Connect with us

Sot

Do keni fatin ne anen tuaj/ Ky eshte parashikimi i detajuar i horoskopit per javen 25-31 MAJ

Published

on

Dashi: Marrëveshje me partnerin

I dashur Dash për fat të keq këtë javë planeti Mërkur do t’ju kthej shpinën. Duke filluar nga dita e premte në zyrë ose në familje do të lind një tension ku nuk do të mund të kuptoni të tjerët. Ndërsa përsa i përket lidhjeve sentimentale Venusi që është i favorshëm do të vazhdoj të forcojë lidhjen tuaj sentimentale duke siguruar mirëkuptimin tuaj me partnerin. Ditët më me fat : e mërkur dhe e enjte

Demi: Lajm i mirë

I dashur Dem kjo javë do të sjell një lajm të mirë. Duke filluar nga e premtja mund të mbështeteni në energjinë pozitive të planetit Mërkur i cili është i gatshëm për t’ju dhënë takime  dhe mundësi të reja: së bashku me Marsin do t’ju bëj të pabërballueshëm në zyrë. Ndërkohë të mërkurën dhe të enjten duhet të jeni të kujdesshëm pasi një Hënë e pafavorshme mund të ju çoj në disa gabime.

Binjakët: Fat dhe pasion

I dashur Binjak deri të premten planeti i Mërkurit do të mbetet në shenjën tuaj: shfrytëzoni sa më shumë ndikimin e tij veçanërisht në vendin e punës për të gjetur marrëveshje apo aleat të rinj që mund të jenë të dobishëm për ju në të ardhmen. Venera nga ana tjetër vazhdon të sigurojë fat dhe pasion në jetën tuaj sentimentale. Ditët më me fat: e mërkurë dhe e enjte

Gaforrja: Mirë se erdhe Mërkur

I dashur Gaforre a je i gatshëm të mirëprisni Mërkurin në shenjën tuaj?

Duke filluar nga e premtja ky planet do të futet në shenjën tuaj dhe kjo bën që ju të keni lajme interesante takime dhe mundësi gjatë gjithë javës së ardhshme. Ndërkohë shijoni dy ditët me super fat të hënën dhe të mërkurën kur gjithashtu në shenjën tuaj do të keni një Hënë të bukur. Të gjitha ato që janë në një lidhje do të marrin emocione të papritura.

Luani: Qielli ju buzëqesh

I dashur Luan qielli do t’ju buzëqesh këtë javë. Megjithëse  me kundërshtimin e Saturnit do të vini në dyshim në disa aspekte ekzistencën tuaj por mos u shqetësoni pasi planetët Venus dhe Mërkur do të jenë në anën tuaj gjë që t’ju japë forcë dhe siguri si në aspektin sentimental, ashtu edhe në atë profesional.

Virgjëresha: Konflikte për t’u menaxhuar

E dashur Virgjëreshë këtë javë më në fund planeti Mërkur do të ndalojë së ‘dëmtuari’ dhe do filloj të veproj në favorin tuaj. Sidoqoftë do t’ju duhet të prisni deri të premten. Pjesa e parë e javës do të ketë tensione në zyrë. Konfliktet mund të lindin dhe me partnerin tuaj: përfitoni nga Hëna e bukur në lidhje për tërë fundjavën për të organizuar diçka romantike dhe pasioni do të kthehet.

Peshorja: Mbyllet një derë

E dashur Peshore këtë javë për fat të keq Mërkuri do t’ju kthejë shpinën.Duke filluar nga e premtja disa keqkuptime mund të lindin me njërëzit që ju rrethojnë veçanërisht me shefat dhe kolegët. Ndërsa përsa i përket anës sentimentale Venusi i favorshëm ju bën të ndjeheni më të dashuruar se kurrë.  Ndërsa e mërkura në veçanti do të jetë e  mbushur me emocione të bukura.

Akrepi: Mërkuri kujdeset për ju

I dashur Akrep më në fund këtë javë planeti Mërkur do të jetë në anën tuaj. Në vendin e punës do të arrij një telefonatë e rendësishme ose do të mbyllni një marrëveshje që e keni për zemër. Marsi ju bën më të fortë dhe më të vendosur se kurrë, mjerë ato që guxojnë të jenë kundër jush këtë javë.Ju pret një fundjavë plot ndjenja, me një Hënë të bukur që promovon emocione.

Shigjetari: Çfarë stresi

I dashur Shigjetar keni patur një periudhë mjaft stresues por për fat të mirë një lajm i mirë mbërrin për ju ditën e premte. Planeti i Mërkurit nuk do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj dhe në javët e ardhshme mund të ndodhë një rikuperim i mirë përsa i përket planit profesional. Ndërsa përsa i përket ndjenjave në fundjavë rrezikoni të jeni të tensionuar.

Bricjapi: Mërkuri në kundërshtim

I dashur Bricjap nëse keni lënë çështje të punës në pritje, duhet të përpiqeni t’i zgjidhni ato deri të premten, kur planeti Mërkuri do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj. Javët e ardhshme mund të jenë të vështira për të mbyllur marrëveshje … Megjithëse mos harroni, që gjithmonë e keni Jupiterin të gatshëm t’ju mbrojë dhe madje nëse humbni një betejë, lufta përfundimisht do të jetë e juaja! Të hënën dhe të martën do të ndiheni nervoz.

Ujori: Hëna përballë…

I dashur Ujor qielli vazhdon t’ju favorizoj, ju keni Saturnin  dhe Venusin  dhe deri të premten Mërkurin nga ana juaj. Priten shumë mundësi të reja dhe takime interensante për vajzat që nuk janë në një lidhje. Kini kujdes të mërkurën dhe të enjten, kur planeti i Hënës është në kundërshtim ne shenjën tuaj mund të ndikojë në disponimin tuaj.

Peshqit: Energji e re

Të dashur Peshq lajme të shkëlqyera vijën për shenjën tuaj këtë javë.Më në fund planeti Mërkur do të ndalojë të qenit i pafovorshëm  për t’ju dhënë energji të re dhe pozitive saqë do të dini se si ti shfrytëzoni për të realizuar projektet tuaja. Ndërsa  Venera vazhdon të jetë i pa favorshëm duke vendosur një frenë në marrëdhënien tuaj … Jini të kujdesshëm në fundjavë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending