Connect with us

Sot

HOROSKOPI javor 25-31 MAJ nga Paolo FOX, kjo eshte shenje me FAT e javes

Published

on

Dashi

Java fillon ngadalë dhe më pas rikuperoni në fundjavë, plot me intuita të mira dhe qetësi. Të favorizuar janë ata që duan të lëvizin në shtëpi ose punë: tani ata mund të marrin përfitime. Ka edhe një lajm pozitiv në frontin sentimental. Dalëngadalë vështirësitë tejkalohen. Nga mesi i javës mund të bëni zgjedhje të rëndësishme ose të rikuperoni një dashuri.

Demi

Gjërat nuk po shkojnë ashtu siç dëshironi dhe kjo ju sjell nervozizëm. Sidomos në dashuri, ku partneri mund të krijojë një situatë të vështirë ose sepse pranë jush (gjë për të cilën dëshironi qartësi) ekziston një person jo i besueshëm. Nëse takoheni shpesh me persona të Akrepië, Luanit dhe Ujorit bëni dyfish kujdes. Një person që nuk e keni frekuentuar për ca kohë mund të kthehet në jetën tuaj. Ju duhet të bëni zgjedhje të vështira nga një perspektivë e financave. Në punë do të duhet durim. Pavarësisht gjithçkaje, lajme të mira mund të vijnë.

Binjakët

Ajo që do të dëshironi të bëni, në dashuri, këtë javë varet nga ju dhe njerëzit pranë jush. Mund të ketë një pajtim me partnerin tuaj ose një pushim që do t’ju shtyjë të shikoni drejt horizonteve të reja. Ju jeni joshës dhe nuk keni mungesë të aftësive, kështu që nëse ju pëlqen dikush duhet të ecni përpara. Fat në punë, për ata që synojnë të kërkojnë një profesion të ri, por edhe emocione për ata që ndjekin punë të pavarur. Avantazhe të rëndësishme falë shumë planeteve të favorshëm që do të gjenden në hapësirën tuaj zodiakale.

Gaforrja

Ka mundësi punësimi për t’u shfrytëzuar, teksa afrohemi në qershor, dhe do të jetë më e lehtë t’i çoni të gjitha përpara. Kjo gjithashtu do të reflektojë në dashuri me kthimin e një energjie interesante. Të paturit më pak probleme në punë bën që ndjenjat të jetohen më të qeta. Kushtojini vëmendje financave. Nga 28 maji mund të mbështeteni në ndikimin e Mërkurit, i cili do të sjellë njohje të mira.

Luani

Intoleranca nuk ikën, por ju mund të filloni të shikoni pozitivisht drejt së ardhmes. Gjëja e rëndësishme është të mos prisni që përmirësimet e punës të vijnë menjëherë. Problemet që ju prekin në punë mund të ndikojnë në marrëdhënien tuaj: kujdes nga mosmarrëveshjet, veçanërisht nëse një person kthehet nga e kaluara juaj. Të enjten do të ndihmoheni nga Hëna në pamje të mirë. Ka lodhje fizike dhe mendore, por fundjava do të jetë pjesa më e mirë e shtatë ditëve të ardhshme.

Virgjëresha

Marsi është në kundërshtim dhe kjo tregon tensione në dashuri. Ka një nervozizëm të caktuar në ajër dhe ju mund të humbni durimin në ditët e fundit të majit. Fjalët mund të dëmtojnë, kështu që duhet të keni shumë kujdes në atë që thoni. Në të vërtetë, disa të lindur në shenjën tuaj, mund të jenë të pavendosur midis dy marrëdhënieve. Probleme në punë. Ju duhet të përpiqeni të vazhdoni me projektet tuaja, edhe nëse java nuk është më e mira dhe nëse një person është kundër jush. Shfrytëzoni mirë energjitë e mira që do të keni në mes të javës.

Ujori

Humbni forcë për shkak të lodhjes që po ndjeni. Ju nuk keni pse të nxitoni në punë: do të shihni që po lajme të mira do të vijnë. Gjithmonë ka disa komplikime sa i përket parave dhe kredive. Jeta juaj po ndryshon; kjo është diçka që e keni kërkuar prej kohësh, por – tani që ka ardhur koha për të bërë hapin e madh – frika ndjehet. Hëna e kundërt ju thotë të mos rrezikoni në datën 27.

Akrepi

Në këtë javë do të jetë e rëndësishme të rikuperoni forcën fizike në funksion të ditës së enjte, ditë kur do të fillojnë të vijnë të reja interesante. Dhe, mbase, edhe një mundësi për t’u shfrytëzuar. Nuk është e thjeshtë të flasësh me ju, dhe nervozizmi është gjithnjë i pranishëm, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm me ndjenjat, veçanërisht drejt mesit të javës. Fakti është se ju jeni aq të përqendruar në çështje praktike, saqë e vendosni dashurinë në sfond. Dëshira për të bërë m shumë do të rritet gjatë fundjavës.

Shigjetari

Ju keni në mendje shumë projekte: asgjë konkrete, megjithatë, por krahasuar me muajt e vështirë që keni përjetuar, duhet të theksohet se tani po filloni të ngjisni shpatin. Rimëkëmbja do të jetë e ngadaltë dhe për këtë arsye do të duhet të jeni të duruar. Në dashuri përpiquni të shmangni komplikimet. Kini kujdes në fund të muajit, kur Hëna do të sjellë acarim.

Bricjapi

Edhe për ju, si për Akrepin, përpjekjet më të mëdha përqendrohen në punë dhe çështje praktike. Kjo e çon në mënyrë të pashmangshme dashurinë në sfond. Ka Bricjapë që po ndryshojnë qëndrimin e tyre ndaj ndjenjave; të tjerët që mund të kenë pasur përgjegjësi të rëndësishme në të kaluarën e vonë, siç është lindja e një fëmije, duhet të pushojnë. Ju jeni një nga shenjat më të forta dhe, megjithëse mund të ketë ndonjë siklet, java do të përfundojë pozitivisht. Mos gaboni mes të hënës dhe të mërkurës.

Ujori

Ndjeni lodhje. Ju nuk keni pse të nxitoni në punë: do të shihni që po vijnë lajme të mira. Gjithmonë ka komplikime sa i përket parave dhe të ardhurave. Jeta juaj po ndryshon; kjo është diçka që keni kërkuar prej kohësh, por – tani që ka ardhur koha për të bërë hapin e madh – frika ndihet. Hëna kundër ju thotë të mos rrezikoni.

Peshqit

Moment rishikimesh për dashurinë. Ju jeni në një udhëkryq. Ka pasur tensione të mëdha dhe tani duhet të kuptoni se çfarë ndjeni vërtet. Secili rast është i veçantë; gjithmonë përpiqeni të keni shumë qetësi në arsyetim. Situata është më e mirë në punë, ku do të ketë mundësi dhe projekte që do të shfrytëzohen. Kujdes nga debatet dhe lodhja të enjten dhe të premten. Stabiliteti është i vështirë për t’u ruajtur tani. 

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: diyala

  2. Pingback: psilocybe cubensis b+

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending