Connect with us

Aktualitet

Do filloni nje pune te re me shume fitime/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 6 DHE 7 QERSHOR 2020

SHPERTHIM EMOCIONESH

E shtune dhe e Djele dhe jemi nen ndikimin e henes se plote ne Shigjetar Nderkohe Urani ne Dem takohet me asteroidin Eros

Urani ne Dem eshte vala e ndjenjave ne nje faze permbysese te stabilitetit dhe sigurise

Asteroidi Eros shpreh fuqine e bashkimit erotik dhe madheshtin e momentit ku sakrifikojme gjithcka
Si nje ere e papritur na rremben nje emocion i forte qe na josh deri ne thellesi te shpirtit

Perfundimisht nuk do kete me situata gjysmake apo lidhje gjysmake si errotike si shoqerore as ashtu e as keshtu te gjitha keto si gjysma do shperbehen per ti hapur rruge dickaje te vertete dhe te mbushur me ndjenja e forta e emocion

Dashi

kete periudhe nuk duhet te merreni me ceshtje qe ju japin siguri dhe te lini pas dore ndjenjat dhe emocionet e nje jete te pasigurt por qe ju josh ne cdo moment

Demi

Ne shenjen tuaj do kete nje nderhyrje te bukur erotike ne kete periudhe qe do ju ndryshoj jeten ne planin personal Do jete dicka e re dhe shume moderne

Binjaket

Nese mendoni se nuk mund te jetoni hapur nje marredhenie lidhje apo nje emocion te forte tani ka ardhur momenti ta pranoni ju te paret pa e kundershtuar

Gaforret

Duket sikur jeta ju ka borxh nje surprize e cila do ta zbukuroj jeten tuaj me njohje te reja por edhe me nje perkushtim te ri qe do behet moto e jetes suaj Sidomos ne planin personal

Luani

Per ju jeta do kete nje surpirze ne lidhje me martesen apo nje vendim te fuqishem qe do merrni keto dite duke ju larguara situatave te dyshimta dhe lidhjejeve jo te plota

Virgjeresha

Do kontaktoni fuqishem dhe do dashuroheni me dike qe jeton large dhe qe do ju ndryshoj jeten ne shume aspekte Ne lidhje me udhetimet do keni perparesi

Peshorja

Nje ndjenje e forte apo nje joshje e forte do ju zgjoj nga dremtitja shumvjecare dhe do kerkoni ate emeocion qe do ju mbaj gjalle shpirterisht ne jeten personale

Akrepi

Do ndryshoj situataa ne fushen e bashkepunimeve Ata qe do bashkepunojne me ju duhet tju duan konkretisht dhe te jene vetem me ju te perkushtuar

Shigjetari

Do filloni nje pune te re pasi do keni nevojjen per emocione te reja dhe per njohej te reja te cilat do jene me afer jush ne cdo aspekt Puna dhe dashuria do shkojne bashke

Bricjapi

Ne dashuri do keni nje permbysje te asaj qe keni dyshuar dhe do perkushtoheni ploteshit ne nje marrdhenie e cila do behet kryesorja per ju dhe qellimi juaj

Ujori

Dashurine dhe emocionin do perpiqeni ta gjeni ne shtepine tuaj Do kerkoni nje perkushtim te plote dhe nje marrdhenie apo bashkejetese qe do ju jap ndjenje Mund te filloni nje marredhenie te re

Peshqit

Tani jeni ne fazen qe keni mbetur pa energjine e duhur ne planet apo komunikimet qe keni me njerzit perreth Por ndoshta dicka e re surprize ne jeten tuaj do ju zgjoj emeocionet

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending