Connect with us

Magazina

Ju tregojne me te medha ne moshe, keto jane 8 veshjet qe duhet ti hiqni nga garderoba/ Foto

Published

on

Pamja jone ndikon shume ne humorin tone ,na ben te ndihemi me shume konfidente kur dukemi mire. Eshte e rendesishme te dukemi bukur me ato qe veshim dhe ne moshen tone reale, sepse shume njerez na gjykojne nga veshja fillimish.

Qe keto veshje mos te n’a bejne te  dukemi keq dhe me te medha ne moshe dhe Bright Side sjelle disa keshilla per veshjet qe duhet te shmangni per t`u dukur bukur.

1. Pantallonat e shkurtra deri te kyçi i kembes

 Pantallonat qe vijne deri te kyçi i kembes ju bejne te dukeni me e shkurter,edhe pse ato jane shume ne mode, do te ishte me mire  qe te  zgjidhni pantallonat e gjata.

2. Fustanet dhe fundet asimetrike: Kembet  tuaja duken me te shkurtera kur ju vishni fustanet dhe fundet asimetrike3 “kukullash”

3. Fustane

Ju dukeni me e shendoshe dhe me e gjere kur vishni fustane ‘’Kukullash” ,ato jane me ideale per nje vajze 12-vjecare , dhe nuk duken bukur per nje te rritur

4. Veshjet me fruda te beli

Veshjet me fruda te beli ju shtojne edhe me shume kilograme ,edhe pse ato theksojne belin tuaj.

5 . Pelerinat

Per vajzat me gjatesi te shkurter nje pelerine do i bente te dukeshin me te shkurtrat, prandaj duhen te zgjedhin rroba qe pershtaten me gjatesin e tyre. Por nese vertet iu pelqejne pelerinat iu rekomandojme te zgjidhni nje pelerine me gjatesi mesatare dhe material te holla

6. Fustanet-bluza

Fustanet – bluzat I bejne vajzat e dobeta te duken cuditshem ne to, kurse vajzat me te mbushura duken me te shendosha,edhe pse jane bere per te fshehu imperfeksionet e trupit tuaj.

7. Bluzat me jake golf

Bluzat me jake golfe ,theksojne me shume imperfeksionet e trupi ,nese nuk vishen si duhet  dhe e bejne qafen tuaj  te humbe.

8. Fustanet ne forme A-je

Zgjidhni nje fustsan qe ju thekson belin mire. Fustanet ne forme A-je nese jane materiale te trasha ju bejne te dukeni cuditshem, dhe ju shtojne disa kilograme.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: you could check here

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending