Connect with us

Aktualitet

Ndal, mos i prit floket/ Keto jane 10 modelet qe kane dal nga moda, mos beni gabim ti provoni

Published

on

Të qenit të rregullt dhe me etikë, lidhet jo vetëm me origjinën e njerëzve por edhe me pamjen e tyre.

Keshilla Online ka zbuluar në këtë artikull modelet e flokëve të cilat duhet ti shmangni, në mënyrë që të dukeni më elegante dhe më në formëe…

Gërsheta

Gërshetat zakonisht të krijojnë idenë e një vajza 10- 12 vjeçare, të bëjnë të dukesh e vogël  dhe papjekur. Por edhe nëse dëshironi shumë që të kapni disa herë gërsheta, bëjeni ato në mënyrën e duhur që të ngjajë vërtet bukur.

Flokët bisht

Po ikni në punë apo për një shëtitje, gjithsesi kapja e flokëve bisht me fjongo që kanë ngjyra të ndezura dhe tërheqin shumë, mundohuni ti shmangni ose duke i mbuluar me flokët ose duke gjetur diçka tjetër në vend të saj që mos ngjajë kaq keq.

Lëri modelet e vjetra, krijo të reja.

Kur ky modeli i parë u shfaq fillimisht  u bë trend, por i iku moda shumë shpejt. Edhe ju mos shkoni pas modeleve që kanë jashtë mode, krijoni diçka vet që ju pëlqen, atë që e shikoni dhe vet se sa mirë mund  t’ju ngjajë.

Karficat dhe jo kapësen

Një kapëse flokësh është një ndihmë e madhe kur keni nevojë për të mbledhur flokët  para dushit ose gjatë pastrimit të shtëpisë. Por përpiquni  të zgjidhni diçka më elegante  kur dilni për pazar apo për diçka tjetër.

Flokët kaçurrela apo onde

Flokë të shkurtër

Ky trend i flokëve është me të vërtetë i dalë jashtë mode. Ju mund ti stiloni flokët me xhel duke ju dhënë atyre një formë si të lagur. Por shumëxhel do ti bëjë ato të duken me yndyrë. Natyrisht, kjo mënyrë e flokëve është e papërshtatshme në zyrë.

Bisht i kapur lart

Ka gjithmonë disa stile që të bëjnë të dukesh elegante, duke  sfiduar të gjitha llojet tjera që të bëjnë të dukesh e veshur dhe stiluar shumë lirë, flokë të hollë dhe me yndyrë. Por me bishtin e kapur lartë do ja dilni të dukeni elegante.

Model i ngarkuar

Nëse doni t’i kapni flokët, tregoni kujdes dhe ngarkoni kokën me dhjetëra karfica apo aksesorët që ju përdorni zakonisht. Në kapje më e thjeshtë por e bërë me vend, na besoni se do ju bëjë më elegante. 

Ndiqni modën që ju pëlqen ju

Kur dëshironi të bëni një ndryshim të stilit të flokëve, mendojeni mirë që më pas mos mendoheni. Edhe nëse shikoni se shumë vajza ndjekin tredin e fundit,nëse ju nuk ndiheni mirë në atë lloj mënyrë, nuk keni pse rrezikoni. Gjithsesi flokët e shkurtër dhe kaçurrela krahasuar me flokë të gjatë dhe me onde të plota nuk duken bukur, të japin përshtypjen e një zonje që s’ka kohë për kujdesin personal.

Keni guxuar ndonjëherë me ngjyrat.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: Glo Carts

  2. Pingback: china cvv shop

  3. Pingback: tỷ lệ trực tuyến

  4. Pingback: buy browning guns

  5. Pingback: sitemap

  6. Pingback: Human rights. Women defense. Children help.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending