Connect with us

Aktualitet

Do ju hapen dyert e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 30 DHE 31 MAJ 2020

NDJENJA TE KENDSHME

Fundjava e fundit e Majit dhe Dieli ne Binjak do takohet me yjesine super te ndritshme Aldebaran

Me nota optimiste do besojme kete ndjesi freskie dhe gjallerimi

Do kemi siguri shkelqim dhe sukses

Na duhet te kemi kujdes vetem te mbajme nen kontrroll veprimet e nxituara dhe sjelljen e kulturuar

Taktika metodika dhe planet do na japin shkelqim dhe do na bejne me joshes ne syte e te tjereve

Si Astrologe mendoj se duhet te dalim nga erresia dhe varesite sidmos ne jeten personale dhe te besojme me shume tek vetja dhe tek levizjet e zgjuara

Aldebaran do ndricoj rrugen dhe mendjen tone

Dashi

Deshira per te lozur me ndjenjat mund te jete e bukur deri ne momentin qe loja juaj do kapercej masen e sjelljes evgjenike Ne te kundert do prisni nje kunderpergjigje po aq te zgjuar

Demi

Nje ndricim ne bollekun e universit mund te sjell optimizem dhe bollek edhe tek ju Mjafton te dini te zgjidhin ate qe eshte me vlere ne jetem personale dhe materiale

Binjaket

Do takoni fatin e ndritshem tuajin qe nuk e pretendonit ne toke por qe ju vjen si ndikim apo ndricim nga yjet Lajme dhe ngjarje te kendshme ju presin

Gaforrja

Nese bota duhet tju njohe atehe beni nje perpjekje te tregoni ate qe jeni ne te vertete dhe jo te vazhdoni nen guacken e forte te vetnbrojtjes apo vetpermbajtjes

Luani

Nje yjesi e ndritshme mund tju beje me te dukshem dhe me te bukur ne syte e te tjereve Shfrytezojeni kete fund jave per te bere njohje apo lidhje te mira ne jeten personale apo miqesi

Virgjersha

Yjet do ju japin ide dhe mundesi te mira ne lidhje me karrieren Nese keni kritika te shumta atehere edhe koha qe keni ne dispozicion iken dhe nuk vjen me kaq e favorshme Do beni nje takim shume interesant kete fundjave

Peshorja

Yjet do ju drejtojne ne qellime dhe vende te largeta duke ju bere lundetar apo elsploratore te mendimit me te perparuar dhe takimeve me romantike

Akrepi

Shpirterisht keni nevoj per komunikim dhe per nje person qe do ju jap ate qe ju mungon ne lidhje me pasionin dhe ekstremitet shpirterore qe doni te zbuloni

Shigjetari

Nje partner i ndritshem dhe i fatit ju vjen dhe ju zbukuron jeten nese ju jeni ndjere vetem kete periudhe dhe doni patjeter nje ndryshim apo shoqeri

Bricjapi

Puna dhe idete e ndritshme do jene prezente kete fundjave ne shenjjen tuaj Nuk ka mundesi te jetoni aq bukur nese keto dite nuk do ndodheshit ne rruge

Ujori

Dashuria ju therret me nje ndricim dhe optimizem si asnjehere me pare Ju duhet te filloni nje komunikim dhe nje lehtesim te masave mbrojtese ne distancimin shpirteror qe keni vene

Peshqit

Mund te kuptoni se ne shtepine tuaj eshte prezenrt edhe dikush tjeter ne forme te padukshme por qe ju ndikon te kendoni dhe te durroni momentet nervoze qe mund tju provokojne te afermit

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending