Connect with us

Sot

HOROSKOPI javor 1-7 Qershor i detajuar/ Kjo eshte shenja qe do te marr nje surprize qe nuk e priste

Published

on

Dashi: 

Këtë javë do të mund të vini në praktikë ato që keni mësuar gjatë eksperiencës suaj në punë dhe gjatë studimeve. Ka nga ata që do të fillojnë një punë të re, kurse të tjerë do të kenë mundësinë të ndjekin kurse në internet. Do t’ju duhet të tregoheni të kujdesshëm megjithatë, sepse Hëna, Venusi dhe Dielli janë vendosur në pozicion të pafavorshëm. Për këtë shkak deri ditën e mërkurë do të ndiheni disi nervozë.  Të enjten gjërat do të marrin rrugën e zgjidhjes dhe do të keni fat në çështjet e zemrës.

Demi:

 Pritet që për këtë javë financat të jenë të paqëndrueshme. Plutoni dhe Urani do të jenë të kthyer në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Do t’ju duhet të bëni një analizë të hollësishme të gjendjes suaj ekonomike, duke reduktuar edhe shpenzimet, në mënyrë që të mos hasni vështirësi më vonë. Në fundjavë do të rifitoni energjitë dhe do të keni mundësinë të ndërtoni diçka të qëndrueshme. Vetëm bëni kujdes të mos tregoheni arrogantë. Një qëndrim i përulur do të ishte më i përshtatshëm këto ditë.    

Binjakët: 

Në përgjithësi do të jeni me fat gjatë kësaj periudhe. Yjet do të radhiten në anën tuaj, duke jua mbushur ditët me gjallëri dhe pozitivitet. Do t’ju ecë mbarë dhe në dashuri. Tregohuni të vëmendshëm ndaj sinjaleve që do të merrni. Do të jeni të favorizuar në aspektin profesional dhe do të jepni më të mirën e mundshme. Sidoqoftë, ditën e premte klima në punë do të rëndohet disi dhe do të jetë më mirë të mos bini pre e provokimeve.

Gaforrja: 

Do t’ju duhet që gjatë këtyre ditëve të bëni kompromise. Në këtë javë të parë të qershorit, çështjet e zemrës do të jenë më delikatet. Duhet të përpiqeni të gjeni gjuhën e përbashkët me partnerin, sidomos ditën e mërkurë dhe të enjte, kur Hëna do të kalojë në shenjën e Akrepit. Falë njerëzve të dashur që ju gjenden pranë, mund t’i përballoni vështirësitë pa shumë problem. Familjen nuk duhet ta lini mënjanë asnjëherë. 

Luani:

 Do të përjetoni një javë disi më të vështirë krahasuar me ato të mëparshmet. Fati nuk mund të jetë pafundësisht në anën tuaj. Fillimi i javës do të jetë i mbushur me risi, kurse fundjava pritet që të jetë më e qetë. Do t’ju duhet të bëheni paksa krijues dhe të shfrytëzoni më mirë idetë tuaja. Nëse do të dini të përfitoni nga gjërat e vogla që ju rrethojnë, këto ditë do të jenë të mbushura me surpriza.

Virgjëresha: 

Ky muaj mund të rezultojë i mbarë për ju në një kohë të mëvonshme, por hëpërhë telashet nuk do t’ju ndahen. Durimi juaj do të vihet në provë. Ndokush prej jush do të përjetojë sprova të rënda. Prandaj është e këshillueshme që të tregoheni të duruar dhe të rrethoheni gjithmonë nga njerëz, të cilëve u besoni. Kaloni më shumë kohë në shoqërinë e miqve të mirë apo të partnerit, pasi kjo do t’ju ndihmojë të kapërceni krizën e momentit.

Peshorja: 

Të lindurit e kësaj shenje janë gjithmonë në kërkim të ekuilibrit. Për fat të keq, këtë javë do të ndiheni pesimistë. Me përjashtim të dy ditëve të para të javës, në ditët që do të pasojnë, pesimizmi do të bëhet bashkudhëtari juaj. Kjo gjë do të reflektohet edhe në aspektin profesional, duke ju bërë joproduktivë. Nëse gjatë ditëve të kaluara ju është dukur se nuk jeni në lartësinë e duhur, gjatë kësaj jave duhet të tregoni që jeni më se të denjë për të fituar besimin e të tjerëve.

Akrepi: 

Të lindurit e kësaj shenje do të arrijnë t’i përballojnë këto ditë pa shumë vështirësi. Do të hasni pengesa që do t’jua vështirësojnë realizimin e qëllimeve tuaja, por gjithsesi nuk është asgjë e pakapërcyeshme. Ka nga ato ditë që duket sikur yjet ju kanë harruar, por në fakt kjo duhet t’ju motivojë që të bëni përpara, duke ju përkushtuar aktiviteteve të reja apo dhe pasioneve, si sporti e të tjera.

Shigjetari: 

Me çfarëdo vështirësish që do të përballeni gjatë këtyre ditëve, do të jeni në gjendje t’ia dilni mbanë, duke fituar kështu admirimin e të gjithëve, të eprorëve dhe të kolegëve. Po fillon për ju një periudhë pozitive, gjatë së cilës do të ndiheni më energjikë dhe fatin do ta keni në anën tuaj. Java do të rezultojë më e mirë nga ç’e prisnit. Bëni vetëm kujdes të mos bini në qetësi më shumë nga sa duhet.

Bricjapi: 

Do të ndiheni këtë javë më energjikë se kurdoherë, gati-gati do t’ju duhet vetja të pathyeshëm. Bëni kujdes të mos  e ekzagjeroni me reagimet tuaja apo të mos rraskapiteni, pasi dhe energjia nuk është e pashterueshme. Në punë ndokush mund të mbajë një qëndrim armiqësor ndaj jush. Do të bënit mirë të sqaroheshit dhe të vendosnit pikat mbi “i”., duke mos lejuar që të shkelin dinjitetin tuaj.

Ujori: 

Falë hijeshisë që ju karakterizon, do të jeni në gjendje të arrini gjithçka që dëshironi. Pamja juaj e jashtme, elokuenca dhe aftësia që keni për t’i bindur të tjerët, të mbështjella këto me një tis misteri, do të bëjnë që të tërhiqni vëmendjen e personave me të cilët do të përballeni. Nuk përjashtohet mundësia, megjithatë që në çështjet e zemrës të përjetoni ndonjë zhgënjim. Me raste mund t’ju duhet të mbyllni njërin sy, në mënyrë që gjërat të mos acarohen më tej.

Peshqit: 

Do të jeni përgjatë këtyre ditëve më të heshtur se kurrë. Të metat e partnerit do t’ju shkaktojnë pakënaqësi, por në vend të përballjes do të zgjidhni heshtjen. Në këtë mënyrë, vetëm sa do të krijoni një ngërç në marrëdhënien tuaj. Edhe në aspektin profesional do t’ju duhet të përpiqeni shumë për të pasur sukses. Përvishjuni punës, që të kapërceni pengesat, dhe me siguri që do t’ia dilni mbanë.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: Visit Website

  2. Pingback: dark0de market url

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!