Connect with us

Magazina

Do zbuloni te verteten/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 4 QERSHOR 2020

BUKURI SHPIRTERORE

E Enjte dhe nje dite para eklipsit te pare te te veres dhe lidhjet e henes se jane ne fund te diagonales Binjak Shigjetar do bejne nje katerkendesh me asteroidin Sappo 80 ne Virgjeresh
Ne fund te shenjave Binjak Virgjeresh dhe Shigjetar ndikimet tregojn enje moment ne ndryshim

Si te kemi nevoj te kalojme ne nje epoke ndryshme me ndjenja e ndjesi kretesisht ndryshe

Sappo shpreh ndjeshmerin ene lidhje me ndjenjat qe kane te bejne me seksualitetin dhe nevojen e njerzve per Dashuri dhe nevojen e fuqise sheruese te errotizmit

Dashi

Sot jemi ne nje moment ku fillojne idete dhe takimet te ndryshojn ekrejtesisht menyren tuaj te jeteses duke ndryshuar punen dhe shtepine ne disa raste

Demi

Do deshironit sot te benit me shume per njerzit qe keni nevoj te qendrojne prane jush sidomos ne aspektin errotik Do futeni ne shpenzime per ti mbatur afer

Binjaket

Nje perballje me familjaret do beje qe ju te kerkoni nje menyre te re jetese vetem apo te beni nje biznes qe ju largon nga kritikat apo syrvejimi i te tjereve

Gaforrja

Duket sikur ne kete periudhe do merrni shume mesazhe ne subkoshiencen tuaj apo shpirterore qe do ju bejen te reflektoni ne komunikimin dhe planet tuaja

Luani

Nje periudhe kjo shume e fuqishme per ju ne ceshtjet ekonomike dhe ne kuptimin e gabimeve qe keni bere me pare duke investuar e besuar personat e gabuar

Virgjeresha

Dita e sotme ju perball me sisitemin ligjor apo pengesat qe duhet me padyshim te ndryshojne qe te hapet rruga per ju Shpresojme qe te veproni me zgjuarsi per te bere edhe ju ndryshimet tuaja personale

Peshorja

Kontaktete me jashte duket sikur jane vene ne prioritet por nderkohe ju keni shume dyshime ne lidhje me ecurine shpirterore dhe ndryshimet qe duhet te beni ne lidhje me punene aposjelljen me partnerin ne cift apo bashkepuntor ne pune

Akrepi

Duhet ne diten e sotme te ndryshoni stilin e punes ne menyre qe publiciteti jauj apo kontaktet tuaja me jashte te jene me te shumeta dhe me te sigurta

Shigjetari

Duhet te jeni jo vetem me merita per te pasur nje karriere por sot duhet te tregoni edhe ndjenja apo mbeshtetje te errotizmit si te vetes tuaj ashtu edhe te te tjereve pa bere kritizeret

Bricjapi

Nuk duhet te keni shume lidhje te hapura me persona qe mbajne peng ceshtje pune apo shoqerore ne kete periudhe Ose duhet te beni te qarta ndjenjat tuaja per ta

Ujori

Ne dshuri do keni ngjarje apo situata te cilat mund te quhen karmike dhe qe do ju ndryshojne jeten duke ju bere pergjegjes per prishjen e nje marredhenie ne cift apo te nje detyrimi moral

Peshqit

Ne shenjen tuaj tashme pritet te ndryshoj cdo gje qe nuk ju sjell me asnje emocion apo qe tentonte tju fuste ne nje lidhje te merzitshme nga ku do shpetoni

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending