Connect with us

Aktualitet

Eklipsi i ri sjell ndryshime drastike/ Astrologia Meri paralajmeron ndryshime drastike per kete shenje

Published

on

EKLIPSI I HENES NE SHITGJETAR DT 5 QERSHOR 2020

ANULLIME KARMIKE DHE KERKIME NE MJEGULL

Eklipsi behet i plote ne mbreme jet dat 5 Qershor

Ne graden 15 te Shigjetarit

Kryqi i shenjave te levizshme qe jane Binjak Virgjeresh Peshq dhe Shigjetar do ndikohen me se shumti

Te gjitha gjerat do duken te PAQENDRUESHME

Kundeshtimi qe i vjen nga Marsi ne Peshk tregon luften dhe friken Armikun e padukshem dhe rrezikun mjegullnajen qe na rrethon tradhetine dhe mashtrimin

Shigjetari shenja e perhapjes didaskalise lirise dhe horizonteve te reja i jep nje ngjyrim te vecante ketij eklipsi henor

Eklipsi na kujton se duhet te ndryshojme filozofine e jetes ideologji dhe ato qe besojme
Gjate ketyre diteve do kuptojme utopine dhe endrrat qe nuk kane vlere tradhetine dhe mashtrimin
Do dalin ne pah genjeshtrat apo fytyra e vertete e genjeshtert e personave qe kemi idealizuar apo e vetes sone

Dashi

Shenja juaj do perjetpj nje moment te fuqishem ndricimi ne lidhje me horizonte te reja mundesi te reja udhetime studime dhe kontakte te rendesishme Kujdes nga kundershtaret

Demi

Do hapet perpara jush e gjithe fushepamja e ceshtjeve ekonomike e personale qe kane qene te kushtezuara Ndoshta do fitoni gjithcka por ndoshta mund te jete thjesht nje enderr e bukur

Binjaket

Ne fuhen e marredhenieve do kete situata te fuqishme ndarje e sqarime por qe ne disa raste do ta keni kuptuar me veonese qe keni qebe mashtruar e tradhetuar apo anasjelltas

Gaforrja

Ceshtje te perditeshmerise dhe shendetit e punes do jene ne qender te vemendjes Duke ju kujtuar qe jo cdo pune apo veprimtari e kesaj periudhe eshte e duhura

Luani
Dashurite e medha meritojne momente te medha dhe funde te medha Perpiquni ti jepni fund me hijeshi nje marredhenie te genjeshter

Virgjeresha

Nje marredhenie familjare apo nje biznes familjar do kete nje lloj problemi apo do kuptoni nje mashtrim apo tradheti e cila ju ka bere te jetoni nje mashtrim

Peshorja

Nje ide e re dhe nje plan i ri por me mundesi dhe me nje filozifi te re do ju beje ta kaloni lumin e pengesave Perndryshe do jeni shume te zhgenjyer me veten

Akrepi

Nje ceshtje ekonomike duhet te permiresohe me patjeter Ka ardhur momenti te dini te manaxhoni me mire punet dhe mundesit apo talentet tuaja

Shigjetari

Eklips heneor ne shenjen tuaj dhe ju do perfaqesoni nje emocion te madh ne jeten tuaj dhe te te tjereve me prezencen apo bashkepunimet tuaja

Bricjapi

Shume psikologjikisht te mbyllur dhe melankolik do ju gjej eklipsi heneor Nuk eshte moneti te mbylleni por te frymezoheni dhe te deklaroni ndjenjat tuaja

Ujori

Jeta juaj sociale ka nevoj per nje reklamim dhe bum te madh Merreni kete mundesi me henen e plote ne Shigjetar dhe bejeni sukses

Peshqit

Karriera dhe jeta personale do ngrihen ne rangun e nje profeti te madh per ju Nderkohe besimi juaj duhet te ndryshoj qe ky profet te beje mrekulli

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: canik firearms

  2. Pingback: dotnek blog

  3. Pingback: https://savvysociety.co/powerful-success-quotes-you-need-to-achieve-your/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending