Connect with us

Magazina

I kane qare operacionet plastike/ Keto jane 10 VAJAT VIP qe jane bere me te bukura nga nderhyrjet

Published

on

Qe vipat shqiptare te pranojne operacionet plastike eshte dicka shume po shume e pazakonte.

Mund te themi qe shume pak e pranojne,por shume prej vajzave te showbizit i jane nenshtruar te pakten nje here nje nderhyrje estetike. Me poshte po ju rendesin 10 prej tyre qe I kane pranuar keto operacione dhe ne fakt duket qe I kane qare

Nora Istrefi

“I kam fryre veç pak buzet”, ka pranuar Nora ne nje interviste.Kengetarja pohoi se buzet i kane dhene vertet nje pamje krejt tjeter.

2.Françeska Jaçe

Ajo e ka pranuar vete pak kohe me pare ne emisionin e Rudines qe operacioni qe ka ber nderhyrjen eshte ne hunde . “Isha e fiksuar, doja ta beja, por kisha edhe mish te huaj dhe vendosa. E kisha te nevojshme, por edhe fiksimi i moshes…”tha Franceska ne intervisten me moderatoren Rudina

3.Lori Hoxha

Ndryshe kete here pervecse e ka pranuar Lori na tregon edhe arsyen pse.Ajo tregon qe nuk do qe vajzat e vogla te mendojne se ajo eshte perfekte. Blogerja Lori duket vertete shume bukur por ende nuk e ka thene se çfare operacionesh plastike ka bere konkretisht.

Roza Lati

4.Me siguri e menduat qe edhe Roza Lati do te ishte pjese e kesaj liste. Roza duke qen nje tip i cilter dhe i sinqerte i ka pranuar nderhyrjet dhe madje ka njoftuar para se t’i nenshtrohej operacionit. Moderatorja e njohur ka bere hunden ,buzet, por dhe gjoksin.

5.Era Istrefi

Nje nder vajzat e tjera te showbizit qe i eshte nenshtruar operacioneve plastike eshte edhe Era Istrefi. Ajo ne nje interviste ne fillimet e karrieres se saj ka treguar se ka ber nderhyrje ne buze. Kohet e fundit po perflitet qe kengetarja ka bere edhe gjoksin.

6.Dafina Zeqiri

Kjo eshte e dukshme qe Dafina nuk ka te njejten pamje si vite me pare. Kjo eshte fale operacioneve plastike konfirmon kengetarja. Ajo ka treguar se i eshte nenshtruar kirurgjise plastike dhe ka bere gjoksin dhe hunden. Ne nje emission disa vite me pare. Dafina ka bere edhe buzet qe i kane dhene nje pamje tjeter dhe mund te themi edhe me te bukur.

7.Aurela Hoxha

Modelja ka pranuar qe ka bere vetem buzet dhe pse eshte perfolur shpesh se i eshte nenshtruar shume operacioneve plastike Çfaredo operacioni plastik te kete bere Aurela, ne duhet ta pranojme qe e ka ndryshuar shume dhe duket gjithmone edhe me mire.

8. Alberie Hadergjonaj

Koha kalon por Alberia mbetet nje nga femrat me te bukura shqiptare. Por kohet e fundit flitet se ka bere operacione plastike. Sezonin e kaluar e ftuar ne emisionin “Xing”. Alberie tha se i vetmi operacion qe ka bere eshte hunda. Ajo na tregon se eshte bere pishman per kete operacion.

9. Genta Ismajl

Te gjithe e zmadhojne Genta e zvogelon. “Me ka dhembur shume shpina”,tregoi kengetarja.Ajo eshte shprehur ne nje interviste se e ka zvogeluar gjoksin. Genta gjithashtu ka bere buzet dhe hunden.

10 Çiljeta Xhilaga

Nuk mund te harronim kengetaren e njohur ,e cila i habiti te gjithe pak kohe me pare kur tha se do te zvogelonte gjoksin. Kengetarja e zvogeloi gjoksin me 3 numra.

Por sido qe te jete me gjoks te madh, apo me te vogel, Çiljeta mbahet si nje prej vajzave me te bukura shqiptare.Tre vite me pare kengetarja ka bere gjithashtu edhe hunden.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending