Connect with us

Magazina

U martuan dhe iken nga televizioni / Keto jane 5 VAJZAT VIP qe u bene shtepiake me kohe te plote

Published

on

Sapo mbi krye vendosën kurorën që i shpalli më të bukurat e vitit kur konkurruan nëpër konkurse bukurie, të shpallurat miss synuan menjëherë botën skenës e televizionit dhe modelingut. Në mos kishin shkollat specifike, eksperiencën apo aftësitë, kishin një armë shumë të forte, të cilës kamera nuk i rri indiferente: pamjen. 

Të cilën e vunë sakaq në funksion të së ardhmes së bujshme në ekran. Eralda Itaj, Irsa Demneri, Matilda Mecini kanë qenë ca vite të shkuara fytyra shumë të njohura, të bukura po e po. Por ashtu siç e nisën vrullshëm, ashtu edhe u tërhoqën që të treja, menjëherë pasi u martuan dhe lindën fëmijë, duke iu përkushtuar tërësisht familjes. 

Tani për to dëgjon rrallë e më rrallë dhe pak e më pak. Nuk janë tërhequr vetëm nga ekrani. Nuk i ndesh as në jetën virtuale të Facebook-ut apo Instagramit. Tani misset e dikurshme janë vetëm për familjen dhe fëmijët. Jeta publike ishte e bukur aq sa zgjati.

Eralda Hitaj

E krahasuar aq shpesh me Angelia Jolie, Eralda do ishte po aq e buku edhe sikur ne botë të mos ekzistonte një e ngjashme me të. Në periudhëm e saj të artë Miss Universe Albania, e preferuara e Fadil Berishës, pushtoi banera e kopertina revistash. Dora që i dha fotografi i njohur e katapultoi Erën si modelen më të kërkuar jashtë dhe brenda vendit, duke i siguruar deri edhe një kontratë me “Rolex”.

 Sytë e kaltër dhe buzët mishtore ishin perfekte për të qenë imazh i një kompanie kafeje, që do ta shpërndante portrerin e saj në të katër cepat e Shqipërisë, duke e kthyer në fytyrën perfekte për të qenë edhe imazh i freskët televiziv.

 Edhe pse Era me natyrën e saj të druajtur prej vajze të mirë nuk kishte ndonjë aftësi të spikatur prej prezantueseje që s’i mbyllet goja, Top Channel e uli Erën në mes të studios së Top Select, duke i orfuar kësisoj një karrierë të sigurt televizive në të ardhmen. 

Vetëm se bashkë me karrierën televizive erdhi dhe familja. Nga bashkëjetesa e gjatë me një futbollist erdhi në jetë djali i tyre Amar, duke i ndërruar kursin e jetës me 180 gradë.

Era u rikthye pas lindjes sërish në televizion, por vetëm pak kohë më pas u zhduk njëherë e përgjithmonë nga prozhektorët e studiove televizive dhe filloi një jetë të re në Gjermani, pranë partnerit të saj. Puna që bën tani, në një kompani rehabilitimi për fëmijët, të rinjtë dhe familjet në nevojë, nuk ka asnjë lidhje me ekranin, modelingun e median. 

Por siç dhe Era është shprehur, kjo ishte sakrifica që i duhej të bënte për të birin dhe ai që zgjodhi ishte vendi më i mirë për të, edhe pse mamit të tij iu desh të braktiste karrierën që sapo e kishte filluar.

Irsa Demneri

Kaçurrelsja me sy jeshilë, Irsa Demneri, ka mbetur edhe sot, që është nënë e dy fëmijëve, një nga vajzat më të bukura të shpallura miss. 

Ndoshta ngaqë në portretin e saj çdo gjë ishte natyrale apo ngaqë karakteri i saj nuk bërtiste për vëmendje, por e tërhiqte vetiu, ajo e zuri shpejt vendin nëpër skena. Herë si prezantuese, herë si modele e herë si e ftuar, Irsa po krijonte një figurë të preferuar televizive me pamjen dhe natyrën e saj të qetë. Por studimet për shkenca politike ishin shkëndija e parë që karriera televizive e Irsës nuk do zgjaste shumë.

Kapakun ia vuri martesa, që u përfol aq shumë, për shkak se partneri i saj ishte nipi i një politikani të njohur. Pas martesës dhe lindjes së fëmijës së parë e pastaj të dytë, për Irsën dëgjuam gjithmonë e më rrallë. Tashmë është tërhequr tërësisht nga jeta publike. As foto, as intervista e as panele televizive.

Matilda Mecini

E shpallur si Miss Universe Albania në vitin 2008, Matilda Mecini nuk ngeli në hije. Një ndryshim flokësh alla Marilyn Monroe dhe ca foto të realizuara me mjeshtëri nga Fadil Berisha gjatë konkursit të Miss Universe në Vietnam, e kthyen menjëherë në personazh, tamam në kohën kur statusi i misseve kishte filluar rënien e madhe. Dhe Matilda nuk humbi kohë për ta shfrytëzuar. 

E pranishme me intervista në shtypin e shkruar, modeling dhe emisione, por paralelisht një martesë nga e cila do të sillte në jetë djalin e saj Louisin. Emisioni më i fundit ku e pamë të shfaqej ishte në Agon Channel me “Një ditë me…”. E më pas edhe Matilda u tërhoq në jetën e qetë prej mamaje duke braktisur jetën prej vajze të njohur. Në një intervistë të pak kohësh më parë u shpreh se nuk ishte penduar aspak që kishte zgjedhur të sakrifikonte punën për famljen.

Por Matilda ka pak ditë që është rikthyer. Vetëm pasi u bind se djali i saj i vogël ishte rritur aq sa për të mos e patur më nevojën e pandërprerë të mamit, Matilda vendosi të kthehet sërish në ekran, kësaj here në Neës 24, me Quiz Tv. Rikthim aty ku e la apo duhet t’ia nisë nga e para, në këtë kohë kur prezantueset janë me shumicë? Mbetet për t’u parë.

Marre nga TiranaPost.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending