Connect with us

Aktualitet

Do merrni nje lajm te mire/ Astrologu i famshem Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Duhet të tregoni shumë kujdes lidhur me problemet që do të shfaqen gjatë kësaj dite. Jeni në pritje të një telefonate, por ndoshta mund t’iu duhet të prisni më gjatë. Do të ndiheni shumë të lodhur gjatë kësaj dite. Kujdes me financat, mos shpenzoni shumë.

Demi

Do të ndiheni disi të lodhur. Raportet me të tjerët do të jenë më të vështira dhe problematike se zakonisht, ndaj bëni kujdes. Puna do të ecë më së miri, por mos u dekurajoni nga disa vonesa.

Binjakët

Venusi do të ndihmojë ata që janë vetëm, ndërsa takimet e reja do të jenë mjaft të favorshme. Nëse raporti në çift po përballet me një krizë, tashmë nuk keni më çfarë të bëni. Në punë, duhet të shfrytëzoni çdo situatë, pasi është një moment pozitiv.

Gaforrja

Kjo e mërkurë favorizon jashtë mase takimet. Në punë, sfera ekonomike mund të sjellë probleme, ndaj duhet të bëni kujdes.

Luani

Do të ndiheni shumë të lodhur, por fatmirësisht nuk do të mungojë rikuperimi. Dikush të cilin e keni përzemër mund t’iu lëndojë dhe zhgënjejë, ndaj bëni kujdes. Në punë, mund të nisë zgjidhja e problemeve.

Virgjëresha

Kontaktet janë mjaft të favorshme, por jeni të përhumbur në mendime. Në dashuri gjërat do të ecin më mirë, ku do të keni mundësi që të dashuroheni papritur, ose të jepeni më shumë pas njeriut të zemrës. Parashikohet intensitet emocionesh. Në punë, do të dini si ti zgjidhni vështirësitë.

Peshorja

Në dashuri, nuk duhet të lejoni që t’iu ikë asnjë mundësi, pasi Venusi do të jetë në anën tuaj. Mundohuni që të shmangni debatet dhe problemet. Puna mund t’iu stresojë disi, pasi do të vijojnë pasiguritë.

Akrepi

Dashuria gjatë kësaj dite do të jetë disi e vështirë, por prania e Hënës në shenjë do i bëjë gjërat më të thjeshta. Teksa tentoni që të zgjidhni problemet, duhet të përqendroheni më shumë. Në punë, parashikohen ndryshime, ndaj mos merrni vendime të nxituara.

Shigjetari

Mundohuni që të bëni durim dhe të shmangni debatet e kota. Në familje, do të vijojnë problemet, shkruan noa.al. Me ndikimin e kundërt të Venusit, kërkohen ndryshime, në mënyrë që të mos jetoni në pasiguri.

Bricjapi

Me njeriun e zemrës, do të ndiheni disi të largët, ndaj bëni durim dhe mos i trazoni ujërat. Ka ardhur momenti për të lënë të lirë fantazinë dhe për të menduar për ide dhe projekte të reja në punë.

Ujori

Në dashuri do të bënit mirë që ti shtyni gjërat për më vonë, sidomos nëse duhet të takoheni me dikë. Çlirohuni nga mendimet. Puna ka rinisur, por ju ndiheni shumë të lodhur.

Peshqit

Në dashuri ka ardhur momenti për të bërë një zgjedhje, ndaj reflektoni mirë. Pritet që për të lindurit e kësaj shenje të ndodhin ndryshime pozitive.

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: Esport

  2. Pingback: 플렉스홀덤

  3. Pingback: Cloud DevOps company

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: sbo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending