Connect with us

Magazina

Barkun te sheshte dhe trupin si modele/ Keto jane MAMAT VIP qe lindja e femijeve nuk i ndryshoi

Published

on

Shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.Por mund te themi qe edhe kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore.
Disa prej tyre mund t’iu kushtonte mungesa per nje kohe ne skene por pavaresisht kesaj kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe perkushtimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Krijimi i familjes kur je figure publike ,jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga cfare ke pasur me perpara.

Ndonese kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore, shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.

Pavaresisht asaj se mungesa per nje kohe ne skene disa prej tyre mund t’iu kushtonte, kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe angazhimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Por, te krijosh familje si nje figure publike, jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga ç’ke pasur.

Duke nisur nga fejesa, martesa, shtatzenia, lindja e deri tek ardhja ne forme, mediat roze se fundmi po i kushtojne vemendje te madhe ketyre ngjarjeve, qe konsiderohet te jete goxha me rendesi per yjet.

Ato qe te cilat fituan nje vemendje te madhe qysh nga lidhjet e tyre e deri tani ne piken kur jane bere nena jane Adelina Tahiri, Loredana Zefi, Elita Rudi, Linda Halimi dhe Diellza Kolgeci.

Secila grua fiton disa kilogram shtese gjate periudhes se shtatezanise, te cilat ne shume raste edhe pas lindjes mund te rriten. Por ky problem nuk duket qe te kete qene i pranishem tek yjet qe permendem me larte.

Sot te gjitha gezojne linja te perkryera trupore qe shume pak i kane. Te qenit nene per to , mesa duket nuk eshte e veshtire sepse perveç per femijet e tyre, ato kane kohe edhe per palester.

Keto artiste konsiderohen si ‘nenat me joshese te momentit’, me poshte po ju sjellimi disa foto :

Me 12 korrik, kengetarja Xhensila Myrtezaj u be nene per here te pare e nje vajze.Ajo e pagezoi me emrin e veçante, Ajka. Ajo publikoi ne Instagram nje foto ku shfaqet me ne forme se kurre, duke na surpizuar te gjithe me pamjen e saj.

Emina Cunmulaj modelja me origjine shqipare, mund te themi me plot bindje qe eshte super mami i showbiz-it. Ajo u be nene per here te dyte e nje vajze me 22 qershor, te cilen e pagezoi me emrin Mia Soraya.

Cdo dite ndan me fansat imazhe ku tregon se si duket trupi i saj pas shtatzenise sepse eshte shume aktive ne rrjetet sociale. Te gjithe i la pa fjale dalja e saj per here te pare me rroba banje pas lindjes.

Ajo duket me seksi se sa ka qene edhe para shtatzenise dhe mjafte ne forme.

Afersisht 5 muaj me pare Amarda Toska u be nene e nje vajze, e cila quhet Sia. Ami vetem nje muaj pas sjelljes ne jete te vajzes publikoi nje foto ne Instagram ku shfaqej ne super forme.

Ajo gjate muajve te veres ka qene me pushime ne France dhe se fundmi ne Greqi, nga ku ka publikuar foto te shumta.Ne keto foto shikojme format e saj aq perfekte.

Jona Spahiu moderatorja e njohur u be nene per here te pare. Vetem 2 muaj pas lindjes se vajzes ajo na habiti te gjithe me shfaqjen e saj ne super forme.

Vetem pak jave kane kaluar nga sjellja ne jete e vogelushit te saj.Jona na fotot qe na ka treguar shikojme se ajo duket me seksi se kurre me pare.

Ne 30 janar te ketij viti kengetarja Zaimina Vasjari u be nene per here te pare.Ajo solli ne jete nje vajze bukuroshe, Khloe-s. Zaimina na befasoi te gjithe me linjat e saj perfekte shume pak kohe pas lindes se vajzes se saj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending