Connect with us

Magazina

Do kaloni nje faze ndryshimi te madh/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje te horoskopit

Published

on

SITUATE TRANZICIONI

Merkuri ndodhet ne graden e fundit ne shenjen e Binjakeve dhe takohet me lidhjen veriore te henes duke na sjell nje mesazh Karmik ne kete dite

Eshte nje periudhe tranzicioni ne shenjen e Gaforres ku edhe ndodhet lidhja veriore e henes

Ka shume ide dhe interesa por ka edhe kendveshtrime te ndryshme se si i shikojme

Keto kendveshtrime sikur humbin ne keto drejtime te ndryshme dhe sot do jemi te pavendosur dhe ndoshta te eger apo te pameshirshem

Mesimi qe do marrim sot do jete Karmik dhe do percaktoj hapat tona te metejshme

Dashi

Jeni ne fund te nje rrugetimi i cili perballet me veten dhe me pasqyrimin e ceshtjeve familjare te cilat ju ngarkojne shume emocionalisht dhe e keni te veshtire te hapeni apo te dilni ne rrugen tuaj

Demi

Nga kendveshtirmi ekonomik sot do ngeceni ne nje pike e cila sic thote Napoloni nese nuk zgjidhet duhet te pritet Por gjithsesi kjo nyje do jete percaktuese per te ardhmen

Binjaket

Nga vetja keni akoma shume per te mesuar por sikur rikthehen edhe te tjeret qe ti merrni ne konsiderate apo ne jeten tuaj Ky takim midis asaj qe jepni dhe asaj qe merrni mund te jete fatal

Gaforrja

Jo cdo e kaluar ju ka mesuar mesimin sic duhet Por rikthehet e kaluara e afert tju takoj ne piken e kapercimit te vetvetes se keqe qe tju jap nje mesim sot

Luani

Mendimi apo gjykimi qe keni per te tjeret sot do vertetohet ne eshte i drejte pas nje takimi apo mesazhi qe do ju veje shume gjera ne pikpyetje sidomos ne jeten personale

Virgjersha

Disa duan te kalojne sot nga rruga qe ju sapo e keni pershkruar per tju treguar se ne disa aspekte ligjore ka pak paqartesi ose nuk keni vepruar si duhet

Peshorja

Nese ne jeten tuaj ndjeni se keni harruar dicka te rendesishme ne rrugetimin tuaj ka ardhur momenti te takoheni pikerisht me ate qe keni fharruar apo keni neglizhuar sidmos ne planin shpirteror apo ndonje
detyrim material

Akrepi

Sot do kuptoni sa ju ka mashtruar instikti seksual apo boshlleku shpirteror duke pranuar per te vertete apo me vlera dike qe ka qene teneqe ne jeten tuaj

Shigjetari

Per ju dita ka rendesi ne lidhje me mesazhin qe ju percjell ne lidhje me punen apo sa mundesi keni te mbani nje pozicion pa u futur ne te thella

Bricjapi

Disa njerez apo marredhenie perparojne ne rrugen perpara por tek ju do ndodh e kunderta Ne cift rruga do vazhdoj mbrapsht deri ne piken e nisjes Pastaj te shohim a mund ta filloni nga e para

Ujori

Nje mesazh nga universi ju thote se sot duhet te kuptoni cfarre doni me shume nje marredhenie errotike apo nje marredhenie pune

Peshqit

Jeni gati te dilni nga shtepia per nje shetitje apo takim errotik por do kuptoni se jeta ja u sjell mu tek dera ate qe presupozohej ta takonit ne nje vend te kendshem Ju perplaset ne fytyre

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending