Connect with us

Aktualitet

I dhane fund marteses se gjate/ Keto jane VAJZAT VIP qe u ndane dhe nuk e kthyen koken pas

Published

on

Edhe pse janë të trishta, ndarjet zënë një pjesë të mirë të publikimeve në mediat rozë, pikërisht sepse janë një temë që i kuriozon dhe prek të githë.

Këtë vit pati fatkeqsisht shumë ndarje të bushme të cilat Albeu.com i sjell më poshtë.

Eneda Tarifa dhe Erjon Zaloshnja

Pas 18 vitesh të lumtura edhe mes këngëtares së njohur Eneda Tarifa dhe partnerit të saj prej shumë vitesh, Erjon Zaloshnja gjithcka mori fund. Asnëri prej yre nuk ka folur publikisht për këtë gjë akoma, por të gjithë janë shprehur të habitur nga kjo ndarje pasi ata gëzonin një marrëdhënie shumë të shëndetshme, sipas miqve më të afërt.

Jonida Maliqi dhe Gent Prizreni

Martesa e gjatë e Jonida Maliqit dhe biznesmenit Gent Prizreni mori fund pas 17 vitesh. Këngëtarja, e cila është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën private ka preferuar të heshtë deri tani në lidhje me arsyet e ndarjes por ka deklaruar: “Në momentin që pretendon të nisësh një marrëdhënie pritet jo që të përfundojë, por t’i shkosh deri në fund. Rasti im nuk ishte i tillë, jeta kështu është”.

Albi Nako & Klaudia Pepa

Pas shumë kohe së bashku dhe pas një martese të lumtur, koreografi Albi Nako dhe balerina e njohur shqiptare Klaudia Pepa i dhanë fund romancës së tyre shumëvjeçare , duke rezultuar në divorc. Ishin vetë artistët që pranuan ndarjen me deklaratat e tyre mirëpo gjithmonë duhet theksuar se raporti i mirë mes tyre vazhdon edhe sot, marrëdhënie kjo qe nuk haset shumë shpesh tek ndonjë çift i ndarë.

Bora Zemani dhe Vin Veli.

Ndarja mes Borës dhe Vin Velit ishte padyshim një nga më të bujshme në botën e shoëbizit. Moderatorja dhe Dj i njohur i dhanë fund marrëdhënies së tyrë dhe ata kanë një djalë të mrekullueshëm që quhet Arbor. Sipas të dyve, ndarja erdhi dhe pse ata u përpoqën që t’ja dilnin.

Arbana Osmani & Ardit Kero

Shkurt – Arbana Osmani & Ardit Kero

Duke qenë se historia e dashurisë e Arbana Osmanit dhe financierit Ardit Kero qëndroi për vite me radhë jashtë vëmendjen mediatike, edhe divorci i tyre kaloi në heshtje. Megjithatë sigurisht që bëri bujë në media, për shkak të jetëgjatësisë së martesës së tyre. Arbana dhe Kero, prindër të vogëlushit Jon, u ndanë pas 16 vitesh. Zërat për divorcin e tyre nisën të qarkullonin në fillim të vitit, kohë kur Arbana u përfol edhe për romancën me regjisorin e “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishaj, romancë që është konfirmuar përmes komenteve dhe deklaratave romantike në rrjete sociale.

Mars – Grida Duma & Ilir Shqina

Në mars, u përfol se Grida Duma i dha fund martesës 22-vjeçare me Ilir Shqinan. Sipas një dokumentacioni të zotuarar nga Shqiptarja.com, ish-deputetja e PD-së kishte nisur precedurat e divorcit në gjykatën e Tiranës. Në moshën 20-vjeçare, Grida Duma u martua me Shqinan, një emër i njohur në rrethet diplomatike. Ata janë prindër të një djali, Darien.

Korrik – Stresi & Keisi

Aty nga mesi i korrikut, gjëra të çuditshme ndodhën në Instagramin e Keisit, e cila fshiu çdo foto dhe dedikim për Stresin. Në fillim të gushtit, Keisi konfirmoi ndarjen duke bërë like këtë koment: ”Tani që je ndarë me Stresin, të ka rënë një nur i bukur, siç ke qenë dikur. Vajzë e thjeshtë, pa u sforcuar, pa dalë nga vetja. Vajzë yll me pak fjalë. Pa fat ai që të humbi, lum ai që do të të ketë.” Në “Ftesë në pesë” në tetor, Stresi konfirmoi ndarjen, megjithëse dukej pozitiv për një ribashkim. “Pritej një dasmë. Mbase do shtyhet, mbase do bëhet një herë tjetër, mbase…” tha ai, qartazi i prekur.

Gusht – Nora Istrefi & Robert Berisha

Bashkë që prej 2006-s, Nora Istrefi dhe Robert Berisha konfirmuan zyrtarisht se ishin ndarë në gusht të 2019-s. Përmes një postimi në Instagram, qe Roberti ai që bëri publik lajmin që prej kohësh aludohej në media, ndonëse u mohua disa herë prej tyre. Këngëtarët kurorëzuan historinë e tyre të dashurisë në shtator të 2014-s. Ata janë prindër të vogëlushes Renee. Pas ndarjes, janë shfaqur disa herë bashkë dhe i kanë mbështetur publikisht projektet e njëri-tjetrit. Në një intervistë për “Mirage”, Berisha u shpreh se “vetëm vdekja mund ta ndante nga Nora”. “Vetëm vdekja mund të të ndajë nga nëna e fëmijës tënd. Kështu që gjithmonë do të jem babi i Renees dhe gjithmonë do të jemi bashkë,” u shpreh ai.

Shtator – Mozzik & Loredana

Thashethemet e para se Mozzik dhe Loredana po përjetonin një krizë në çift lindën në fillim të shtatorit. Në tetor, Loredana konfirmoi se ajo dhe Mozzik kanë marrë një pushim, si në jetën private ashtu edhe në biznes. Nga ana tjetër, Mozzik u shpreh në një intervistë për 20 Minuten vetëm se gjërat nuk po funksiononin më dhe se shkaku ishte privat. “Gjëra që u ndodhin të gjithëve,” tha ai. Çifti i reperëve, të cilët janë prindër të një vogëlusheje 1-vjeçare, duket se ruajnë raport të mirë me njëri-tjetrin. Për momentin, Loredana jeton në Zvicër bashkë me vajzën dhe po vazhdon e vetme turin.

Shtator – Rudina Dembacaj & Aleks Varfaj

Në shtator, u aludua për herë të parë se Rudina Dembacaj u nda nga bashkëshorti. Në nëntor, Rudina konfirmoi për herë të parë ndarjen, e ftuar në “Wake up”. Në një kohë kur portalet zienin për një tjetër lidhje të aktores, ajo dhe Aleksi postonin foto me mbishkrimet “Aleksi çun beqar” dhe “Të dy jemi beqar”. Rudina dhe Aleksi u martuan në 2016-n dhe janë prindër të vogëlushes Viktoria.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: กล่องอาหาร

  2. Pingback: you can try this out

  3. Pingback: best cc shop

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending