej modelja e njohur shqiptare “jeta jone eshte nje film dhe ne e jetojme ate si ta duam, me çmenduri dhe pa menduar per asgje . Anxhela Martini zgjodhi nje fustan transparent te zi dhe shume se ksi, ndryshe nga fustani i bardhe pompoz. Ajo publikoi foto te pazakonta dhe mahnitese te shkrepura gjate ceremonise.

Ne Las Vegas me 12 dhjetor 2017 ,ajo dhe milioneri rumun Dragos Savulescu i dha fund beqarise.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending